Kotlebovci sa chceli zastať slušných rómov, mesto Snina im akciu zakázalo

0 16. august 2018, Július Vonkomer
16. august 2018
Július Vonkomer
Po brutálnom útok na miestnu dievčinu rómskeho pôvodu sa politická strana ĽS Naše Slovensko, rozhodla postaviť proti tomuto činu. Do mesta Snina zvolali verejné zhromaždenie s cieľom ,,Poukázať na vysoký nárast
kriminality neprispôsobivých občanov a žiadať zvýšenú intenzitu práce Policajného zboru
v rizikových a problémových lokalitách a obcí v okrese Snina“
Milan Mazurek vyzýva k účasti na zajtrajšej akcii napriek zákazu mesta Snina

Primátor mesta Snina Ing. Štefan Milovčík sa však postavil voči tomuto zhromaždeniu a rozhodol sa celú akciu zakázať. Ako odôvodnenie uviedol, že:

síce vyššie citovaný cieľ, resp. účel zhromaždenia nie je v priamom resp. doslovnom rozpore s ustanovením § 10 ods. 1 písm. a) zákona č. 84/1990 Zb. o zhromažďovacom práve v znení neskorších predpisov (ďalej len: „zákona“), ale vo vzťahu k iným skutočnostiam ako:

Podanie Generálneho prokurátora SR Jaromíra Čižnára Najvyššiemu súdu SR (dňa 24. mája 2017),ktoré vychádza z vyhodnotenia rozsiahlych zadovážených podkladov, ktoré ukázalo, že politická strana ĽSNS (ktorej poslancom NR SR je aj zvolávateľ), ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami, svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu SR, zákony a medzinárodné zmluvy.

Čo sa týka osoby zvolávateľa – pána Mazureka, poslanca NR SR - momentálne voči nemu prebieha trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchanie trestného činu podnecovania, hanobenia a vyhrážania osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase..., a tiež konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici, kde sudca rozhodol trestným rozkazom, ktorým uznal poslanca za vinného z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovanie, hanobenie a vyhrážanie osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti a etnickej skupine. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné.

Treťou skutočnosťou je definovanie samotného cieľa zhromaždenia, mesto Snina aj na základe informácie poskytnutej OO PZ Snina, nemá vedomosť o tom, aby v meste a okrese Snina bola v súčasnosti výrazne zaznamenaná zvýšená kriminalita. Záver: správny orgán má za to, že skutočný účel zhromaždenia je iba zastieraním iného účelu a takéto zhromaždenie vzhľadom na skutočnosť, že v meste Snina ako aj okrese žije početnejšia skupina, vočiktorej zhromaždenie smeruje, považuje mesto Snina za vysoko rizikové aj vzhľadom na skutočnosti vyššie uvedené (podanie GP SR na NS a trestné stíhanie zvolávateľa).

Záver: správny orgán má za to, že skutočný účel zhromaždenia je iba zastieraním iného účelu a takéto zhromaždenie vzhľadom na skutočnosť, že v meste Snina ako aj okrese žije početnejšia skupina, vočiktorej zhromaždenie smeruje, považuje mesto Snina za vysoko rizikové aj vzhľadom na skutočnosti vyššie uvedené (podanie GP SR na NS a trestné stíhanie zvolávateľa).

Celé rozhodnutie si môžete prečítať TU

Kotlebovci si však ťažkú hlavu z tohto zákazu nerobia a do Sniny sa chystajú napriek tomu. Milan Mazurek dokonca vo videu označuje zákaz zhromaždenia za protizákonný a uisťuje, že stretnutie sa v Snine uskutoční aj za účasti predsedu Mariana Kotlebu.

 

 

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Policajti obvinili muža, ktorý v okrese Žiar nad Hronom predával…
Blahoslavená Anna Kolesárová oslovuje, jej odkaz bude šíriť nový…
Eurovoľby 2019: Volebné miestnosti sa zatvorili, oficiálne…
Vyhlásenie MZVaEZ SR k podpore teritoriálnej integrity Ukrajiny
Zo SaS po Jane Kiššovej odchádzajú aj ďalší šiesti poslanci NR SR
Otec slovenského národa Andrej Hlinka: „Za Boha život, za národ…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.