Poslanci NR SR dnes začali poslednú schôdzu pred prázdninami

0 18. jún 2019, J. Murgašová, foto: TASR
18. jún 2019
J. Murgašová, foto: TASR
Dnes popoludní zahájili poslanci poslednú 46. schôdzu NR SR pred prázdninami. Čaká ich až 105 bodov programu. Na programe je už po štvrtýkrát voľba kandidátov na ústavných sudcov. Zákonodarcov čakajú okrem návrhov zákonov aj dve personálne voľby v rámci rezortu zdravotníctva.
Na snímke parlamentné plénum počas rokovania 46. schôdze Národnej rady SR 18. júna 2019 v Bratislave.

Dnes popoludní zahájili poslanci poslednú 46. schôdzu NR SR pred prázdninami. Čaká ich až 105 bodov programu. Na programe je už po štvrtýkrát voľba kandidátov na ústavných sudcov. Zákonodarcov čakajú okrem návrhov zákonov aj dve personálne voľby v rámci rezortu zdravotníctva.

Vláda doručila k 46. schôdzi 15 návrhov zákonov v prvom čítaní. V úvode schôdze sa rokovalo o skrátenom legislatívnom konaní vo veci používania elektronickej registračnej pokladnice. Nasledovať budú tri návrhy noviel zákonov rezortu financií, a to o Exportno-importnej banke SR, o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní a o dani z príjmov. Minister životného prostredia na schôdzi uvedie návrh nového zákona o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje a dva návrhy noviel zákonov, a to o obchodovaní s emisnými kvótami a o ochrane prírody a krajiny. Rezort obrany predložil na prerokovanie aktuálnej schôdze návrh novely zákona o obrane Slovenskej republiky. Ministerka vnútra na tejto schôdzi v prvom čítaní predstaví návrh novely zákona o sprístupňovaní strelných zbraní a streliva na civilné použitie na trhu. Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny predložil na prerokovanie tri návrhy noviel zákonov. Ide o novelu Zákonníka práce, novelu zákona o sociálnych službách a novelu zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti. Minister hospodárstva na schôdzi uvedie návrh nového zákona o dohľade a pomoci pri riešení neodôvodnenej geografickej diskriminácie zákazníka na vnútornom trhu a návrh novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Poslanci sa budú počas tejto schôdze zaoberať aj personálnymi voľbami v rezorte ministerstva zdravotníctva, ktoré predložilo návrh na zvolenie dvoch členov Dozornej rady Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

V programe schôdze je zaradených celkovo 41 poslaneckých návrhov zákonov, z ktorých 11 bodov je preložených z predchádzajúcej schôdze.

Plánovaný termín prerokovania návrhu na voľbu kandidátov na sudcov Ústavného súdu je vo štvrtok 20. júna. Nasledujúci týždeň vo štvrtok 27. júna od 9-tej hodiny sa budú prerokúvať správy Národnej banky Slovenska, Sociálnej poisťovne, Slovenského pozemkového fondu a Ústavu pamäti národa. V piatok 28. júna poslanci otvoria deň neverejným rokovaním, kedy sa budú venovať správe o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2018 a správe o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2018.

Zákonodarci zároveň na dnešnom grémiu dospeli k dohode, že rokovať budú aj v pondelok 24. júna od 10-tej hodiny. Vzhľadom na terminované body a neverejné časti rokovania sa zástupcovia poslaneckých klubov na grémiu uzniesli, že hlasovať sa nebude v pondelok 24. júna, vo štvrtok 27. júna o 17-tej hodine, a taktiež ani v piatok 28. júna.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Gál preskúma vyjadrenia sudcu M. Radačovského
P. Pellegrini vystúpi na samite EÚ a Ligy arabských štátov v…
NR SR: Ústavnoprávny výbor odobril 24 kandidátov na ÚS, voľba má…
T. Gašpar: Pellegrini by mal skôr uvažovať o vstupe do…
OZ varuje, že pre diaľnicu môžu prísť Sliač a Kováčová o pramene…
Rezort životného prostredia stojí za svojimi ochranármi. Spájať…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.