Kabinet schválil zabezpečenie jesenných komunálnych volieb

0 23. august 2018, Zdroj: ministerstvo vnútra
23. august 2018
Zdroj: ministerstvo vnútra
Vláda SR na zasadnutí v stredu 22. augusta 2018 schválila Harmonogram organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov samosprávy obcí v roku 2018. V predloženom návrhu sú uvedené úlohy pre ústredné orgány štátnej správy, okresné úrady a orgány územnej samosprávy s určenými termínmi ich plnenia.
ilustračný obrázok

Deň konania komunálnych volieb je stanovený na sobotu 10. novembra 2018.

Plnenie úloh bude spočívať najmä vo vydaní pokynov, na základe ktorých budú koordinované všetky práce spojené s prípravou volieb.

Pôjde predovšetkým o práce spojené so zabezpečením tlače a distribúcie volebných tlačív, so zabezpečením elektronického komunikačného spojenia volebných orgánov všetkých stupňov, so zabezpečením možnosti voličov uplatniť hlasovacie právo, vrátane cudzincov, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, s vytvorením volebných orgánov a podmienok pre ich činnosť, so zabezpečením školení osôb, ktoré sa budú podieľať na príprave volieb a na priebehu hlasovania, so zabezpečením spracovania výsledkov volieb, úschovy volebných dokumentov a ďalších prác súvisiacich s prípravou a vykonaním volieb.

Na zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do orgánov samosprávy sa z rozpočtu vyčlenia  finančné prostriedky vo výške 7 465 708,- eur a v rozpočtovej kapitole Štatistického úradu Slovenskej republiky vo výške 1 424 750,- eur.

Finančné prostriedky Ministerstva vnútra sa použijú najmä na zabezpečenie úhrady náhrady mzdy členom volebných komisií, úhrady tlače hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, na vybavenie volebných miestností, na ochranu verejného poriadku v deň konania volieb. Ďalej na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií formou úhrady nezúčtovateľného výdavku vo výške 5,- eur pre každú miestnu volebnú komisiu a každú okrskovú volebnú komisiu.

Finančné prostriedky určené pre Štatistický úrad Slovenskej republiky zahŕňajú výdavky na spracovanie výsledkov volieb.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Pitva potvrdila, že smrť 51-ročného Zvolenčana spôsobili mladí…
Slovenské pramene: Na „moštenickú kyslú“ chodia ľudia z okolia…
Sté výročie Slovenskej republiky rád
Nové strany rastú ako huby po daždi: Zsolt Simon predstavil v…
Radikálni ľavičiari sa vyjadrili ku konfliktu medzi Ruskom a…
Šok! Kotlebovci po eurovoľbách ovládli niekoľko okresov

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.