Pellegrini: Ukrajina môže rátať s podporou SR v rámci OBSE i dodávok plynu

4. december 2018, zdroj: TASR
4. december 2018
zdroj: TASR
Slovensko bude v rámci svojho predsedníctva v OBSE hľadať riešenie ukrajinského konfliktu s ohľadom na minské dohody a zachovanie územnej celistvosti Ukrajiny. Je tiež pripravené aj naďalej pokračovať v zásobovaní Ukrajiny plynom prostredníctvom reverzného toku. Po utorkovom rokovaní s podpredsedníčkou ukrajinskej vlády Ivannou Klympušovou-Cyncadzeovou v rámci summitu Stredoeurópskej iniciatívy (SEI) v chorvátskom Záhrebe to povedal slovenský premiér Peter Pellegrini.
Slovenský premiér Peter Pellegrini.

Vicepremiérka ocenila jasný postoj Slovenska k územnej celistvosti a suverenite Ukrajiny. Priblížila tiež súčasnú situáciu ohľadom incidentu v Kerčskom prielive. 
      "Veľmi nás trápi, že naše lode nám ešte nevrátili, naši námorníci boli zajatí a držia ich v Ruskej federácii. Nezaobchádzajú s nimi ako s vojnovými zajatcami, ako by mali. Väznia ich na základe porušenia ruského práva," priblížila Klympušová-Cyncadzeová. Verí, že medzinárodné spoločenstvo odsúdi ruské činy a pomôže Ukrajine získať svojich ľudí späť.
      Pellegrini v rozhovore s ukrajinskou vicepremiérkou ocenil aj reformné úsilie Ukrajiny. "Je to správna cesta, pretože Ukrajina vyslala jasný signál, že chce smerovať do euroatlantických štruktúr. V tejto snahe nesmú poľaviť," povedal Pellegrini dodajúc, že Slovensko je pripravené svojmu susedovi v tomto procese pomáhať. 
      Okrem toho podpredsedníčku vlády ubezpečil o dobrom postavení ukrajinských pracovníkov na Slovensku. "Pracovníci z Ukrajiny u nás majú rovnaké pracovné aj platobné podmienky ako Slováci," povedal s tým, že zákon bráni sociálnemu dampingu.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

18-ročný azylant z Afganistanu napadol a zranil nemeckých…
"Dám vás zabiť!" kričal filipínsky prezident Duterte…
Tisícky ľudí smerujú do Prešova na Národné stretnutie mládeže P18
Dokument o osudoch karpatských Nemcov na Slovensku "…
Počas prvej svetovej vojny trpeli desiatky miliónov civilistov
Otvorí Steven Seagal na Kryme školu aikido?