Dalajláma v tom má jasno: "Európa patrí Európanom"

14. september 2018, Miloš Obilič/dailymail
14. september 2018
Miloš Obilič/dailymail
V stredu na konferencii vo Švédsku hovoril Dalajláma aj o súčasnej migračnej kríze.
Dalajláma

Na konferencii v treťom najväčšom švédskom meste Malmö, ktoré je domovom veľkého množstva migrantov, tibetský duchovný vodca povedal, že Európa je "morálne zodpovedná" pomáhať "utečencom, ktorí naozaj čelia nebezpečenstvu proti svojmu životu". 83-ročný Tibeťan, ktorý utiekol z hlavného mesta Lhasy zo strachu o svoj život po tom, ako Čínske vojská vtrhli do regiónu, aby rozdrvili povstanie, povedal: "Prijmite ich, pomôžte im, vzdelajte ich ... ale nakoniec by mali rozvíjať vlastnú krajinu.” 

"Myslím si, že Európa patrí Európanom," povedal a dodal, že by mali utečencom jasne vysvetliť, že "v konečnom dôsledku by mali obnoviť svoju vlastnú krajinu". Dalajláma takto rečnil len tri dni po tom, ako krajne pravicová strana Švédski demokrati posilnila svoje pozície v krajine po nedeľných voľbách. Anti-imigračná strana skončila na treťom mieste za sociálnymi demokratmi premiéra Štefana Lofvena a opozičnými konzervatívcami v krajne, ktorá v roku 2015 zaznamenala najväčší počet žiadateľov o azyl na obyvateľa v Európe. 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Putin sa stretne s Erdoganom, Rúháním, Chameneím a Abem
Pozostatky diktátora Franca pochovajú v madridskej katedrále…
Ladislav Škultéty-Gábriš jeden z najdlhšie slúžiacich vojakov…
Maďarský bezpečnostný expert: V Bosne a Hercegovine čaká mnoho…
Manévre NATO v Nórsku poznamenali nešťastné udalosti
Šojgu obvinil Izrael z priamej zodpovednosti za zostrelenie…