Europoslanec Radačovský proti útokom Mesežnikova

0 30. december 2019, Július Vonkomer
30. december 2019
Július Vonkomer
Slovenský Europoslanec Miroslav Radačovský odpovedá voči útokom Mesežnikova z Inštitútu pre verejné otázky.
Grigorij Mojsejevič Mesežnikov, slovenský politológ a politický analytik židovsko-ruského pôvodu.

Miroslav Radačovský je slovenský Europoslanec ktorý kandidoval za ĽS Naše Slovensko. Pán Radačovský má svojich neprajníkov, ktorí mu jeho úspech vo voľbách nevedia dopriať. Možno by aj vedeli ak by kandidoval za inú stranu, avšak kotlebovci sú pre nich absolútne nepripustiteľní. Okrem neprajníkov z radov jeho slovenských kolegov v Europarlamente sú to aj rôzny treťosektoroví špecialisti. Jedným z nich je aj Grigorij Mesežnikov z Inštitútu pre verejné otázky. Ten pre agentúru SITA uviedol, že je problém, že do EP sa dostali slovenskí extrémisti. „Sú protieurópski a presadzujú postoje, ktoré sú v súlade s ruským vplyvom.“ Radačovský mu takto pekne napísal prostredníctvom sociálnej siete:

DOBRÉ RÁNO, GRIGORIJ MESEŽNIKOV!

Slováci a Slovenky, vážení priatelia!

Nemal som záujem rušiť pokojné vianočné sviatky ľudí dobrej vôle Fb-ovými príspevkami, hodnotením spoločensko-politického diania a podobne. Zastávam názor, že ľudia by mali mať počas sviatkov pokoj od všetkého a všetkých a mali by sa zaoberať sami sebou, svojimi príbuznými a priateľmi.

JE PROBLÉM, ŽE DO EP SA DOSTALI SLOVENSKÍ EXTRÉMISTI. "SÚ PROTIEURÓPSKI A PRESADZUJÚ POSTOJE, KTORÉ SÚ V SÚLADE S RUSKÝM VPLYVOM."

Pre agentúru SITA to uviedol politológ Grigorij Mesežnikov, čo bolo zverejnené na Hlavných správach dňa 25.12.2019.

Pán Mesežnikov má zjavne záujem a zjavne mu, alebo skôr iným, v niečom prekážam. Len nedávno, dňa 26.05.2019, ma pán Mesežnikov verejne označil za najhoršieho fašistu v Európe, na čo som reagoval, brániac seba ale predovšetkým svojich voličov, príspevkom na svojej Fb stránke dňa 5. júna 2019.

Teraz už ma za najhoršieho fašistu v Európe neoznačuje, ale uráža mňa a tým aj Slovákov, čo ma volili, pojmom protieurópsky extrémista pod ruským vplyvom.

Kto je Grigorij Mojsejevič Mesežnikov. Narodil sa v bývalom Sovietskom zväze, v západnej časti Ruska, v meste Oriol a pochádza zo židovskej rodiny. Má sedem detí a je rozvedený. Študoval na Moskovskej štátnej univerzite. Presťahoval sa na Slovensko, v roku 1983 nastúpil na Ústav marxizmu-leninizmu UK v Bratislave. Spolu s Martinom Bútorom bol zakladateľom Inštitútu pre verejné otázky (IVO). Je jej prezidentom a pôsobí tam dodnes. Pôsobil v Nadácii otvorenej spoločnosti (OSP) a za túto činnosť dostal osobné poďakovanie od jej zakladateľa Georga Sorosa. Absolvoval stáže vo Švédsku, USA, zúčastnil sa študijného pobytu organizácie American Jevish Committee v Izraeli a Palestínskej autonómii. Žije v Bratislave. Tieto skutočnosti sú zrejmé z dostupných internetových zdrojov.

Kvôli objektivite uvediem aj stručne, kto som ja. JUDr. Miroslav Radačovský, narodil som sa v bývalom Československu, v severovýchodnej časti Slovenska, v obci Ľutina a pochádzam zo slovenskej kresťanskej rodiny. Mám dvoch synov, 42 rokov som ženatý s jednou ženou. Som absolventom Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach, nikdy som nepôsobil v cudzine, pracoval som 37 rokov a 214 dní na niekoľkých súdoch ako sudca SR. Nikdy som nebol zakladateľom žiadnej neziskovej organizácie, nikdy som nepoberal finančné prostriedky od zahraničných donorov. Na území Slovenska žili moji starí rodičia, moji ďalší predkovia, pôvodom boli maloroľníci, lesní robotníci, páliči uhlia, nikdy nemali sluhov ani slúžky ale ani nikdy sluhami ani slúžkami neboli. Žijem v obci Hnilec a v súčasnosti pôsobím ako slovenský poslanec Európskeho parlamentu.

Grigorij Mojsejevič, už ste ma raz nazvali najhorším fašistom v Európe, teraz ste ma označkovali ako protieurópskeho extrémistu pod ruským vplyvom. Grigorij Mojsejevič, dňa 17.12.2019 vystúpil som v EP v súvislosti s odchodom Veľkej Británie z EÚ a povedal som asi toto: Spojené kráľovstvo neodchádza z Európy, odchádza z inštitúcie EÚ. Je to začiatok novej Európy, Európy nezávislých národných štátov, žijúcich v mieri a priateľstve, hospodársky kooperujúcich, bez vzájomného zasahovania do vnútorných záležitostí.

Asi o 4 minúty po mojom prejave vystúpil predstaviteľ Veľkej Británie, p. Farage (nie Putin), ktorý označil EÚ a to doslovne, ako žalár národov a vyslovil obdiv nad tým, že ľud Spojeného kráľovstva z tohto byrokratického spolku odchádza. Pán Farage je blízky priateľ p. Trumpa (nie Putina) a jeho priateľ, britský premiér Boris Johnson (nie Vladimír Putin) sa o EÚ vyjadruje ešte oveľa nelichotivejšie.

Od predstaviteľov Ruskej federácie som nikdy žiadne útoky na EÚ nezaznamenal, ba práve naopak.

Grigorij Mojsejevič, buďte sám sebou, buďte slobodný človek, buďte objektívny politológ a skúste veľký britský národ a jej predstaviteľov, ktorých podporuje prezident Trump, nazvať protieurópskymi extrémistami, nedajbože fašistami, pod ruským vplyvom. Na to by ste určite asi odvahu nemali, mohlo by Vám to poškodiť a možno aj finančne. Lepšie sa pri Vašej odvahe a objektivite útočí a nálepkuje Slováka, europoslanca, za ktorým nestoja vplyvné zahraničné subjekty ani mainstreemové médiá. Je však potrebné mať na pamäti, že do EÚ ma zvolilo niekoľko desiatok tisíc Slovákov a Vy ako hosť v našej vlasti ich takýmto spôsobom urážate.

Grigorij Mojsejevič, studená vojna skončila, Sovietsky zväz neexistuje, železná opona padla, už neexistuje ani Vaše bývalé pracovisko Ústav marxizmu-leninizmu, ani Váš rodný Komsomol, ostali len ľudia a to ľudia zlí, dobrí, charakterní, necharakterní, vypočítaví aj čestní, aj tí, čo dokázali prezliecť kabát, aj tí, čo nemenia názor, nech by bol akýkoľvek. Nechcem a nebudem Vás zaraďovať do žiadnej z týchto kategórií alebo nech Vás zaradia čestní ľudia, Slováci, Slovenky, Rusi, Židia, teda všetci ľudia dobrej vôle.

Dobré ráno, pán Grigorij Mojsejevič, svet už nestojí len na jednej nohe za Atlantickým oceánom. Svet už stojí najmenej na dvoch nohách a jednou z nich je noha slovanská. Či sa to niekomu páči alebo nie, treba to prijať ako fakt a pochopiť, Grigorij Mojsejevič, že už to inak nebude. Je načase, aby svet začal spolupracovať, stavať mosty priateľstva, hospodárskej spolupráce, vzájomného dialógu a vzájomného rešpektovania všetkých štátov Európy od Uralu po Lisabon, od Baltu po Jadran. Pretože si to naša planéta a ľudstvo zaslúži.

Grigorij Mojsejevič, dočítal som sa, že ste židovského pôvodu. Patríte teda historicky k veľkému národu, ťažko históriou skúšaného, ba dokonca aj terajšími našimi západnými (nie ruskými) priateľmi vyhladzovanému v koncentračných táboroch. Obdivujem históriu tohto národa, predovšetkým jeho sebavedomie a neskonalú súdržnosť. Nie je to tak dávno, čo vznikol židovský štát, ktorý, mimochodom, ako prvý uznali Slovania, teda Rusi.

Grigorij Mojsejevič, aj Slováci sú historický národ, skúšaný dejinami. Aj náš štát vznikol len nedávno. Aj my vieme byť súdržní a hrdí na svoju vlasť a pôvod. Ste hosťom v našej vlasti a preto by som Vás chcel požiadať - nerozdeľujte Slovákov na dobrých a zlých, na fašistov, extrémistov, proeurópskych, proruských a iných. Nerozdeľujte europoslancov na dobrých a zlých. Možno máme na vec iný názor, iné videnie sveta a Európy, ale všetci máme jeden cieľ. Dobro Slovenska a dobro Európy. Budúcnosť ukáže, ktorý názor bol správny.

Dobré ráno, Grigorij Mesežnikov, cíťte sa v našej slovenskej a slovanskej vlasti dobre a neútočte, my na Vás určite útočiť nebudeme.

Slováci a Slovenky, hlavu hore!

S úctou Miroslav Radačovský, slovenský europoslanec“.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Prezident A. Kiska s delegáciou v pondelok odcestuje do USA
Zrada kresťanských demokratov? Hlina prezradil údajnú príčinu…
Mariana K. znovu obvinili v kauze golfového areálu v Báči
Matovič osadníkov vyhlásil za vzor, teraz spustošili úrodu…
V Zlejkovej diere na Krivíne sa podľa povesti ukrýva neobjavený…
Ako spoločnosť Deloitte Tax zarába na „vratkách DPH“

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.