Agenti medzi nami

0 4. november 2020, Milan Palffy
4. november 2020
Milan Palffy
Určite ich už takmer každý stretol. Sú to obvykle veselí a usmievaví chlapci (občas aj dievčatá), kamarátski a s veľkým okruhom známych. Radi chodia na pivo, či do vinárne, pozvú vás do svojho bytu, usporadúvajú rôzne párty pre kamarátov. A v mnohých prípadoch aj rozprávajú celkom slušne po slovensky.
Ilustračné foto.

Bratislava, 4.11.2020. Dokonca vám aj umožnia, aby ste o nich vedeli „všetko“. Kde sa narodili, kde študovali, kde všade cestovali. Samozrejme – najčastejšie sa jedná o Američanov – myslené je to v tom zmysle, že majú americký pas a občianstvo. Do akej miery sa jedná o skutočných Američanov nechávam na každého, kto s nimi nejakú skúsenosť niekedy mal.

Väčšina z nich sa u nás objavila hneď po roku 1989. Vytvárali si okamžite „network“ priateľov, s pochopením sledovali politické dianie v Čechách a na Slovensku, diskutovali a diskutovali. O tom, že by niekde pracovali nikto nevedel. Niektorí si však svoje pracovné uplatnenie našli, hlavne v rôznych redakciách novín, niektoré dokonca aj sami založili (Slovak Spectator dnes súčasť Sme). Všetci do jedného boli extrémne „liberálni“, čo vo voľnom preklade znamená, že prostredníctvom šikovne nastavených kritérií, šírili marxizmus, ktorý však bol v tom čase mimoriadne nepopulárny. Celkom určite nemohli svojim kamarátom povedať, že sú de facto komunisti. Tak by to nefungovalo.

Veľmi kriticky sa vyjadrovali hlavne smerom ku katolíckej cirkvi a k veriacim vo všeobecnosti. To mnohí nepostrehli a chápali to, ako prejav ich „moderného“ pohľadu na svet. Predstavovali svojim slovenským (aj českým) kamarátom americkú politiku. Neprestajne kritizovali postupne Busha 1 potom Busha 2 a nakoniec Trumpa. Nekriticky, primitívne, ale zaberalo to. Kto chcel byť intelektuál predsa musel nenávidieť Busha a Trumpa. A naopak – milovať Clintona a Obamu.

Ich „networking“ bol úspešný. Ako inak. Mnohým Slovákom (ženám aj mužom) lichotilo, že majú za kamaráta „Američana“ a ešte k tomu takého kamarátskeho, otvoreného, multikultúrne orientovaného – skrátka moderného človeka so všetkým, čo k tomu patrí.

Do ich sietí sa chytali mnohí, mnoho bezvýznamných pritakávačov, ale aj ľudia, čo mali ambície dostať sa niekde ďalej. A oni im pomohli. Vytvárali si vlastné podhubie ľudí, ktorí za poskytnuté výhody mali jednoduchú prácu v nejakej na pohľad zbytočnej nadácii, či v Slobodnej Európe, v novinách, či v iných mimovládnych organizáciách, kde mohli cestovať a viac menej nič nerobiť.

Spočiatku to išlo tak, že taký chlapec, či dievča „pracovali“ v hore uvedených inštitúciách. Bol tam veselý život. Nič sa nerobilo, na obed sa chodilo na dve až tri hodiny, stále sa cestovalo, samé stretnutia, večer „teambuilding“ a tak to fungovalo stále. Veľa nezarobili, ale vzhľadom na objem vykonanej práce to boli kráľovské platy. Tí, čo sa osvedčili postupovali ďalej a prišli už aj prvé slušné peniaze. Objavili sa inštitúcie, ako Globsec a mnoho iných, ktoré už vyžadovali aj nejakú previerku spoľahlivosti kandidátov. Život to bol stále veselý, akurát témy už boli vážnejšie.

Hlavnou témou bola „podpora demokracie“ na celom svete. Samozrejme, že sa jednalo o ich chápanie demokracie – stručne povedané – také niečo, ako je teraz na Slovensku. Na práci bola príprava konferencií a seminárov, tvorba „štúdií“, zasahovanie do volieb a do politiky jednotlivých krajín a to vždy s podporou lokálneho amerického veľvyslanectva. Len pre informáciu – ak by ste podobnú „iniciatívu“ vykonávali v USA, tak by ste pravdepodobne boli vyhostení. Minimálne.

Agenti na Slovensku však vyhostení nie sú. Naopak. Ich „inštitúcie“ dostávajú bohaté príspevky od všetkých slovenských vlád (snáď s výnimkou dvoch vlád Vladimíra Mečiara), platili im Dzurinda, Fico a skrátka všetci. V najnovšej slovenskej vláde je bývalý „zástupca riaditeľa“ Globsecu dokonca ministrom obrany. Veľký priateľ týchto kamarátskych agentov je aktuálny župan Bratislavského kraja. Na ich aktivity bol a je napojený bývalý prezident a odsúdený podvodník. Činnosť týchto organizácií stojí za celou aférou spojenou so smrťou Jána Kuciaka a veľmi pravdepodobne aj za smrťou samotnou. Následné „spontánne protesty“ boli plne v réžii týchto zahraničných agentúr.

Aktívni sú aj dnes. Proces tvorby takzvanej Novej Európy je plne v ich réžii. Dovoz migrantov z Afriky a Ázie má zmeniť rasové zloženie obyvateľov Európy a následne vytvoriť akýsi Eurozlepenec, ktorý už bude v podobnej pasci, v akej sú USA. Projekt Covid má za cieľ zlomiť odpor Európanov, uväzniť ich a znechutiť im život. Zlomiť ich mentálne a naučiť ich prijať určitú mieru otroctva, ktorá sa bude stále zvyšovať. Na čele európskych krajín sú už dnes dosadení panáci mimovládnych organizácií, ktorí slepo vykonávajú všetko, čo sa od nich požaduje. Akýkoľvek protest je označovaný za prejav fašizmu, či antisemitizmu.

A agenti si žijú svoj pokojný život ďalej. Už pracujú v mnohých komerčných firmách, kde rozširujú svoj vplyv a dosadzujú si do dôležitých pozícií svojich kamarátov. A tí už môžu aj rozhodovať.

Len ostatní sa tvária, že sa vlastne nič nedeje.

V najbližšom čase vám prinesieme niektoré konkrétne aktivity tejto agentúry a to priamo z ich vlastného prostredia.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Americký investor predsa musí mať pravdu
Samozvaný odborník na extrémizmus Benčík na Kiskovej kandidátke
Škandál v Českej republike. Súd legalizoval urážanie českého…
Prepadák spoločnej nezodpovednosti
Arcibiskup Orosch: Podporovať ultraliberálnych kandidátov je…
Režim slobodomurárov

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.