All Lives Matter – naozaj záleží na všetkých životoch?

0 29. júl 2020, Otília Hamackova
29. júl 2020
Otília Hamackova
Neustále rezonuje v našej spoločnosti otázka potratu a jeho zákonné vyriešenie. Politici sa na tejto téme roky priživujú, táto otázka rozdelila občanov na dve časti.
Ilustračné foto.

Bratislava, 29.07.2020 - Vnášanie LIBERALIZMU (voľnomyšlienkárstva) vrátane cudzieho pomenovania problému, pri riešení tak závažnej otázky ako sú potraty prináša do našich životov rozporuplné názory. Rozdeľuje spoločnosť. Na vyriešení tejto otázky sa priživuje mnoho politikov. Napr. pani Záborská robí tak už roky. Sľubuje ústupky smerom k sprísneniu zákona, ale hlasuje za jeho liberálne presadenie. Prináša jej to takmer desať rokov úspechu medzi vami. V nádeji jej vždy odovzdáte svoj mandát. A zase príde niekto s povoľným návrhom  tohto zákona  a ona sa prikloní na jeho stranu.

K otázke, či je potrat možné podmieniť splnením určitých podmienok sa zaoberal v roku 2007 aj náš Ústavný súd. Ústavný súd rozdelil ľudí do dvoch kategórii. Na tých, ktorí ľudské práva majú a na tých, ktorí ľudské práva nemajú, čiže nenarodené deti. BOLO TO VEĽMI ZLÉ ROZHODNUTIE.

Určené podmienky na uskutočnenie potratu:

 • písomná žiadosť;
 • vyšetrenie a pohovor (súčasťou pohovoru je aj poučenie o možných zdravotných dôsledkoch umelého prerušenia tehotenstva);
 • po pohovore s lekárom musí žena naďalej trvať na zákroku (matka musí potrat podstúpiť až po "zrelej úvahe");
 • žena musí uhradiť poplatok.

Pri určení týchto podmienok sa Ústavný súd nevysporiadal  s ústavnou normou, "že ľudský život je hodný ochrany už pred narodením". Súd uviedol, že táto norma bola naplnená splnením uvedených podmienok.

Návrhov  na zmenu zákona bolo podaných niekoľko. Názory na vykonanie zákroku potratu sú rôzne.

Dňa 15.07.2020 vystúpili v parlamente k riešeniu zákona o ochrane nenarodených detí aj poslanci za ĽS Naše Slovensko.

Vyslovili niekoľko názorov, ktoré sú dobré a použiteľné, pri vytvorení nového zákona:

 • Nenarodené dieťa sa nevie brániť, obráňme toto dieťa zákonne  my;
 • Potraty sa bez udania dôvodu ZAKAZUJÚ ( znásilnenie, ohrozenie života, či poškodenie dieťaťa );
 • zníženie času potratu z 12 týždňov na 8 týždňov;
 • keď matky nie sú schopné dieťa vychovať, vytvorme im  sociálne podmienky pre nové matky, v zmysle nová duša, nový človek;
 • vytvorme centrá, kde žena absolvuje utajený spôsob pôrodu  a dieťa odovzdá  k adopcii ( pretože veľa rodičov čaká na adopciu ), takto problém rieši americký systém;
 • detské domovy sú plné, naplňme ich peniazmi, nedávajme peniaze na LGBTI;
 • je nevyhnutná zmena zákona o náhradnom rodičovstve! Ešte stále platia zákony z čias socializmu ( dieťa za každú cenu zostáva aj v rozvrátenej rodine, stačí, aby rodinní príslušníci prehlásila, že ho majú radi. Zabudlo sa na to, že mnohí dieťa neuživia, sú príživníci bez práce);
 • rúca sa nám dôchodkový systém, rodí sa málo detí; aj tých sedem tisíc detí ( zo zakázaných potratov ) ročne nám pomôže. Nepotrebujeme migrantov, vytvorme dostatočný sociálny systém , máme obrovské možnosti sa o tieto deti postarať.
 • Zachovajme právo nenarodených detí na život, nie je to fašistické!

Predložený návrh nebol prijatý, pretože keď akýkoľvek návrh predkladá ĽS Naše Slovensko, nie je vôľa hlasovať  ani za dobrý návrh z ich dielne. Je to smutné o to viac, že ochrana života by nemala poznať stranícke tričko a to ešte zjavne rozlišujú vládni poslanci, ktorí sa takzvane hlásia ku kresťanským hodnotám.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva! Alebo ako sa Kotleba náramne…
Europoslanec Radačovský proti útokom Mesežnikova
Politici konečne priznali, že dokážu spolupracovať naprieč…
„Problematická“ karikatúra Sereny Williamsovej nebola rasistická
Vyvrátenie právnych námietok Lucie Žitňanskej
Komentár k rozsudku o nerozpustení ĽSNS

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.