piatok, 15. február 2019

Liberálne médiá paralyzujú štát

0
Na sociálnych sieťach sa objavujú katastrofické scenáre o nefunkčnosti ústavného súdu. Šíria ich hlavne mainstreamové média s jasným cieľom vybičovať emócie, pri ktorých ľudia prestávajú uvažovať.

EuroAWK: Kotlebove bilbordy neporušujú zákon

0
Bilbordy s textom „Rodina je muž a žena. Stop LGBT!“ neporušujú podľa analýzy EuroAWK zákon.

V obci Ruská zadržala dvoch Turkov, ktorí nelegálne prekročili hranice

0
Polícia zadržala v stredu (13.2.) večer v katastri obce Ruská v Michalovskom okrese dvoch Turkov po tom, ako ich neoprávnené prekročenie hranice v smere z Ukrajiny do SR zaznamenali kamery.

Nová voľby ústavných sudcov bude v marci

0
Nová voľba kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR bude na marcovej schôdzi parlamentu. Mala by byť tajná, keďže verejná zlyhala, a mali by sa nájsť prienikové mená. Mal by sa zvoliť aspoň nejaký počet kandidátov. Vyhlásil to predseda Národnej…

Budúci týždeň sa budú cez Slovensko opäť presúvať americkí vojaci

0
Cez Slovensko sa bude v nasledujúcom týždni (18. 2. - 24. 2.) presúvať vojenská technika zahraničných ozbrojených síl. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

Primátor Košíc bude poberať mesačný plat vo výške 5316 eur

0
Primátor Košíc Jaroslav Polaček bude od 1. marca poberať mesačný plat vo výške 5316 eur. Poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) na svojom štvrtkovom zasadnutí (14.2.) odobrili zvýšenie zákonom stanovej výšky platu primátora o 40 percent.

štvrtok, 14. február 2019

NR SR: Ani v opakovanej voľbe poslanci nezvolili kandidátov na sudcov ÚS

0
Poslanci Národnej rady SR ani v opakovanej verejnej voľbe nezvolili kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR. Oznámili to poslanci v pléne v závere 40. schôdze Národnej rady SR.

Parlament odobril hlasovanie o 17:00. Poliačik nesúhlasí, má valentínsku večeru. Danko to chce v písomnej podobe

0
Parlament dnes odobril návrh koalície, ktorá sa dohodla na tom, že hlasovanie o ústavných sudcoch sa uskutoční až o 17. hodine.

Napätie sa stupňuje: Poslanci dnes majú druhú šancu vybrať ústavných sudcov

0
Poslanci dnes majú druhú šancu vybrať 18 kandidátov na ústavných sudcov, a tých ponúknuť prezidentovi SR. Pripomeňme si, že poslanci v prvom kole nedokázali zvoliť ani jedného z kandidátov.

ĽS Naše Slovensko sa zúčastní voľby ústavných sudcov – budujeme hrádzu proti liberalizmu

0
Poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko sa zúčastnia na hlasovaní o voľbe ústavných sudcov. Na tlačovej konferencii to dnes ráno potvrdil predseda strany Marian Kotleba.

Danko ubezpečil Lavrova, že Slovensko chce mať s Ruskom dobré vzťahy

0
Prehlbovanie hospodárskej spolupráce, kybernetická bezpečnosť, vzájomné vzťahy, ale aj vzťahy Ruskej federácie s Ukrajinou a úloha Slovenska ako predsedníckej krajiny OBSE boli témami stredajšieho rokovania predsedu NR SR Andreja Danka s ruským…

streda, 13. február 2019

Inštitút ľudských práv sa chváli, že ich sympatizantka zničila Kotlebov bilbord

0
Zvláštny status zverejnil včera na svojom Facebooku Inštitút ľudských práv. Chvália sa v ňom, že to bola práve ich sympatizantka, kto Marianovi Kotlebovi zničil bilbord.

Matovič verí svojmu politickému úsudku, že Čaputová sa vzdá v prospech Mistríka

0
Na tlačovej konferencii dnes poslanec za OĽaNO Igor Matovič vyslovil obavy z toho, že sa do druhého kola prezidentských volieb dostane Harabin. Vyzýva preto Čaputovú, aby zvážila vzdanie sa kandidatúry v prospech Mistríka.

Komentár: Pokrytectvo dosluhujúceho prezidenta naberá na obrátkach

0
Andrej Kiska vyslovil očakávanie, že Národná rada SR si v opakovanej voľbe splní svoju povinnosť a zvolí 18 kandidátov, z ktorých prezident vyberie deväť nových ústavných sudcov. Je to obzvlášť zaujímavé vyhlásenie od osoby, ktorá si 2 roky neplnila…

Gábor Grendel odstúpil z funkcie predsedu hnutia NOVA

0
Gábor Grendel odstupuje z funkcie predsedu hnutia NOVA. Oznámil to na sociálnej sieti. Dôvodom sú odlišné predstavy o strategických krokoch hnutia.

Čaputová: Pokračujem ďalej, tému vzdania sa považujem za neaktuálnu

0
Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová nateraz považuje za zodpovedné, aby zotrvala v kampani a pokračovala ďalej v súťaži. Vyhlásila to na stredajšej tlačovej konferencii s poukázaním na výsledky prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, podľa…

utorok, 12. február 2019

Aktuálne z NR SR: Poslanci nezvolili ani jedného kandidáta na ústavného sudcu

0
Národná rada SR nezvolila kandidátov na ústavných sudcov. Neprešiel ani jeden z kandidátov. Vo štvrtok (14. 2.) o 11.00 h budú poslanci voliť opäť. Oznámili to zákonodarcovia v závere deviateho rokovacieho dňa 40. schôdze Národnej rady SR.

Komentár k návšteve M. Pompea. Nekomplikuje to len premávku, ale aj mier a stabilitu vo svete!

0
Návštevy typu Pompeo alebo Merkelová nekomplikujú len premávku v Bratislave, ale aj mier a stabilitu vo svete!

Fico hrozí vypovedaním koaličnej zmluvy, ak Most bude voliť s opozíciou

0
Ak kandidáti na ústavných sudcov prejdú vo voľbe v parlamente hlasmi Mosta-Híd s opozíciou, dôjde k porušeniu koaličnej zmluvy s vážnymi dôsledkami pre fungovanie vládneho kabinetu. Vyhlásil to predseda Smeru-SD Robert Fico na tlačovej konferencii.

Aktuálne z NR SR: ĽS Naše Slovensko sa dnes nezúčastní hlasovania o ústavných sudcoch

0
Klub ĽS Naše Slovensko sa dnes nezúčastní hlasovania o ústavných sudcoch. Toto stanovisko dnes vyslovil predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba na tlačovej konferencii.
Prihlásiť sa na odber Z domova