Európska komisia privítala postoj EP k smernici o autorských právach

13. september 2018, zdroj: TASR
13. september 2018
zdroj: TASR
Európska komisia (EK) privítala stredajšie hlasovanie poslancov Európskeho parlamentu (EP), ktoré v prvom čítaní viedlo k prijatiu rokovacej pozície o smernici o autorských právach. Tento dokument Európska komisia predložila v septembri 2016.
Európska komisia

Podpredseda EK pre digitálny jednotný trh Andrus Ansip a eurokomisárka pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť Marija Gabrielová v spoločnom vyhlásení uviedli, že ide o silný a pozitívny signál a nevyhnutný krok k dosiahnutiu spoločného cieľa, ktorým je modernizácia pravidiel o autorských právach v Európskej únii.
      Obaja konštatovali, že teraz sa môžu začať diskusie medzi Európskym parlamentom a Radou EÚ o legislatívnom návrhu, ktorý je kľúčovým prvkom stratégie digitálneho jednotného trhu EÚ a jednou z priorít Európskej komisie.
      "Naším cieľom v rámci tejto reformy je priniesť hmatateľné výhody občanom EÚ, výskumným pracovníkom, pedagógom, spisovateľom, umelcom, tlačovým inštitúciám a inštitúciám kultúrneho dedičstva a otvoriť potenciál pre väčšiu tvorivosť a obsah objasnením pravidiel a prispôsobením sa digitálnemu svetu," uviedli Ansip a Gabrielová vo vyhlásení pre médiá. 
      Smernica o copyrighte sa zároveň snaží zabezpečiť slobodu prejavu i to, aby on-line platformy - vrátane 7000 európskych on-line platforiem - mohli rozvíjať nové a inovatívne ponuky a obchodné modely.
      "Európska komisia je pripravená začať spolupracovať s Európskym parlamentom a Radou EÚ, aby mohla byť smernica schválená čo najskôr, v ideálnom prípade do konca roka 2018," uviedli predstavitelia exekutívy EÚ. Podľa nich je eurokomisia odhodlaná spolupracovať s EP a Radou EÚ s cieľom dosiahnuť vyvážený a pozitívny výsledok, umožňujúci skutočnú modernizáciu právnych predpisov o autorských právach, ktoré Európa potrebuje.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Izraelská armáda po tlaku verejnosti stiahla genderovú príručku…
Vrchný vatikánsky kardinál sa pridal k elite globalistov na…
Ukrajina posilnila ochranu všetkých muničných skladov na svojom…
Súd v Amerike rozhodol: Pamätník v tvare kríža je neprijateľný!
Maďarsko rokuje o dodávkach zemného plynu s Chorvátskom
Na fóre expertov v Singapure sa hovorilo o rizikách novej…