Zadržala pri obci Záhor Sudánca, bol administratívne vyhostený

6. december 2018, Július Vonkomer/zdroj: TASR
6. december 2018
Július Vonkomer/zdroj: TASR
Polícia zadržala v stredu (5. 12.) krátko po polnoci v katastri obce Záhor v Sobranskom okrese Sudánca.
ilustračný obrázok

Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, jeho nedovolené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR najprv zaznamenali kamery. Policajti ho predviedli na oddelenie na účely zistenia totožnosti.
      Cudzinec prekročil hranicu neoprávnene a zdržiaval sa na Slovensku bez povolenia príslušných orgánov. "Z uvedeného dôvodu bol administratívne vyhostený s uložením zákazu vstupu na územie SR a  ostatných členských štátov Európskej únie na obdobie troch rokov," uzavrela.

Administratívne vyhostenie znamená, že cudzinec stratil oprávnenie zdržiavať sa na území SR a je povinný opustiť ho. O administratívnom vyhostení rozhoduje policajný útvar (oddelenie cudzineckej polície) a v rozhodnutí zvyčajne určí aj lehotu na vycestovanie do krajiny pôvodu, tranzitnej krajiny alebo ktorejkoľvek tretej krajiny, do ktorej sa štátny príslušník tretej krajiny rozhodne vrátiť a ktorá ho príjme.

Policajný útvar môže tiež cudzincovi určiť zákaz vstupu na územie SR alebo všetkých členských štátov EÚ v budúcnosti. Cudzinca však nemožno vyhostiť do štátu, v ktorom by bol ohrozený jeho život z dôvodov jeho rasy, národnosti, náboženstva, príslušnosti k určitej sociálnej skupine alebo pre politické presvedčenie, alebo v ktorom by mu hrozilo mučenie, kruté, neľudské alebo ponižujúce zaobchádzanie alebo trest smrti.

Takisto nemožno cudzinca vyhostiť do krajiny, v ktorej mu bol uložený trest smrti alebo je predpoklad, že mu v prebiehajúcom konaní bude uložený

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

V skratke: V obci Lúčky mali dôchodkyňu dobiť do bezvedomia
Štátny tajomník Róbert Ondrejcsák na Ukrajine rokoval o…
Tisícky ľudí smerujú do Prešova na Národné stretnutie mládeže P18
Mesto našlo reálne riešenie problémov na Družstevnej ulici
Agrorezort dá poľnohospodárom v boji proti suchu 22 miliónov eur
Majstrovstvá sveta v hasičskom športe po prvý raz na Slovensku!