Boľševické ťaženie Sulíka proti kresťanom

0 19. august 2020, Milan Palffy
19. august 2020
Milan Palffy
Minister hospodárstva Sulík sa konečne zabýval vo svojom úrade a jedným z jeho najnovších nápadov – nepočítajúc bláznivé sny o vodíku je odluka cirkvi od štátu. Netreba sa v tomto mýliť. Nejde mu samozrejme o odluku ako takú, ide mu o to, aby štát prestal financovať fungovanie cirkví.
Ilustračné foto.

Bratislava, 19.8.2020. A dokonca ani to nie je presné – ide mu hlavne o Rímskokatolícku cirkev. To ale nie je nič nové. Boľševikom cirkev vadila vždy. Vlastne to bol ústredný bod ich programu všade a vždy. Asi najviac bola cirkev postihnutá za vlády otca všetkých zločincov Vladimíra Lenina, ktorý kňazov vraždil, majetok nesmiernej historickej hodnoty rozkradol, ale korene cirkevného života sa mu kompletne rozvrátiť nepodarilo. Jeho verným nasledovníkom bol aj Béla Kún v Maďarsku počas krátkeho obdobia boľševického teroru v roku 1919.

V našej krajine sa teror marxistov proti cirkvi najviac prejavil v 50tych rokoch, keď boli nezmyselne zrušené cirkevné rády a rímskokatolícki duchovní vraždení a v tom lepšom prípade väznení. Lepšie časy ich nečakali ani neskôr a celá „cirkevná agenda“ bola v rukách primitívnych boľševických inkvizítorov na čele jednotlivých ministerstiev kultúry.

Do úlohy novodobého inkvizítora sa postavil človek, ktorý by navonok nemal mať s celou vecou nič spoločné. Sám sa postavil do úlohy pragmatického ekonóma a celú vec naformuloval ekonomicky. Štát predsa nebude platiť cirkev (pod tým treba chápať duchovenstvo) a nech si veriaci platia tých duchovných sami. V tomto kontexte je potrebné spomenúť, že tomuto veľmi simplexnému človeku vôbec nevadí štátne financovanie tlupy zradcov v takzvaných neziskových a mimovládnych organizáciách, financovanie vrcholového športu, pochodov homosexuálov, ale hlavne – financovanie približne 600 tisíc neprispôsobivých obyvateľov krajiny. Na tom asi nie je nič prekvapujúce. Neziskové a mimovládne organizácie sú pevnou oporou súčasného režimu, neprispôsobiví obyvatelia tvoria hlavnú voličskú základňu, bez ktorej by dnešný režim nebol pri moci, no a k homosexuálom má minister hospodárstva takmer osobný vzťah, čo tu nebudem rozoberať.

O čo teda Sulíkovi vlastne ide? Argumentácia ekonomickou neúnosnosťou je smiešna, takže za tým musí byť niečo celkom iné. Sulík okolo seba zoskupil širokú paletu ľudí s rôznymi záujmami, ktorí však nie sú nijako ideologicky vyprofilovaní. Je to taká skupina chameleónov, pre ktorých je výhodné presne to, čo je momentálne v kurze a na čom sa dá aktuálne zarobiť. A samotnému Sulíkovi to absolútne nevadí. Jeho strana je taká firma, ktorá sa konečne dostala k šanci zúročiť svoju viac ako desaťročnú opozičnú činnosť. Jeho chápanie pragmatizmu je vlastne oportunizmus. Nemôže si dovoliť znovu rozbiť koalíciu, lebo to už raz spravil a je mu to pravidelne pripomínané. Dnes je v rukách človeka, ktorému kedysi dal príležitosť vstúpiť do politiky a ten dnes namiesto toho, aby poslúchal vydáva nariadenia, ktoré sú pre Sulíka záväzné. Ukázal sa, ako šikovnejší podvodník a dokázal to, čo sa nepodarilo Mečiarovi ani Ficovi – profitovať na hlasoch negramotných a neprispôsobivých ľudí. Našiel algoritmus, ako týchto ľudí dotiahnuť pred volebné urny a dokonca – a to bol práve ten problém Mečiara a Fica – vhodiť do urny ten „správny“ hlas. A preto dnes on rozdáva karty a Sulík má obmedzené hracie pole. Okrem toho má vo svojom spolku fanatických bojovníkov za všetky možné úchylky od zdravého rozumu a tí sa domáhajú plnenia svojej zvrhlej agendy. Tam nezostáva Sulíkovi veľký priestor na manévrovanie a pravdepodobne preto sa rozhodol zaútočiť na cirkev. Našiel v tomto veľkú podporu obyvateľov s vypláchnutými mozgami, verných divákov komerčného braku a vykorenených hlupákov, ktorí si vážia jeden kebab a pizzu viac, ako svoju vlastnú históriu a korene.

Asi preto sa dnes znovu rozhoduje o tom, či toto je kresťanský štát. Veriaci by na to nemali nikdy zabudnúť a toto verejné ponižovanie jeho tvorcom zosobniť.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Komentár: Som rád, že som Harabina nevolil
„Napoleon multikulturalizmu“ navštívi Slovensko
Zbrojný preukaz - mýty a legendy
Hľadá sa prekladateľ myšlienok Andreja Danka
Izrael je štátom iba pre Židov, vyhlásil Benjamin Netanjahu
Zmanipulované voľby?

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.