Zákaz pre zoofilov, pedofilov a homosexuálov získať deti do náhradnej starostlivosti nebude

6. december 2018, Július Vonkomer/zdroj: TASR
6. december 2018
Július Vonkomer/zdroj: TASR
Zákaz zveriť maloleté dieťa do náhradnej osobnej starostlivosti osobe, u ktorej nie je vylúčená homosexuálna, pedofilná alebo zoofilná sexuálna orientácia, sa do zákona zavádzať nebude. Plénum NR SR totiž vo štvrtok nepodporilo novelu zákona o rodine od poslancov ĽS Naše Slovensko.
ilustračný obrázok

Autori návrhu tvrdili, že ich právna norma by zlepšila ochranu práv detí na život v tradičnej heterosexuálnej rodine. "Prijatím tejto novely sa vytvorí garancia, že deti neskončia v zákonnej starostlivosti u prejavených homosexuálov, pedofilov alebo zoofilov, a tým nebude ohrozený ich ďalší mravný a zdravotný vývoj," argumentovali.
      Do druhého čítania neprešla ani ich novela zákona o sociálnych službách, ktorej cieľom bolo zabezpečiť povinné zverejňovanie poradovníkov čakateľov na umiestnenie v zariadeniach sociálnych služieb. Tá sa mala týkať aj vyšších územných celkov. Čakajúci občania by tak mali aktuálny prehľad, v akom poradí sa nachádzajú.
      Stopku dostal aj ďalší návrh ĽS Naše Slovensko, ktorým bola novela zákona o stavebnom sporení. Jej cieľom bolo zatraktívniť stavebné sporenie a zvýšiť štátnu podporu na rozvoj bývania obyvateľov. Do ďalšieho legislatívneho procesu sa nedostala ani novela Zákonníka práce, ktorá mala dosiahnuť, aby 24. december bol rovnocenným sviatkom a dňom pracovného pokoja tak ako 25. a 26. december.

Z prítomných 131 poslancov hlasovalo jedenásť poslancov hlasovanie odignorovalo, až štyridsať poslancov hlasovalo proti návrhu. Doslova alibisticky sa zdržalo 56 poslancov. Okrem trinástich poslancov klubu ĽS Naše Slovensko dokázalo hlasovať za tento návrh len jedenásť ďalších poslancov.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Kotlebovci sa pustili do ochrany slovenských škôl
Eurozóna sa musí deliť o riziká, aby lepšie čelila budúcim krízam
Už túto sobotu sa v Bratislave strhne boj
Kiska zneužíva funkciu prezidenta, mal by odstúpiť
Chránený lesný park s 300-ročnými dubmi slúži aj na výučbu…
Ustanovenia zákona o prevode pôdy sú protiústavné