Do komunálnych volieb idú kandidáti Ľudovej strany Pevnosť Slovensko

11. september 2018, zdroj: TASR
11. september 2018
zdroj: TASR
Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v Nitre nepostaví svojich kandidátov na primátora, ani na poslancov mestského zastupiteľstva. Namiesto toho podporí kandidatúru ľudí za Ľudovú stranu Pevnosť Slovensko (ĽSPS).
Ján Kecskés (v strede) bude kandidovaťna post primátora za Ľudovú stranu Pevnosť Slovensko

Na post primátora za ĽSPS bude kandidovať poslanec Kotlebovej strany v Národnej rade SR Ján Kecskés. O posty poslancov sa bude uchádzať ďalších deväť kandidátov. Volebný program strany má názov Pribina. „Každé z písmen tohto slova má svoj význam. Písmeno P znamená príležitosť, potom je R ako rozvoj, I ako investície, B ako bezpečnosť, I ako inovácie, šieste písmeno N ako Nitrania sebe a A ako aktivita,“ vysvetlil Kecskés.
      Vo svojom programe sa chcú zamerať na oblasť architektúry, ekonomiky a investícií, bezpečnosti a spolupráce s podnikateľským prostredím a verejnosťou. Okrem iných aktivít plánujú ĽSNS i ĽSPS obnovenie hliadok, ktoré majú v Nitre dozerať na bezpečnosť. „A to až do chvíle, pokým na úrovni mesta, čiže na úrovni mestskej polície v spolupráci so štátnou políciou nespravíme poriadok,“ povedal Kecskés.
      ĽSPS je často považovaná za „záložnú“ stranu, ktorú chce ĽSNS údajne využiť, ak by generálny prokurátor Jaromír Čižnár uspel so svojím návrhom na jej rozpustenie. Spriaznenosť a príbuznosť oboch strán nevylúčil ani podpredseda ĽSNS Milan Uhrík, ani Kecskés. „To je možno trošku väčšia hra. Pevnosť Slovensko je naša ďalšia stratégia. Tento politický národný subjekt bude ešte viac národný, ešte viac sociálny a ešte viacej kresťanský. Tieto informácie sa občania dozvedia počas našej predvolebnej kampane,“ uviedol Kecskés.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

Odporúčame

V Handlovej spomínali na obete banských nešťastí
Rezort dal cestovnej kancelárii takmer 200-tisíc eur na kurzy o…
Manifest na podporu nemeckého jazyka na Slovensku
K slovu sa hlásia už aj ,,milovníci zvierat"- zoofili
Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi pripravuje NTS deň…
Na Národných matičných slávnostiach 2018 oslávi Matica 155 rokov…