Krízový menežment Cigánov

0 5. október 2020, Milan Palffy
5. október 2020
Milan Palffy
S cigánskym spôsobom života bojovali všetky režimy. Masarykova 1.ČSR im zakázala kočovať, čo síce bol dobrý počin, ale okrem toho nespravila absolútne nič. Komunisti z obdobia 1948-89 ich nútili zamestnať sa, ale väčšina cigánov aj tomu odolala a buď len chodili do práce, alebo sa z nich stali invalidní dôchodcovia. Dnešní komunisti im len platia a nič od nich nechcú.
Ilustračné foto.

Bratislava, 5.10.2020. A je to skutočne vážny problém. Cigáni sa prispôsobili a o prácu už absolútne nejavia záujem – až na malé výnimky. Všetky rozvojové programy aplikované na ich etnikum zúfalo zlyhali. Jednak sa veľa peňazí rozkradlo, ale aj to, čo sa do cigánov investovalo skončilo v ruinách. Dobrým príkladom sú bytové domy, ktoré im režim postavil. Skončili bez výnimky, ako smetiská, kde pobehujú cigánske decká, ktoré vznikajú, ako produkt nekontrolovanej reprodukcie.

Na spôsobe života cigánov sa nič nezmenilo. Jediná zmena nastala v tom, že cigáni majú prístup k televíznemu vysielaniu a internetu a to zmenilo akurát to, že najfrekventovanejšie cigánske meno nie je Dežo, ale José Fernando, či Sandokan. Závisí od toho, aký seriál aktuálne bežal v televízii v čase narodenia sa nového cigánskeho decka.

Hygienické návyky, spôsob budovania obydlia, hospodárenie s peniazmi zostalo bezo zmeny. Všetko po starom. Len zdravotnícka starostlivosť im pomáha v tom, že sa množia podstatne rýchlejšie, ako kedysi, lebo ich menej zomiera a rýchlejšie sa rodia.

A tu nastáva problém zo strany ich hostiteľa – teda daňových poplatníkov. Tí totiž túto masu nedobrovoľne živia a to na vlastný účet. Nebudem tu rozoberať rozdiel medzi dôchodkom človeka, ktorý pracoval 40 rokov a cigánkou, ktorá ani netuší, čo to je práca – to sú dobre známe veci a nikto sa ešte ani len nepokúsil ich zmeniť. Ide o to, že režim si s cigánmi nevie poradiť. Policajti sú proti nim bezmocní, obyvatelia, ktorí majú to „šťastie“ a žijú v ich blízkosti sa musia spoliehať len na seba, lebo fízli, ktorých si za obrovské peniaze platia sa len vyvážajú na autách a striehnu na to, kto má, alebo nemá rúško, aby mohli inkasovať pokuty, či len tak buzerovať pracujúcich. Politici sa predháňajú v tom, kto má pre túto parazitujúcu časť obyvateľstva „väčšie pochopenie“ a pokúšajú sa získať ich hlasy, lebo ich je veľa a vlastný názor nemajú a ak ho aj náhodou majú – radi ho predajú za pivo a cigarety.

Pre cigána nemôže byť policajt, alebo starosta nejaká autorita. Cigán nerozumie tomu, že veci sa dajú riešiť aj tak, že dostane inštrukcie, má ich dodržiavať a potom dostane odmenu. Roky parazitického života ho naučili, že títo ľudia sú len na smiech. Sami nechápu, ako môžu byť „gádže“ tak sprostí a len tak im rozdávať peniaze. Cigán rozumie len násiliu. A v dnešnej dobe fízel nemôže riskovať to, že by cigána zmlátil, lebo ten už má niekde (kto vie odkiaľ) akéhosi „aktivistu“, ktorý bude fízla žalovať a cigán ešte vysúdi veľké peniaze. A tak cigáni fízlov nerešpektujú, kradnú, vraždia, nedodržiavajú absolútne nič a nikto ich za nič nepostihne.

Majú však medzi sebou úžerníkov a tí to s nimi vedia. Úžerník je obvykle vypasený cigán, ktorý žije s ostatnými v osade, ale má lepšiu chatrč, prípadne žije niekde v dome. Živí sa úžerou – požičiava peniaze ostatným, ktorí úž obvykle deň po prebratí dávok nemajú ani cent a berie si za to – hoci aj stopercentný úrok. Zadlžený cigán tak žije v niečom, čo by sa dalo nazvať dlhovou špirálou. Čo môže – to úžerníkovi vráti, zvyšok ukradne. A disciplína je veľká. Ak by totiž skúsil úžerníkovi povedať, že nemá na splatenie, alebo že mu nič nezaplatí – tak neprežije. Polámané ruky slúžia na výstrahu, keď sa dlžník len oneskorí s platbou, alebo v deň platby leží bezmocne ožratý na zemi v chatrči a nemá fyzické sily nájsť hotovosť. Inak je úžerník schopný drzého dlžníka aj zabiť, s tým nie je žiaden problém a deje sa to celkom bežne. Také sú ich zákony a paragrafy, na ktoré štát nemá dosah.

Teoreticky by ten dosah aj mohol mať, ale to by musel prebrať metódy manažmentu cigánov od ich vlastných úžerníkov a to v tejto fáze a pri tomto personálnom obsadení režimu nie je možné. Ale iná cesta neexistuje a existovať ani nikdy nebude. A tí, čo reprezentujú tento režim si pília konár aj sami pod sebou, nakoľko momentálne s cigánmi mučia len svojich otrokov, ale zajtra sa rozmnožení cigáni budú už tlačiť aj na nich a tomu nedokážu zabrániť.

Nezostáva nič iné, len sa prispôsobiť prírode a zobrať si príklad z prírodných zákonitostí, ktoré v tomto prípade predstavujú cigánski úžerníci.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Pozvánka na protest proti hazardu pred NR SR
Ľudový súd nad Jankovskou
Slovenka otvorene prehovorila o živote v Južnej Afrike.…
Kandidát na prezidenta Juraj Zábojník
K odpadlíkom strany Most - HÍD sa pridala poslankyňa…
Zbytoční advokáti

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.