"Dám vás zabiť!" kričal filipínsky prezident Duterte do tváre skorumpovaným policajtom

9. august 2018, Miloš Obilič
9. august 2018
Miloš Obilič
Filipínsky prezident Rodrigo Duterte, ktorý je známy pre svoju ráznosť, nemieni akceptovať korupciu v policajných radoch.
Duterte (Reuters)

Viac ako sto policajtov, ktorí sú v súčasnej dobe obvinení z rôznych trestných činov, priviedli do paláca Malacañang, kde ich Duterte verejne pokarhal. Duterte varoval pred ohrozením mena policajných síl Filipín a obvinených policajtov označil za "mor" a  "totálne zbytočných pre krajinu". "Pre tých, ktorí sú zapletení v drogových syndikátoch a  korupcii, mám špeciálnu jednotku, ktorá vás bude sledovať po zvyšok vašich životov. A ak urobíte ďalšiu chybu, dám vás zabiť, "povedal Duterte a prisľúbil, že jednotlivé prípady preskúma. Duterte tiež dopredu požiadal rodiny potrestaných, aby to akceptovali "nechodte za mnou s krikom o ľudských právach, pretože som vás varoval." Podľa údajov filipínskej polície bolo počas úradovania Duterteho obvinených 6401 policajtov z rôznej protiprávnej činnosti. Viac ako 1800 policajtov kvôli tomu prepustili a 3600 dočasne suspendovali. Viac ako 4540 ľudí prišlo o život
v brutálnej protidrogovej vojne, ktorú vedie Duterte s cieľom úplného zničenia drogových kartelov.  Avšak skupiny zaoberajúce sa ľudskými právami, tvrdia, že počet týchto úmrtí prekročil hranicu 20 000.

Zdroj: www.rt.com

Hodnotenie článku

Odporúčame

Bolton poprel účasť USA na pokuse o atentát na prezidenta Madura
Dobre, že sme tú suku vyhodili, vyhlásil Trump o Omarose
Nemeckí rodičia dostali pokutu, pretože odmietli poslať syna do…
Nórsko začne pokusne predpisovať heroín zdarma drogovo závislým…
Slovensko a Salzburské fórum
Ministri financií diskutovali v Paríži o globálnej ekonomike