Pol storočia po vražde J. F. Kennedyho. Postavil sa proti svetovému spiknutiu bankárov, a tak za to zaplatil

0 17. júl 2018, Zdroj: bezpolitickekorektnosti.cz/Josef Vít
17. júl 2018
Zdroj: bezpolitickekorektnosti.cz/Josef Vít
Josef Vít pripomína niektoré skutočnosti podporujúce väčšinový názor súčasných Američanov, medzi nimi aj ministra zahraničia Johny Kerryho: Išlo o spiknutie. Podobne ako 11. septembra 2001. 22. novembra 1963 bol zavraždený prezident Spojených štátov. To bolo niečo neslýchaného - bol zavraždený predstaviteľ svetovej veľmoci No 1. Keď som tu správu počul, dostal som strach, že z toho budú obvinení sovieti, že bude vojna. Ale rýchlosť, s akou médiá dostali správu, že Rusi v tom nejdú, je - z dnešného hľadiska - udivujúca. Niekto zavraždil prezidenta a tajné služby už za pár hodín vedeli, kto to urobil. Viac než podivuhodné.
J.F.K.

Rovnako podivuhodné, s akou rýchlosťou vedeli 11. 9. 2001, kto je zodpovedný za útok na WTC. Nechápem, ako je možné za pár hodín zistiť pôvodcu takéhoto činu dlho a starostlivo pripravovaného. Človek by povedal, že o tom vedeli už predtým.

Proti tajným spolkom

Kennedy bol prvým prezidentom, ktorý si začal uvedomovať nebezpečie, na ktoré poukázal už jeho predchodca Dwight Eisenhower, keď varoval pred neoprávneným vplyvom "vojensko-priemyselného komplexu". Ale Kennedy išiel ešte ďalej. Varoval pred vplyvom aj ďalších zoskupení, snažiacich sa potajme o uchopenie moci. V prejave v Bielom dome povedal: "Samotné slovo "utajenie" je v slobodnej a otvorenej spoločnosti nepríjemné; a my, ako občania, sa z podstaty aj historicky staviame proti tajným spolkom, tajným prísahám a tajným jednaniam."

Hoci priamo nepomenoval finančný sektor, bolo zrejmé, že o ňom hovorí:

"Na celom svete čelíme jednoliatemu a bezohľadnému spiknutia, ktoré je založené na zlých úmysloch rozširovať sféru svojho záujmu. Je to systém, ktorý investoval výrazné materiálne a ľudské zdroje k vytvoreniu vysoko efektívneho stroja, ktorý sa skladá z armádnych, diplomatických, spravodajských, ekonomických, vedeckých a politických operácií tesne previazaných. Ich operácie sú utajované, nie sú zverejňované. Ich chyby sú pochované, nie je na ne upozorňované. Ich odporcovia umlčaní, nie je im daný priestor. Žiadne výdaje nie sú zaznamenané, žiadne tajomstvo nie je zodpovedané. Samotné slovo tajomstvo je zapovedané ..."

O náprave vecí Kennedy prehovoril taktiež k novinárom:

"Žiadam však každého vydavateľa, každého redaktora a každého novinára nášho národa, aby prehodnotil svoje vlastné štandardy a aby prehliadol podstatu nebezpečia, ktoré hrozí našej krajine. V dobe vojny sa vláda a tlač obvykle spojili v snahe, založenej prevažne na vlastnej kontrole, zamedziť neoprávneným únikom informácií k nepriateľovi. V súčasnej dobe nie je vyhlásená žiadna vojna - a napriek tomu môže prebiehať neľútostný boj, nemusí byť nikdy vyhlásený tradičným spôsobom. Napadnutá je náš spôsob života. Tí, ktorí sa stali našimi nepriateľmi, sa práve rozmáhajú po celom svete.

Je ohrozené prežitie našich priateľov. Napriek tomu však nebola vyhlásená žiadna vojna, neboli prekročené hranice pochodujúcimi vojskami, neboli odpálené rakety. Pokiaľ tlač čaká na vyhlásenie vojny predtým, než zaujme sebakontrolu za bojových podmienok, potom môžem len povedať, že doteraz žiadna vojna nebola pre našu bezpečnosť väčšou hrozbou. Pokiaľ čakáte na nájdenie "zrejmého a prítomného nebezpečia" tak môžem len povedať, že ono nebezpečie nikdy nebolo viac zrejmé a jeho prítomnosť nikdy nebola priamejšia."

Bohužiaľ, tu bol Kennedy rojko. Novinári už vtedy neboli strážiaci psy demokracie, ale poslušne písali podľa priania svojich majiteľov. A tí jednali v súlade so záujmami tajných spolkov, o ktorých prezident hovoril, boli ich súčasťou.

O spôsoboch jednania týchto vplyvných zoskupení nemal Kennedy žiadne ilúzie:

"Vedú studenú vojnu, stručne povedané, s vojnovou disciplínou, s ktorou sa žiadna demokracia vo svojich najlepších nádejach a prianiach nemôže nikdy rovnať. Viacmenej, každá demokracia pozná nutné obmedzenie národnej bezpečnosti - a zostáva otázka, či nie je potreba tieto obmedzenia prísnejšie sledovať, pokiaľ sa máme postaviť útoku tohoto druhu rovnako ako otvorenej invázii."

Pokúsil sa zlomiť moc FED

Kennedy sa ale nezastavil pri prejavoch. Neváhal taktiež jednať. Hoci vedel, s kým má tu "česť", napriek tomu sa pokúsil o nápravu. Ako prvý (a taktiež posledný) sa pokúsil zlomiť moc banksterov. Postavil sa proti bankovej mafii a prezidentským dekrétom č. 11 110 sa rozhodol vrátiť štátu ústavné právo vydávať peniaze. Týmto rozhodnutím by FED stratil možnosť požičiavať emitované peniaze vláde Spojených štátov za úrok. Kennedy dal príkaz vytlačiť 40 miliárd dolárov a mali byť pomenované US Bank notes. To bolo proti vôli bankovej mafie, ktorá vlastní od roku 1913 Federal Reserve Bank (FED).

Kennedy sa snažil zavedením nových peňazí krytých striebrom vymaniť z vplyvu FEDu. Po jeho zavraždení boli stiahnuté z obehu. Bolo mu práve toto jeho rozhodnutie osudné? Jeden z najväčších bankárov sveta Rotchild povedal: "Dajte mi možnosť vydávať peniaze a nebude ma zaujímať, kto vláde".

Kennedy vzal moc Rotchildom moc vydávať peniaze

Ale tu narazila kosa na kameň. Kennedy vzal Rotchildom ich práve vydávať peniaze. A to sa nesmie. Teraz už každý vládca vie, čo by ho čakalo.

Málokto vie, prečo a kým bol Kennedy zavraždený. Ale sedem z desiatich Američanov neverí oficiálnej verzii predloženej vládou. Opäť je to zaujímavé v zrovnaní s útokmi v New Yorku - aj tu len málokto verí oficiálnej verzii. Je to smutné, keď ľudia neveria svojej vláde. A je príznačné, že tej vláde je to jedno. To je tá pravá demokracia. Každý môže nadávať prezidentovi, neveriť vláde, ale establišmentu je to jedno. Auto ide ďalej. Aj my v Česku máme s tým svoje skúsenosti.

Až sa archívy otvoria

Agent CIA Howard R. Hunt, ktorý mimo iného viedol kampaň za zvrhnutie legálne ustanovenej vlády v Guatemale v r. 1953, riadil vylodenie v Zátoke sviní na Kube, majúci zvrhnúť Fidéla Castra a ktorý sa vyznamenal v afére Watergate, priznal pred svojou smrťou v roku 2007 svojej rodine, že bol súčasťou konšpirácie na zabití prezidenta Kennedyho, ktorú riadil viceprezident Lyndon B. Johnson.

Už pri vyšetrovaní vraždy Kennedyho riaditeľ FBI potvrdil slová JFK, keď povedal: "Človek zmeravie, keď sa ocitne tvári v tvár spiknutiu tak obrovskému, že sa nechce veriť, že by mohlo existovať". Tieto slová šéfa FBI sú v príkrom rozpore s oficiálnym vyjadrením o osamelom strelcovi.

Za pár rokov majú byť otvorené archívy o atentáte. Snáď sa potom dozvieme viac. Ale obávam sa, že úplnú pravdu sa len tak ľudia nedozvedia.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Putin sa stretne s Erdoganom, Rúháním, Chameneím a Abem
Rusko je dnes vzorom v podpore rodiny
Transsexuál čítal v americkej škole deťom rozprávky a potom sa…
Británia: Assangeovo vydanie do USA súd prerokuje až vo februári…
Africký mor ošípaných začína ovplyvňovať ceny bravčoviny
Pri protestoch v pásme Gazy izraelskí vojaci zastrelili troch…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.