Ministri Mosta-Híd podporia účasť Slovenska na rokovaní o pakte v Marrákeši

4. december 2018, zdroj: TASR
4. december 2018
zdroj: TASR
Ministri Mosta-Híd podporia na stredajšom rokovaní vlády účasť Slovenska na medzivládnej konferencii v Marrákeši, kde sa bude rokovať o Globálnom pakte OSN o migrácii. Informovala o tom hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár.
ilustračný obrázok

Pripomína, že poslanci Mosta-Híd v parlamente zaujali jasné stanovisko k otázke kompaktu. "Podporili výhrady k predmetnému dokumentu a vyslanie delegácie SR na decembrové rokovanie," doplnila s tým, že ministri zaujmú rovnaký postoj.
      "Sme presvedčení, že naše výhrady by mali odznieť tam, kde vznikol samotný pakt, čiže na pôde OSN. V prípade účasti je možné predniesť výhrady k rámcu. Takéto stanovisko sa stane súčasťou zápisnice konferencie," vysvetľuje vládny Most-Híd.
      Účasť Slovenska na rokovaní v Marrákeši presadzoval aj minister zahraničia Miroslav Lajčák (nominant Smer-SD), ktorý sa pre situáciu okolo paktu a po schválení odmietavého uznesenia k nemu rozhodol podať demisiu. Tvrdil, že Slovensko má ísť do Marrákeša povedať svoj postoj. SNS je tvrdo proti, premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyhlásil, že Slovensko pakt odmieta a do Marrákeša nikto nepôjde. S Lajčákovou demisiou predseda vlády nesúhlasí, požiadal prezidenta, aby ju neprijal.
      O účasti má hovoriť vláda v stredu. Potom sa prezident SR Andrej Kiska stretne s premiérom Pellegrinim a ministrom zahraničia Lajčákom a povie svoje rozhodnutie k ministrovej demisii. Prezident si myslí, že Slovensko by do Marrákeša malo ísť tlmočiť svoj postoj. Lajčákov odchod by Kisku mrzel, Slovensko by o takého diplomata podľa neho nemalo prísť.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Kabinet schválil zabezpečenie jesenných komunálnych volieb
Kotleba reaguje na obvinenia terajšieho vedenia BBSK: Vďaka…
Most-Híd: Globálny pakt o migrácii neohrozuje suverenitu SR,…
Chceš sa stať policajtom? Práve teraz máš jedinečnú príležitosť!
Od januára 2019 ceny plynu a elektriny pre domácnosti stúpnu!
Kotlebovci podali ďalší návrh zákona ktorý vyvoláva silné emócie