NPD: Nedostatok pracovnej sily? Vzdelávanie našincov namiesto otvárania hraníc!

0 23. december 2018, preklad: prehladsprav.sk, zdroj: npd.de
23. december 2018
preklad: prehladsprav.sk, zdroj: npd.de
Potrebujeme školy, ktoré vyškolia maturantov zrelých pre vysoké školy. Potrebujeme školy, ktoré vzdelávajú svojich absolventov tak, aby zvládli úlohy, ktoré ich čakajú vo firmách a podnikoch. Na to nepotrebujeme žiadnych prisťahovalcov. Tí môžu riešiť problémy, ktoré majú vo svojej vlasti.
Ronny Zasowk, podpredseda NPD

Zatiaľ čo sa v Nemecku diskutuje o fatálnych následkoch negatívneho demografického vývoja, etablované strany vidia v prisťahovalectve zázračný všeliek. I debata o zdanlivom nedostatku odbornej pracovnej sily sa točí okolo migrácie, tejto údajnej odbornej pracovnej sily. Akoby nemeckí politici už neverili vlastnému národu, čo je udivujúce, nakoľko Nemci sú celosvetovo známi svojím výkonom hospodárstva.

Spolková vláda teraz schválila zákon o prisťahovalectve, v ktorom sa majú najímať predovšetkým pracovníci z krajín mimo EÚ. Dokonca aj odmietnutí žiadatelia o azyl majú mať ponúknutú možnosť trvalo ostať, ak budú mať záujem o miesto vo vzdelávacom systéme alebo prácu. Z nelegálnych prisťahovalcov sa majú stať legálni, právny štát je vedený ad absurdum.

Je otázne, prečo pri takmer 20% podiele prisťahovalcov v nemeckom obyvateľstve toto neprispelo k vyriešeniu údajnej chýbajúcej odbornej pracovnej sily. Tiež sa naskytuje otázka, prečo by sa mali títo „odborníci“ hľadať mimo Európy, ak v rámci Európskej únie existuje právo na voľný pohyb pracovnej sily.

Pokiaľ by existoval plošný a nad odvetviami siahajúci nedostatok odborných pracovných síl, nemala by sa už dlho, podľa princípu ponuky a dopytu, zvyšovať cena práce a tým aj mzdy? Nešli by sa iní obyvatelia krajín EÚ pretrhnúť za pracovnými miestami v Nemecku?

Reálna výška mzdy stagnuje vo väčšine odvetví a veľa Európanov chodí okolo Nemecka oblúkom, pretože pracovné podmienky sú v mnohých krajinách omnoho lepšie. Dokonca to ťahá veľa vzdelaných Nemcov do cudziny, pretože tam majú lepšiu perspektívu.

Je možné, že to nakoniec nie je nedostatok pracovných síl a demografická katastrofa, kvôli ktorým politici prahnú po väčšej migrácii? Migrácia sa javí ako samoúčelná, je všeliekom, ktorým sa dajú vyriešiť všetky problémy. Ale to, že táto migrácia vytvára predovšetkým problémy, je s plným vedomím ignorované.

NPD zastáva desaťročia názor, že každý národ musí byť schopný vyriešiť si sám svoje problémy. Pokiaľ demografický vývoj vedie k masívnemu zaťaženiu sociálneho štátu, penzijného systému a pracovného trhu, potom musí byť všetko postavené na posilnení rodiny v našej krajine. Podpora rodiny je totiž najudržateľnejšia a najúčinnejšia forma pre sociálnu politiku a demografický vývoj, hoci výsledky nebude vidieť hneď počas prebiehajúceho volebného obdobia!

Musí sa vykonať úsilie, aby sa postavil vzdelávací systém znovu na nohy. Koniec ideologickým experimentom ako je inklúzia a gender, koniec nivelácii na priemernosť!

Potrebujeme školy, ktoré vyškolia maturantov zrelých pre vysoké školy. Potrebujeme školy, ktoré vzdelávajú svojich absolventov tak, aby zvládli úlohy, ktoré ich čakajú vo firmách a podnikoch.

Boli sme raz národom spisovateľov a mysliteľov, našou najväčšou surovinou boli múdre hlavy, pracovná morálka a výkonnosť pri práci. Na tom sa dá stavať pri riešení problémov súčasnosti. Na to nepotrebujeme žiadnych prisťahovalcov. Tí môžu riešiť problémy, ktoré majú vo svojej vlasti.

Ronny Zasowk

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Ako vyzeral Silvester v multikultúrnom Nemecku? Skupinové aj…
Farmári vo Francúzsku chovajú vlastné včely, aby si zabezpečili…
Britskí poslanci odhlasovali odklad brexitu
V Nemecku 75% migrantov nikde nepracuje a sú na dávkach. Kde sú…
Nemeckú vládu znepokojujú najnovšie útoky proti prisťahovalcom…
USA uvalili sankcie na venezuelskú štátnu ťažobnú spoločnosť…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.