ĽS Naše Slovensko chce, aby homosexuáli nemohli získať deti do náhradnej starostlivosti

0 9. november 2018, zdroj: TASR
9. november 2018
zdroj: TASR
Maloleté dieťa by malo byť zakázané zveriť do náhradnej osobnej starostlivosti osobe, u ktorej nie je vylúčená homosexuálna, pedofilná alebo zoofilná sexuálna orientácia. V novele zákona o rodine to navrhujú poslanci ĽSN Naše Slovensko právnu normu predložili na najbližšiu schôdzu Národnej rady (NR) SR.
Kotlebovci chcú chrániť deti pred homosexuálmi.

Autori návrhu tvrdia, že takto zlepšia ochranu práv detí na život v tradičnej heterosexuálnej rodine. "Prijatím tejto novely sa vytvorí garancia, že deti neskončia v zákonnej starostlivosti u prejavených homosexuálov, pedofilov alebo zoofilov, a tým nebude ohrozený ich ďalší mravný a zdravotný vývoj," argumentujú.
      Podľa ĽS Naše Slovensko tradičná rodina zložená z muža, ženy a prípadne detí predstavuje základnú bunku civilizovanej spoločnosti. "Manželstvo, respektíve partnerstvo muža a ženy, má v skutočnosti dva neoddeliteľné významy, nielen pre manželov a spoločnosť, ale zvlášť pre deti. Prvý význam je v budovaní hlbokého vzťahu lásky medzi manželmi. Druhý je vo vytváraní bezpečného prostredia pre privádzanie detí na svet a ich výchovu," uvádzajú v dôvodovej správe.
      Heterosexuálne, monogamné, verné a trváce manželstvá, kde biologickí rodičia vychovávajú svoje deti v harmonickom vzťahu lásky, sú podľa ĽS Naše Slovensko najlepším prostredím pre vývoj detí. "Tento ideálny prípad sa z rôznych dôvodov, žiaľ, nie vždy podarí zrealizovať. Množstvo detí je osirelých alebo opustených a sú odkázané buď na inštitucionalizovanú starostlivosť zo strany štátu, alebo na starostlivosť zo strany rôznych náhradných opatrovateľov," konštatujú.
      Podľa súčasnej legislatívy je možné zveriť dieťa buď do náhradnej osobnej starostlivosti, do pestúnskej starostlivosti, do poručníctva, opatrovníctva, alebo môže byť dieťa formálne plnohodnotne osvojené novým rodičom. "Každý z týchto úkonov kladie na žiadateľa, ktorý sa chce o dieťa starať, určité zákonné požiadavky. V súčasnosti medzi ne patria najmä spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu a zdravotné, osobnostné a morálne predpoklady," uvádzajú s tým, že v zákonom vyžadovaných podmienkach chýba explicitne definovaná požiadavka na heterosexuálnu orientáciu budúcich opatrovateľov dieťaťa.
      "Pri neustále rastúcom tlaku liberálnych lobistov tak môže nastať už v blízkej budúcnosti situácia, že deti skončia zákonným spôsobom v rukách homosexuálov, pedofilov alebo zoofilov. Deťom vyrastajúcim v takomto zvrátenom prostredí nebudú nielenže vytvorené podmienky pre zdravý fyzický a duševný rozvoj, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa stanú aj obeťami sexuálneho zneužívania," myslia si autori novely a dodávajú, že takto vychovávané deti budú s väčšou pravdepodobnosťou inklinovať k sexuálnym deviáciám, ktoré budú vidieť u svojich opatrovateľov.
      Vylúčenie "uvedených sexuálnych deviácií" má byť podľa právnej normy súčasťou odborného psychologického posudku žiadateľa, respektíve žiadateľov. Z dôvodu odľahčenia byrokracie má byť možné ich vylúčenie preukázať aj manželským zväzkom, ktorý nebol ukončený rozvodom.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Slováci žijúci v Čechách konečne prezradili dôvody svojho…
Zahraniční vojaci sa budú s technikou opäť presúvať cez Slovensko
SNS nepostaví do prezidentských volieb žiadneho kandidáta
Viete aké úžasné je požičať si 500 miliónov eur?
Inda Nishita dnes definitívne oslobodili spod obžaloby z vraždy
Stanú sa slovenské ženy a matky iba komoditou na globálnom trhu?

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.