EÚ vyčlenila ďalších 20 miliónov eur pre Venezuelčanov trpiacich krízou!

4. december 2018, zdroj: TASR
4. december 2018
zdroj: TASR
Európska komisia (EK) v utorok oznámila, že vyčlenila ďalších 20 miliónov eur na riešenie naliehavých potrieb tých, ktorí sú postihnutí sociálnou a hospodárskou krízou vo Venezuele.
Kontrolná otázka: z koho príspevkov, teda daní, vyčlenila Európska komisia tieto peniaze?

Touto sumou sa celková pomoc pre Venezuelu od júna tohto roku vyšplhala na 35 miliónov eur.
      Eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízový manažment Christos Stylianidis, ktorý v marci navštívil Kolumbiu a jej východnú hranicu s Venezuelou a Mostom Simóna Bolívara, cez ktorý každodenne prekračuje tisíce migrantov, v správe pre médiá pripomenul, že má "z prvej ruky" svedectvá o utrpení mnohých Venezuelčanov, ktorí boli v dôsledku krízy vo svojej krajine nútení odísť z domova.
      "EÚ je aj naďalej odhodlaná pomáhať tým, ktorí to potrebujú - vo Venezuele, ako aj hostiteľským komunitám v susedných štátoch," zdôraznil komisár. Spresnil, že novovyčlenené finančné zdroje budú v podobe zdravotnej a potravinovej pomoci, núdzových prístreškov a lepšieho prístupu k pitnej vode a hygienickým zariadeniam.
      Pomoc Európskej únie bude poskytovaná prostredníctvom partnerských organizácií pôsobiacich v teréne so zameraním na ochranu najzraniteľnejších rodín postihnutých krízou.
      Sociálno-ekonomická kríza vo Venezuele je poznačená nedostatočným prístupom k základným službám, nedostatkom potravín a výskytom epidémií. Najviac postihnuté sú deti, ženy, starší ľudia a domorodé obyvateľstvo. 
      Eurokomisia pripomenula, že kríza vo Venezuele spôsobila obrovské utrpenie, vysídľovanie a migráciu. Podľa údajov Organizácie Spojených národov od roku 2015 už vyše troch miliónov Venezuelčanov opustilo svoju krajinu a hľadá útočisko v susedných krajinách - predovšetkým v Kolumbii, kde sa nachádza okolo milióna Venezuelčanov, ale aj v Peru (506.000), Ekvádore (221. 000) a Brazílii (85.000).

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

O duševné zdravie na Slovensku nie je záujem, zhodujú sa…
Aktivisti protestovali proti násiliu na ženách a za rodovú…
MK SR vyriešilo spory medzi používateľmi a tzv. autorskými…
Opäť dochádza k pokusom kupovať rómske hlasy, tvrdia rómski…
Ďalšie podpálené auto v Púchove! Predvolebný boj v meste sa…
Slovenskí vojaci sa zúčastňujú na najväčšom poľskom vojenskom…