Biely dom podporuje izraelskú operáciu proti hnutiu Hizballáh

4. december 2018, zdroj: TASR
4. december 2018
zdroj: TASR
Biely dom plne podporuje operáciu izraelskej armády, ktorej cieľom je zlikvidovať tunely militantného hnutia Hizballáh, vyhlásil v utorok poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť John Bolton.
ilustračný obrázok

Izraelská armáda spustila v utorok ráno operáciu Severný štít zameranú na "neutralizáciu" cezhraničných tunelov, ktoré počas posledných rokov pod izraelsko-libanonskými hranicami vybudovalo hnutie Hizballáh.
      Poradca Bieleho domu Bolton, ktorého vo svojej správe citovala agentúra AFP, dodal, že USA "dôrazne podporujú úsilie Izraela brániť svoju suverenitu".
      V širšom kontexte Spojené štáty podľa Boltona vyzývajú "Irán a všetkých jeho zástupcov, aby zastavili svoju regionálnu agresiu a provokácie, ktoré predstavujú neprijateľné ohrozenie izraelskej a regionálnej bezpečnosti".
      Hovorca armády židovského štátu Jonathan Conricus citovaný agentúrou AFP v utorok povedal, že bolo objavených niekoľko "útočných tunelov", ktoré však ešte neboli funkčné. Ich počet nešpecifikoval.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

S vicepremiérom Salvinim sa rozišla jeho partnerka Elisa…
Krajinské voľby v Hesensku môžu byť ďalším sklamaním pre vládne…
Diskusia o celoročnom čase ešte prebehne
Maďarský opozičný Jobbik o správe EP: Fidesz obetoval Madarsko
V Stredoafrickej republike zabili troch ruských novinárov
Chystajú Číňania kolonizáciu vesmíru? Na mesačnom povrchu…