Doma ich do diskusií nevolajú, v zahraničí s tým problém nemajú. ĽSNS prijala pozvanie na LondonTalks

0 13. november 2019, J. Murgašová, foto: fb.com/LondonTalks
13. november 2019
J. Murgašová, foto: fb.com/LondonTalks
Parlamentná Ľudová strana Naše Slovensko je vytesňovaná z mediálneho priestoru na Slovensku, avšak médiá vo svete sa o ňu začínajú čoraz viac zaujímať. Najnovšie dostala pozvanie do politickej diskusie LondonTalks v Spojenom kráľovstve. Podľa verejne dostupných informácií strana pozvanie prijala.
Ilustračné foto.

Parlamentná Ľudová strana Naše Slovensko je vytesňovaná z mediálneho priestoru na Slovensku, avšak médiá vo svete sa o ňu začínajú čoraz viac zaujímať. Najnovšie dostala pozvanie do politickej diskusie LondonTalks v Spojenom kráľovstve. Podľa verejne dostupných informácií strana pozvanie prijala.

Po zverejnení pozvánky sa však na stránke udalosti rozprúdila búrlivá diskusia. Medzi ľuďmi, ktorí pozvanie zástupcov strany ĽS Naše Slovensko veľmi vítali sa našli aj ľudia, ktorí chrlili odpor voči pozvaným, ba dokonca sa im vyhrážali.

Oslovili sme teda organizačný štáb podujatia, ktorému touto cestou ďakujeme za ústretovosť a ochotné zodpovedanie otázok ohľadom pozvania kotlebovcov do Londýna.

Čo je cieľom Vami organizovaných diskusií LondonTalks?

„Cieľom nami organizovaných diskusií je dať druhej najväčšej komunite Slovákov vo svete priestor vypočuť si, prípadne porozprávať sa s kandidátmi, ktorí sa uchádzajú v parlamentných voľbách o priazeň voliča. Zároveň sa snažíme dať priestor stranám, ktoré prijatím pozvania prejavia záujem o voliča nielen na Slovensku.“

Na Slovensku zaznamenávame obrovský vplyv oligarchov na médiá, ktorí sa snažia pretláčať cez nimi financované médium vlastnú ideológiu. Kto financuje Vás?

„Diskusie LondonTalks sú financované z vlastných zdrojov, náklady na pobyt, letenky atď. si hostia hradia sami. Nie sme súčasťou žiadnej neziskovej organizácie, preto sú aj naše diskusie komornejšie, no o to viac nás teší, keď plnia svoj účel.“

Prečo ste sa rozhodli pozvať do diskusie práve politickú stranu ĽSNS, ktorá je na Slovensku vytláčaná z mediálneho priestoru a označovaná za extrémistickú?

„Ako sme už niekoľkokrát povedali, sme neutrálne zoskupenie ľudí, ktoré nepreferuje žiadnu politickú stranu. Musím zdôrazniť, že do LondonTalks sme pozvali okrem ĽS NS aj ďalšie politické strany. V rámci politickej korektnosti sa snažíme nerobiť rozdiely na základe označenia médiami, ktoré, ako ste napokon sama spomenula, sú na Slovensku financované oligarchami na pretláčanie vlastnej ideológie. ĽS NS bude naším prvým hosťom z jedného prostého dôvodu a tým je, že ako prví zareagovali na našu pozvánku a zabookovali si letenky a termín. Budeme sa tešiť na každého jedného hosťa ako aj diváka bez rozdielu na politické tričko, náboženstvo, rasu, rod atď. My v Londýne to neberieme tak tragicky ako u vás.“ (smiech)

Evidujete záujem o Vami vytvorené podujatie aj od iných slovenských politických strán?

„Zatiaľ nám tri z piatich oslovených politických strán účasť potvrdili.“

Na Vašej stránke LondonTalks sa objavili aj nenávistné komentáre, v ktorých sa dokonca pár ľudí vyhráža hosťom z ĽS Naše Slovensko fyzickými útokmi. Disponuje organizačný štáb primeranými bezpečnostnými opatreniami?

„Útočné komentáre samozrejme evidujeme a neberieme ich na ľahkú váhu. Aj preto sa snažíme zachovať anonymitu a robiť všetky potrebné opatrenia, aby sme podujatiu zabezpečili pokojný priebeh. Je to naozaj vážne, niektoré vyslovene podnecujú k násiliu, dokonca sa nám vyhrážajú fyzickou likvidáciou a smrťou. V rámci organizačného tímu máme preto zabezpečenú niekoľkočlennú, profesionálnu a licencovanú ochranku. Všetky vyhrážky sme samozrejme zdokumentovali a odovzdali do rúk orgánom činným v trestnom konaní, ktoré sú samozrejme uzrozumené aj s nami organizovaným eventom.“

Ďakujeme za rozhovor jednému z troch organizátorov tohto podujatia a prajeme im veľa šťastia v ich ďalšej práci.

V prezidentských voľbách nebolo umožnené voliť Slovákom žijúcim v zahraničí. Teraz však Váš hlas bude počuť! Jedinečná voľba zo zahraničia sa vám naskytá práve v nasledujúcich voľbách do NR SR.

Ako voliť zo zahraničia?

Vybavte žiadosť za 3 min. na https://volby.srdcomdoma.sk a hlasovacie lístky vám doručia na adresu do zahraničia. Neodkladajte žiadosť na neskôr a pošlite ju ešte dnes, aby ste nakoniec nepremeškali zákonné lehoty. Navyše, obec tiež potrebuje čas na: spracovanie žiadosti, odoslanie hlasovacích lístkov do zahraničia a následné doručenie obálky s hlasovacím lístkom svojej obci na Slovensko.

Čo v prípade, ak nakoniec budete v čase volieb na Slovensku?

V takom prípade obálku neposielajte poštou! Deň pred voľbami prineste na obecný/mestský úrad obálku so svojim hlasovacím lístkom, alebo v deň volieb choďte do svojej volebnej miestnosti v mieste trvalého bydliska, preukážte sa občianskym preukazom následne vás komisia zapíše do voličského zoznamu a umožní vám voliť osobne.

V neposlednom rade nezabúdajte, že voľba poštou je:

- šetrná k životnému prostrediu,
- lacnejšia pre voliča,
- dobrá pre demokraciu,
- reprezentatívnejšia – volí viac voličov,
- potrebná pre štát, pretože rozhodujú aj tí, ktorí videli svet.

A teraz už neváhaj a klikaj na žiadosť: https://volby.srdcomdoma.sk

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Kalendárium: Pred 100 rokmi sa začalo obnovenie činnosti Matice…
Súd vo Vroclave povolil pochod nacionalistov, vo Varšave sa…
Bývalý český minister Schwarzenberg: Kritizovať politiku Izraela…
Británia: Brat bombového útočníka z Manchestru si na súde…
Mazurek vyzval NR SR, aby odsúdila rastúce prejavy extrémizmu,…
Nečakaná reakcia Kotlebovho priaznivca na Rozborilovú výzvu…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.