Do komunálnych volieb idú kandidáti Ľudovej strany Pevnosť Slovensko

11. september 2018, zdroj: TASR
11. september 2018
zdroj: TASR
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v Nitre nepostaví svojich kandidátov na primátora, ani na poslancov mestského zastupiteľstva. Namiesto toho podporí kandidatúru ľudí za Ľudovú stranu Pevnosť Slovensko (ĽSPS).
Ján Kecskés (v strede) bude kandidovaťna post primátora za Ľudovú stranu Pevnosť Slovensko

Na post primátora za ĽSPS bude kandidovať poslanec Kotlebovej strany v Národnej rade SR Ján Kecskés. O posty poslancov sa bude uchádzať ďalších deväť kandidátov. Volebný program strany má názov Pribina. „Každé z písmen tohto slova má svoj význam. Písmeno P znamená príležitosť, potom je R ako rozvoj, I ako investície, B ako bezpečnosť, I ako inovácie, šieste písmeno N ako Nitrania sebe a A ako aktivita,“ vysvetlil Kecskés.
      Vo svojom programe sa chcú zamerať na oblasť architektúry, ekonomiky a investícií, bezpečnosti a spolupráce s podnikateľským prostredím a verejnosťou. Okrem iných aktivít plánujú ĽSNS i ĽSPS obnovenie hliadok, ktoré majú v Nitre dozerať na bezpečnosť. „A to až do chvíle, pokým na úrovni mesta, čiže na úrovni mestskej polície v spolupráci so štátnou políciou nespravíme poriadok,“ povedal Kecskés.
      ĽSPS je často považovaná za „záložnú“ stranu, ktorú chce ĽSNS údajne využiť, ak by generálny prokurátor Jaromír Čižnár uspel so svojím návrhom na jej rozpustenie. Spriaznenosť a príbuznosť oboch strán nevylúčil ani podpredseda ĽSNS Milan Uhrík, ani Kecskés. „To je možno trošku väčšia hra. Pevnosť Slovensko je naša ďalšia stratégia. Tento politický národný subjekt bude ešte viac národný, ešte viac sociálny a ešte viacej kresťanský. Tieto informácie sa občania dozvedia počas našej predvolebnej kampane,“ uviedol Kecskés.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Inflácia v auguste zrýchlila, výraznejšie zdraželo telefonovanie
Najvyšší dlh aj najvyššiu zadlženosť malo vlani hnutie Sme rodina
V prípade platinových sít súd vynesie rozsudok doplnený o…
Termín útlmu ťažby uhlia na hornej Nitre by mohol byť známy o…
Manifest slovenského národa (tzv. Žilinská dohoda)
Termín procesu s Ivanom L. po zrušení Mečiarových amnestií…