Po Kyselicovi nasleduje Spišiak, Mikulec, Naď a posledný zhasne Matovič

0 9. august 2020, J. Murgašová
9. august 2020
J. Murgašová
Po Kyselicovi nasleduje Spišiak, Mikulec, Naď a posledný zhasne Matovič.
Ilustračné foto.

Bratislava, 9.8.2020. Na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky nie je tajomstvom, že v pozadí súčasnej vládnej koalícii prebieha boj o silové zložky a predovšetkým sa systematicky pracuje na diskreditácii nominantov OĽANO. Spravodajská informácia hovorí o tom, že táto diskreditácia čoraz viac naberá na obrátkach a rozhodujúci má byť podľa bývalého člena SIS, september.

„Napriek tomu, že v riadiacich pozíciách MV SR, sú ľudia z OĽANO, do chodu polície ako takej nevedia zasiahnuť. Lučanský, Zurian a Peter Košč si z týchto ľudí spravili komparz a štatistov, kde im na dve strany sekunduje donášaním viceprezidentka Maškarová“, píše bývalý člen SIS Pavol Forisch. Ďalej poukazuje na to, že občania dúfali v zmenu po posledných parlamentných voľbách avšak v polícii sa nakoniec  sa dosiahol úplný opak. Polícia SR pod vedením týchto ľudí a neschopnosťou prebrať opraty nominantmi OĽANO, sa potápa ako Titanic za výraznej pomoci mediálnej obci, služieb Petra Košča - koníka Tódovej, ktorej už aj organizácia OCCPR za sústavne vynášanie informácií, zrušila prístup k informáciám z tzv. Kočnerovej knižnici.

Podľa spravodajskej informácie tieto skutočnosti, radoví policajti hlavne na NAKA, vnímajú dosť intenzívne. Peter Košč robí personálnu politiku tak ako na SIS, tak aj na NAKA a intenzívne komunikuje s dočasným vedením vojenského spravodajstva predovšetkým s dočasne povereným riaditeľom. Na NAKA si údajne dosadil na menšie riadiace funkcie svojich ľudí a očakáva, že ich vymenovaním budú získavať dôležité informácie v spolupráci so Zurianom aj naďalej.

Na pozadí mediálnych dezinformácií sa však dejú vážne veci. Vyšetrovatelia z tímu Hmla už niekoľko týždňov nevedia zrealizovať ďalšie podozrivé osoby a to advokátov Kána, Bžána a Zoroslava Kollára. Niektorým členom tímu už dochádza trpezlivosť a jasne deklarujú, že pokiaľ je riaditeľom Zurian, ktorému musia podávať hlásenia o stave prípadu, nikdy sa uvedené osoby nepodarí zrealizovať.

Závažnejšia je však informácia o skutočnosti, že bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák je stále v polícii vplyvnou osobou. Vyšetrovatelia tímu Hmla ako aj iní radoví policajti a novinári už dávno disponujú informáciou, že Róbert Kaliňák, Zoroslav Kollár, Milan Lučanský a Branislav Zurian boli nedávno navštíviť advokáta Kána v Chorvátsku. Podľa spravodajskej informácie tu mali okrem iného hovoriť aj o aktuálnom stave vyšetrovania tímu Hmla. Táto skutočnosť by sa dala jednoducho preukázať a to zmonitorovaním pohybu a pobytu menovaných aktérov, kde by bolo „náhodou“ zistené, že tieto osoby sa v istých termínoch nachádzali v zahraničí naraz. Páni si však disponujú vedomosťou, že pokiaľ sú v zahraničí, lokalizácia prostredníctvom našich operátorov nie je možná a touto informáciou si je vedomý aj samotný tím Hmla.

Prečo však Lučanský a Zurian naďalej poslušne slúžia Kaliňákovi, ostáva nateraz za rúškom tajomstva. V momente ako obaja opustia svoje funkcie, niektorým radovým policajtom sa uľaví a budú môcť slobodne a nahlas povedať pár závažných informácií. Bez kompletnej reorganizácie inšpekcie MV SR vrátane výmeny je riaditeľa Szabá a zástupcu Zaplatilka, kotrí sú len figúrky v rukách Lučanskeho a Zuriana, to však nepôjde! V područí majú aj NBÚ, ktorý riadi a ovláda Peter Košč, ktorý si sem dosadil aj súčasného riaditeľa. Lukáš Kyselica už zrejme chápe, prečo Lučanský hlasne volal po preverení jeho previerky na NBÚ. Ide o dopredu rozohranú hru, ktorú zrejme Kyselica neustojí.

Medzi policajtmi sa hovorí, že dôležité pozície na NBÚ, necháva v súčasnosti Peter Košč obsadzovať ľudmi z inšpekcie MV SR a to isté sa má diať aj v SIS. Táto informácia sa dá preveriť aj terajšími členmi vládnej koalície.

Ďalší má byt diskreditovaný Jaroslav Spišiak a to nie priamo ale prostredníctvom osoby Oszkár Világi. Na túto osobu nechal Košč na SIS otvoriť niekoľko spisov a aktuálne sa intenzívne zhromažďujú informácie, ktoré by viedli k možnému trestnému stíhaniu Világiho. Výmenou za beztrestnosť by bolo klepnutie po prstoch J. Spišiakovi a ponechanie Lučanského ľudí na kľúčových pozíciách.

O Világim sa hovorí, že by mohol byt trestne stíhaný v súvislosti s prevodmi pozemkov na SPF. Toto trestné stíhanie pre Košča a Lučanského má zabezpečiť Zurian prostredníctvom svojich lojálnych vyšetrovateľov. Zurian však vie, že jeho čas sa kráti a blížia sa aj ťažšie časy, preto už teraz personálne napĺňa s Koščom stavy na NAKA.

Matovič so svojím amaterizmom toto všetko prehliada, tak ako prehliadol aj skutočnosť, že Pčolinského a Koščovi ľudia zo SIS, sa dávno infiltrovali do vojenského spravodajstva a tak presne vedeli načasovať, kedy odpáliť Kyselicu. Išlo pritom o jeho vlastných koaličných partnerov zo Sme rodina. Kyselica, Naď a Mikulec už na to prišli a teraz sú na rade oni, avšak reálne nevedia čo s tým spraviť.

V polícii sa hovorí o turbulentnej jeseni, kedy Pellegrini zozbiera všetky podpisy, nájde sa dôvod na pád vlády a potom sa vyskladá koalícia Pellegriny, Kolár a Sulík. Dovtedy však potrebujú udržať svojich ľudí v bezpečnostných zložkách a kľúčovými sú osoby Zurian, Szaboó, Obročník, ktorý prostredníctvom útvaru kde je riešené kriminálne spravodajstvo sekunduje Koščovej SIS.

Anarchia v polícii v takejto miere ešte nikdy nebola!

„Lučanský a Zurian však majú niekoľko slabých miest“, píše bývalý člen SIS. Jedným z nich má byť osoba Ladislav Palaky a jeho podnikanie v súvislosti s daňovou trestnou činnosťou. Palaky by mohol objasniť zmiznutie Karola Mella zo Slovenska. Síce Palakyho už monitorujú niekoľkí policajti, bohužiaľ bez akéhokoľvek zdieľania informácií vedeniu polície, nakoľko Palaky všade deklaruje, že má vynikajúce vzťahy s Lučanským a Zurianom.

Usvedčuje ich obchodný register ako aj záznamy z histórie obchodného registra, prepisu niektorých firiem na tie isté biele kone. Lavína sa však spustí až odchodom spomínaných ľudí, dovtedy budú mat policajti zviazané ruky.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský zvýšil ceny nájmu…
Aktivistka Lívia bola na pochode, z ktorého liberáli šalejú!…
STREĽBA PRI PÚCHOVE: TENTO MUŽ JE NA ÚTEKU A JE OZBROJENÝ
Facebook zrušil stránku kresťanského spravodajstva zo Slovenska
Kotleba reaguje na obvinenia terajšieho vedenia BBSK: Vďaka…
Matovič sa verejne vysmial občanom: „Našim palivom je vaša…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.