Do Iraku Slovensko vyšle do 42 príslušníkov ozbrojených síl vieme kto bol proti

4. december 2018, Július Vonkomer/zdroj: TASR
4. december 2018
Július Vonkomer/zdroj: TASR
Do Iraku v rámci nebojovej misie NATO, ako aj v rámci spolupráce s ozbrojenými silami USA a Talianska, vyšle Slovensko do 42 slovenských príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR. Pôjde o vojakov a vojenských policajtov, ich vyslanie v utorok odobrili poslanci parlamentu.
ilustračný obrázok

V tomto počte sú zahrnutí aj príslušníci Vojenskej polície, ktorí sa budú na území Irackej republiky podieľať na zabezpečovaní výcviku policajných zložiek irackých obranných a bezpečnostných síl na základe vzájomnej spolupráce s Talianskou republikou.
      Na území Iraku sa realizuje výcvik pod vedením Talianska. Zároveň sú v ňom zahrnutí príslušníci OS SR, ktorí budú na území Iraku plniť úlohy podpory irackých obranných a bezpečnostných síl v rámci spolupráce so Spojenými štátmi americkými.
      "Slovensko tak opäť vyšle signál, že je pripravené pomáhať všade tam, kde je to potrebné. Záleží nám na eliminácii bezpečnostných hrozieb zo všetkých smerov, a to vrátane boja proti terorizmu," povedal už skôr minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS). Zdôraznil tiež, že slovenskí vojaci budú v Iraku pôsobiť najmä vo výcvikovej misii, nie bojovej.
      V rámci schváleného mandátu vyšle Slovensko do Iraku ešte tento rok desať profesionálnych vojakov a dvoch vojenských policajtov, a následne v roku 2019 pôjdu do tejto ázijskej krajiny ďalší príslušníci ozbrojených síl a Vojenskej polície.

Zo 143 prítomných poslancov ,,Za" hlasovalo 120 poslancov, zdržalo sa 9 poslancov, 1 poslanec nehlasoval a ,,Proti" bolo len 13 poslancov Národnej rady všetci z poslaneckého klubu Kotleba- Ľudová strana Naše Slovensko.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

"Cítime sa ako cudzinci": Matka v Nemecku odkazuje na…
Aktivistov Greenpeace budú stíhať väzobne
Toto v TV neuvidíte: Kotleba a Uhrík rozmetali Lajčáka
Predvolebný boj vo Vranove nad Topľou mal zaujímavú podobu
Ministri Mosta-Híd podporia účasť Slovenska na rokovaní o pakte…
Manifest Gay hnutia (1987)