Ministerstvo vnútra chce zlepšiť dostupnosť služieb pre obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít

0 17. júl 2019, zdroj: minv.sk/ foto zdroj: TASR
17. júl 2019
zdroj: minv.sk/ foto zdroj: TASR
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán pre časť operačného programu Ľudské zdroje, vyhlásilo dňa 26. júna 2019 výzvu zameranú na podporu dobudovania základnej technickej infraštruktúry, ktorá je spolufinancovaná zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.
Ilustračný obrázok.

Výzva je zameraná na výstavbu a rekonštrukciu miestnych ciest, chodníkov pre peších a cyklistov, vrátane spevnených plôch a osvetlenia, ako aj mostov, a lávok pre peších, s cieľom zlepšenia dostupnosti služieb pre obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít v segregovaných a separovaných rómskych osídleniach. Na túto výzvu je zo zdrojov Európskej Únie vyčlenených viac ako 11 miliónov Eur. Žiadatelia sa na projekte budú podieľať s 5 percentnou spoluúčasťou.

Oprávnenými žiadateľmi vo výzve sú obce z Atlasu rómskych komunít s cieľom zlepšenia dostupnosti služieb pre obyvateľov MRK v segregovaných a separovaných rómskych osídleniach. Žiadatelia sú povinný realizovať projekty na oprávnených územiach. Pre túto výzvu je oprávneným miestom realizácie projektu celé územie Slovenskej republiky, okrem Bratislavského kraja.

V rámci výzvy môže žiadateľ predložiť viac ako jednu žiadosť o nenávratný finančný príspevok (ŽoNFP), ak budú splnené podmienky o nepresiahnutí maximálnej výšky celkových oprávnených výdavkov a súčasne celkové oprávnené výdavky požadované v ŽoNFP súhrnne za všetky predložené ŽoNFP nepresiahnu sumu 1 500 000 Eur. Výška oprávnených výdavkov projektu bude závisieť od počtu podporených osôb MRK, ktorým sa v dôsledku realizácie projektu zabezpečí prístup k zlepšeným podmienkam bývania v podobe lepšieho spojenia so službami a inštitúciami v obci.

Podporené budú projekty, ktoré zabezpečia osídlenia s inštitúciami a službami v oblasti vzdelávania, ambulantnej formy sociálnej služby, zdravia, dopravy, obecných služieb ako aj zamestnanosti. Inštitúcie respektíve služby, s ktorými budú osídlenia spojené, musia byť využívané aj obyvateľmi z MRK.

Primárnym cieľom tejto výzvy nie je rutinná údržba a oprava pozemných komunikácií v obci, ale vybudovanie tak infraštruktúry, ktorá umožní zabezpečiť zlepšený prístup z osídlení k službám", vyvetlil riaditeľ odboru inklúzie MRK sekcie európskych programov ministerstva vnútra Juraj Gmiterko.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

O Glváčovi musí rozhodnúť vedenie Smeru-SD, uviedol E. Tomáš
FPKNM vyplatil z dotácií za rok 2018 takmer 3,5 milióna eur
Z troch najvyšších ústavných činiteľov zarobil vlani najviac…
Za bezpečnosť jadrových zariadení v SR v plnej miere zodpovedá…
Komentár: Toxický virtuálny svet youtuberov prezentovaný ako…
Podivné modlitby v Bratislavskej hradnej kaplnke

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.