Argumenty prečo nevoliť Harabina v prvom kole

0 13. marec 2019, Lahola Henryk
13. marec 2019
Lahola Henryk
Tento názor nám bol poslaný mailom a rozhodli sme sa ho zverejniť pre vyváženosť informácií. Keďže mnohí voliči nazývajú pána Harabina ako protisystémového a národného kandidáta.
Vytváral Harabin systém proti ktorému teraz bojuje?

Štefan Harabin bol dlhodobou súčasťou systému a podieľal sa na jeho fungovaní. Ako dlhoročný predseda Najvyššieho súdu SR musí byť zákonite nejakou mierou zodpovedný za to, že ľudia na Slovensku justícii neveria. On si to však odmieta pripustiť. Navrhoval prísnejšie trestať ľudí za popieranie holokaustu. Vravel, že to je preto, aby mohol byť do legislatívy prijatý zákon o popieraní arménskej genocídy – podľa môjho názoru je však trestanie hocijakého historického názoru hlúposťou. Harabin sa taktiež podieľal na vytvorení protiextrémistického zákona. Nijako sa neohradzoval voči prijatiu eura za nevýhodného kurzu, hoci v tej dobe sedel na stoličke ministra spravodlivosti. Hlasoval za prijatie Lisabonskej zmluvy, ktorá značne obmedzuje suverenitu Slovenska z pozície členského štátu Európskej únie pri hlasovaniach. Tieto veci do detailných podrobností rozobral Milan Mazurek vo svojom blogu na portáli Infovojna s názvom Harabin zablúdil vo vlastných klamstvách. Dovolím si teda odcitovať časť tohto článku, ktorá chronologicky popisuje udalosti smerujúce k Harabinovému protiextrémistickému zákonu:

2.7.2008 – Harabin v Izraeli avizoval prijatie zákona o sprísnení popierania holokaustu

https://svet.sme.sk/c/3957457/harabin-v-izraeli-holokaust-ako-neodskriepitelny-historicky-fakt-uznavame.html

18.11.2008 – Min. spravodlivosti vydalo tlačovú správu v ktorej Harabin avizoval že predloží do legislatívneho procesu novelu Trestného zákona týkajúcu sa extrémizmu.

http://www.justice.gov.sk/Stranky/aktualitadetail.aspx?announcementID=1019

Z článku vyberiem iba jeden odsek:

Nebudeme sa prizerať na vyčíňanie extrémistov. Preto navrhujeme sprísniť tresty a zavádzame presné a tiež nové definície niektorých pojmov ako napríklad extrémistická skupina. Takýmto spôsobom chceme prispieť k lepšiemu objasňovaniu a potrestaniu páchateľov, ktorí sa snažia narušiť pokojné nažívanie národov, národností a etnických skupín na našom území,“ vysvetlil minister spravodlivosti Štefan Harabin.

1.12.2008 – bol doručený vládny návrh zákona (ČPT 858), navrhovateľ: vláda (Ministerstvo spravodlivosti SR). V dôvodovej správe je podpísaný Harabin.

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=4&ID=858

Odporúčam si dôkladne naštudovať návrh zákona aj dôvodovú správu. Harabinov zákon totiž obmedzuje slobodu slova dovtedy nevídaným spôsobom!

4.02.2009 – I. čítanie – NZ bol prerokovaný na 32. schôdzi NR SR, uznesenie číslo 1235 zo dňa 4.2.2009

Legislatívny proces tohto náhubkového zákona namiereného proti „zlým extrémistom“, ktorí „vyčíňajú v uliciach“ bol následne v druhom aj treťom čítaní prijatý, pričom ho vtedajší prezident Ivan Gašparovič vrátil, keďže podľa neho neboli jeho paragrafy definované dostatočne jasne a boli tak ľahko zneužiteľné.

Pripomienky Ivana Gašparoviča si môžete naštudovať v novom čísle parlamentnej tlače, ktoré pridelili zákonu po jeho vrátení prezidentom.

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=4&ID=1084

16.06.2009 – prelomenie veta, II. a III. čítanie. Zákon bol schválený v pôvodnom znení.“

Nehovoriac o tom, že ak si pozrieme Harabinov profil na YouTube, tak zistíme, že s publikovaním videí, kde šíri svoje právne a politické názory, začal až po parlamentných voľbách 2016, kedy bolo jasné, že vlastenecké tzv. antisystémové sily sú v Európe na vzostupe. Môže mať súvislosť s nástupom Harabinovej vlasteneckej rétoriky, no nemusí. Z časového hľadiska je to ale korelačný fakt.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Šéf NDS tvrdí, že križovatka Triblavina uľahčí dopravu a život…
Slovenské stromy: Buk lesný v Smokovci hlási príchod jari,…
Proces v kauze prípravy vraždy S. Volzovej bude pokračovať v…
RVPS Trebišov pri kontrole našla geneticky modifikované „BIO“…
NR SR sa dnes opäť zmenila na miesto neurotických výlevov…
Americké vojenské vrtuľníky si budú môcť dotankovať palivo na…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.