Fašistické praktiky žilinského primátora? Kotlebov oblastný predseda skritizoval pomery v meste

0 8. november 2019, Karol Šťastný
8. november 2019
Karol Šťastný
Oblastný šéf Kotlebovej ĽSNS pre okresy Žilina a Bytča Pavol Lazar skritizoval žilinského primátora Petra Fiabáneho, ktorý prostredníctvom sociálnej siete vyjadril svoj odmietavý postoj voči mítingu kotlebovcov.
Peter Fiabáne (vľavo) a oblastný šéf okresov Žilina a Bytča, Pavol Lazar (vpravo)

V deň predvolebného mítingu Kotlebovej ĽSNS, ktorý sa uskutoční už tento piatok (8.11.2019) v Žiline budú podobne ako nedávno v Trenčíne, čítať mená Žilinčanov údajne zavraždených počas Holokaustu. Na zastávky MHD zároveň vyvesili odmietavé stanovisko mesta k plánovanej akcii. Rovnaký odkaz bude počas zhromaždenia kotlebovcov svietiť na LED obrazovke priamo na mieste konania - na Hlinkovom námestí.
 
" Pán Fiabáne "antidemokratickým programom"?
A to ste odkiaľ zobrali? Môžete menovať jednotlivé antidemokratické časti toho programu?

Pokiaľ Vaše aktivity nebudú narúšať pokojný priebeh, vyjadrujte svoj názor. Na rozdiel od Vás, by nik z nás nemal záujem umlčať názor, s ktorým sa nestotožňujeme.
Len vďaka súdnemu rozhodnutiu v prospech ĽS Naše Slovensko ohľadne mítingu v Trenčíne začali napokon viacerí primátori rešpektovať ústavné práva iných občanov.
Nejedná sa paradoxne o fašistické praktiky? Ste primátorom všetkých občanov, alebo len tých, ktorí sú priaznivcami politických strán, ktoré sú podľa Vášho subjektívneho názoru akceptovateľné?

Ostatným komentujúcim môžem len odkázať, že odoberanie občianskych práv za akýmkoľvek účelom by ste nemali hodnotiť pozitívne. Táto forma trucpodniku síce nepošliapava práva, ale stojí peniaze nás - daňových poplatníkov (mohla byť platená reklama inej spoločnosti na LED obrazovke a zastávkach) aby dehonestavala politckú stranu, voči ktorej má primátor výhrady (nespochybňujem, že aj mnohí občania).
Pokiaľ by bol primátorom nejaký sympatizant, alebo kandidát za ĽS Naše Slovensko, bolo by podľa vás správne aby na Mariánskom Námestí zneli prejavy samostatnosti a z mestského divadla (ktoré sa hrá na apolitické) by znela prednáška o nebezpečenstve drog ako forma odporu voči mítingu PS/SPOLU?“ zareagoval žilinský šéf kotlebovcov Pavol Lazar na margo zverejneného príspevku primátora Žiliny, Petra Fiabáneho,   ktorý sa chváli použitými protiopatreniami proti aktivitám Kotlebovcov.