Predčasné voľby sú len zbožným prianím opozície

5. december 2018, Július Vonkomer/zdroj: TASR
5. december 2018
Július Vonkomer/zdroj: TASR
Ak bude v Národnej rade SR schválený štátny rozpočet na rok 2019, koalícia bude mať všetky predpoklady na ďalšie fungovanie, pričom predčasné parlamentné voľby sú len zbožným prianím opozície. Na tlačovej konferencii to vyhlásil líder Smeru-SD Robert Fico.
Robert Fico bude zrejme v politike ešte dlho.

"Som v politike od roku 1992 a každý deň počúvam, že sa to rozpadne, že ideme preč a my sme stále tu. Nevidím dôvod na nervozitu. My sme normálni politici, ktorí si vedia všetko zrátať. Vedia, o čo ide v tomto štáte, ako by to tu vyzeralo. Opozícii len odkazujem, aby vydržala do marca 2020," uviedol Fico.
      On sám nevidí logiku, aby boli v roku 2019 predčasné voľby. "Kvôli čomu? Aby bola v tejto krajine zábava? To je vážna vec. Parlamentné voľby sú naplánované na rok 2020 a ja nevidím dôvod na úvahy o niečom inom, ako je marec 2020," dodal.

Podľa nášho názoru, by práve jemu predčasné voľby najviac vyhovovali. Pomaly, ale isto klesajúce preferencie strany Smer-SD ako aj jeho koaličných partnerov Mostu-Híd, či SNS sú jasným znakom, že predčasné voľby sú viac ako pravdepodobné. A najviac vyhovujúce práve týmto stranám.

O slove Roberta Fica sme si spravili názor už dávno, keď nás ubezpečoval v apríli 2009, že v roku 2014 v politike nebude.

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Archeológovia vyvíjajú aplikáciu, ktorá ukáže podobu pamiatok v…
Ukazuje sa, že záujmom SaS je zničiť slovenské poľnohospodárstvo
Vláda schválila Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania
Sulík: Zafixovanie dôchodkového veku v ústave je mimoriadne…
Inšpektori práce odhalili za 1. polrok takmer 1200 nelegálnych…
Polícia: Rieši ďalší prípad bodnutia nožom v Sobranciach