Martin Klus sa pochválil, že patrí medzi Rotariánov

0 9. júl 2019, Július Vonkomer/ zdroj: facebook, gloria.tv
9. júl 2019
Július Vonkomer/ zdroj: facebook, gloria.tv
Martin Klus, expert a tímlíder pre zahraničnú politiku a politický systém parlamentnej SaS, sa nedávno na svojom facebookovom profile pochválil, že okrem množstva povinností sa dokáže venovať spolku ktorý je ešte aj v tomto storočí opradený rúškom tajomstva.
Martin Klus sa pochválil svojim členstvom v Rotary klube na svojom profile na facebooku.

Ako Martin Klus napísal na svojom profile: „Rotariáni, to sú najmä skvelí priatelia ...ktorí nezištne pomáhajú na celom svete. Som hrdý, že som súčasťou tejto veľkej rodiny.“ Kto sú teda títo Rotariáni a čo je to za spolok?

Na kresťanskom portáli gloria.tv sa o Rotariánoch môžete dozvedieť nasledovné: Rotary International je to medzinárodný spolok, ktorý vznikol v USA a za krátku dobu sa rozšíril po celom svete. Mnohí ho považujú za nový druh slobodomurárstva, no iní tvrdia, že sa mu má dôverovať a výstrelky, ktoré sa javia ako nepriateľské cirkvi, treba pripočítať na vrub jednotlivcom alebo jednej skupine, nie však celému združeniu. Prvý Rotary klub založil advokát Paul P. Harris v Chicagu 23. februára 1905, druhý v St. Franciscu v roku 1908 a následne nato vznikali rýchlo po sebe ďalšie kluby, najskôr v Amerike, potom aj na ďalších miestach, roztrúsených po celom svete. Taliansky veľvyslanec v Londýne, barón Chiaramonte Bordonaro, vystihol zameranie klubu prostredníctvom zasadania londýnskeho Rotary klubu takto: “Je to druh Spoločnosti národov, avšak väčšej než je ona, hoci nepracuje navonok; jej hlavným cieľom je to, aby sa národ s národom čo najviac zjednotili v každej oblasti ľudskej pôsobnosti, inteligencie a vedy.” Rotary Club sa riadi stanovami, spoločnými pre celý svet. Zmenu v niektorom bode stanov smie schváliť iba medzinárodný kongres Rotary. Za aktívnych i čestných členov sa prijímajú len osoby významné, plnoleté, ktoré sú charakterné a bezúhonné a pracujú v akejkoľvek oblasti ľudského života. Vo výbere sa postupuje prísne, prísna je i disciplína klubov, a tak tvoria akúsi aristokraciu ľudskej spoločnosti.

Napriek vznešeným ideálom ktoré navonok tieto kluby prezentujú, skutočnosť bude oveľa pragmatickejšia. Podľa nášho zdroja, ktorý bol členom Rotary klubu, je to vlastne spolok podnikateľov a ľudí s určitou mocou, ktorí sa stretávajú, dohadujú si navzájom podnikateľské a politické stratégie. Ako sám priznal, ak by v začiatkoch svojho podnikania neprijal ponuku členstva, možno by sa mu nepodarilo vybudovať svoju spoločnosť na takú úroveň na akej je dnes. Po odchode z tejto organizácie sa mu to však vypomstilo, pre jeho výrobky sú štátne č obecné zákazky tabu. Väčšinu svojich produktov vyváža do štátov mimo EÚ. Oficiálne je hlavný poslaním Rotary klubov humanitárna pomoc aj to však je len podľa nášho zdroja len dobre cielený marketing.

Vráťme sa na záver ku katolíckemu pohľadu na Rotariánstvo: Aký je katolícky postoj k tejto rotariánskej otázke? Predovšetkým je isté, že zakladateľ Rotary, advokát Harris, bol slobodomurárom, slobodomurármi boli aj prví členovia. Hlavný riaditelia Rotary, ak nie sú sami slobodomurármi, tak stoja pod ich vplyvom, ba mnohí sú otvorenými slobodomurármi.
Celý program Rotary je veľmi podobný programom iných spolkov, založených slobodomurármi. Tieto sa snažia združiť a priviesť pod priamy vplyv slobodomurárstva rôzne stavy a triedy spoločnosti: chlapcov, dievčatá, ženy i mužov. Wiener Freimauer Zeitung (Viedenské slobodomurárske noviny) ich nazývajú “odnožami amerického slobodomurárstva” a hovoria, že mnohé už zapustili veľmi hlboké korene. Pre združenie mužov boli vytvorené kluby rozmanitých typov. Rotary Cluby sú nielen svojím pôvodom, ale aj svojimi prejavmi, svojimi vzťahmi i svojou činnosťou slobodomurárske.

Prečo sa však neustále spomína slobodomurárstvo? To bolo totižto odsúdené pápežom Levom XIII. v encyklike: Humanum genus. Je teda Credom slobodomurárstva (v teórii) a rotariánstva náboženský indiferentizmus, ktorý hovorí, že “Boh je vylúčený a zavádza sa iba morálka, zbavená každého náboženského pojmu.” Aká je však chudobná, neistá a slabá, dokazuje ovocie, ktoré priniesla krajinám, kde sa rozmohla a kde počestnosť a mravná neporušenosť rýchle upadla. Takto už písal Lev XIII. v roku 1884.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Aktuálna informácia: EÚ ide dávať vreckové a platiť hotely…
Vodičovi v Novákoch namerali policajti 3,35 promile
LGBTI aktivisti varujú: V Európe pribúdajú nenávistne prejavy…
Kandidačné listiny do eurovolieb podalo 31 politických strán,…
NR SR: E. Antošová navrhuje zákaz chovu králikov výhradne na…
Polícia ukončila vyšetrovanie v prípade vojakov zadržaných pre…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.