streda, 26. február 2020

Prvý nárast žiadostí o azyl v EÚ od roku 2015

0
Počet nových žiadostí o azyl v EÚ sa prvýkrát zvýšil minulý rok od utečeneckej
krízy v roku 2015. Podľa novej správy došlo k osobitnému nárastu u žiadateľov
z Latinskej Ameriky.

Slovenka natočila video o Londýne, ktoré sa stalo hitom a nikdy to v TV neuvidíte!

0
Mladá Lívia, ktorá je tvárou portálu Kulturblog.sk sa vybrala do Londýna, kde natočila jeho odvrátenú tvár. Zamerala sa na to, ako sa Londýn zmenil vďaka migrácii a multikulturalizmu.

utorok, 25. február 2020

Kotlebovci spojili sily so Srbmi: Brat za brata, za spoločnú budúcnosť!

0
Ľudová strana Naše Slovensko spája svoje sily s ďalšími subjektmi, tentoraz na medzinárodnej scéne.

V Rakúsku a Chorvátsku potvrdili prvé prípady nákazy koronavírusom

0
Podľa médií má Rakúsko pravdepodobne prvé prípady nákazy novým typom koronavírusu. Informovala o tom agentúra APA s odvolaním sa na tirolského krajinského hajtmana Güthera Platter. Tiež Chorvátsko informuje o prvom prípade nákazy koronavírusom.…

Pápež: Migranti hľadajú nádej v Eúrope a stavanie múrov nič nevyrieši (Video)

0
Pápež sa vo svojom prejave opäť prihovoril k migrantom, ktorí nelegálne prichádzajú do Európy prevažne z moslimských krajín. Hovorí o tom, že pohostenie a integrácia migrantov je dlhá cesta, ale stavanie múrov nič nevyrieši.

Srbsko nakúpilo špičkový ruský protilietadlový systému napriek hrozbám sankcií USA

0
Srbsko dostalo od Ruska sofistikovaný protilietadlový systém, a to napriek možným sankciám USA. Pritom Srbsko formálne usiluje o členstvo v Európskej únii. Srbský prezident Aleksandar Vucic v nedeľu vyhlásil, že systém protivzdušnej obrany Pantsir…

pondelok, 24. február 2020

Migranta ukazovali ako príklad integrácia. Teraz ho zatkli za prípravu útoku

0
Orgány Östersunde vo Švédsku zatkli uzbeckého migranta z dôvodu podozrenia, že sa chystal spáchať teroristický čin. Podľa denníka Nyheter Idag bol uzbecký migrant popisovaný miestnymi novinami ako žiarivý príklad integrácie migrantov.

piatok, 21. február 2020

Briti po odchode z EÚ nevpustia do krajiny nevzdelaných ľudí

0
Vláda v Británii predstavila nový program na zmenu súčasného migračného systému. Po novom budú ľudia cestujúci za pracou do tejto krajiny musieť spĺňať prísnejšie pravidlá. Pôjde o väčšie jazykové či vzdelanostné kritériá.

štvrtok, 20. február 2020

Arabskí útočníci skákali švédskemu dievčaťu na hlavu. Nemala šancu sa brániť (Video)

0
Švédska spravodajská stránka zverejnila video, ktoré ukazuje, ako švédske dievča napadne skupina útočníkov, ktorí na ňu kričia v arabčine.

streda, 19. február 2020

Orbán: „Je zakázané to v Európe hovoriť, ale migrácia je organizovaná invázia“

0
Maďarský premiér Viktor Orbán – jediná hlava štátu v Európe, ktorá bola ochotná podniknúť akékoľvek skutočné kroky na zastavenie prebiehajúcej invázie migrantov do Európy – hovoril o rastúcom migračnom tlaku na južnej hranici Maďarska.

Takmer polovica kriminálnikov v parížskom metre sú cudzinci

0
Štatistika kriminality, ktorú získali francúzske médiá, odhalila, že v metropolitnej oblasti Paríža sa takmer polovica všetkých podozrivých z trestnej činnosti narodila v zahraničí.

Nemecké dievčatá to nemajú ľahké! Takto ich napadli migranti v podniku (Video)

0
V nemeckom meste Bochum oslavovali mladé dievčatá narodeniny svojej kamarátky. Asi 50 hostí oslavovalo v podniku s názvom Blau-Weiß Grümerbaum. Oslavu im prekazilo 10 migrantov, ktorí dievčatá začali sexuálne napádať.

piatok, 14. február 2020

Liberálna profesorka žiada, aby ľudia nemali deti a nechali ľudskú rasu vyhynúť kvôli klíme

0
Britská profesorka požaduje, aby ľudia prestali mať deti a nechali ľudskú rasu vyhynúť v boji proti klimatickým zmenám. Patricia MacCormacková je profesorkou kontinentálnej filozofie na Univerzite Anglia Ruskin vo Veľkej Británii a je výskumnou…

Putin: „Dokiaľ budem pri moci, nedovolím žiadny rodič 1. a rodič 2.! Bude mama a otec!“

0
Ruský prezident Vladimir Putin dal vo štvrtok najavo, že nepovolí v Rusku sobáše párov rovnakého pohlavia, dokiaľ bude šéfom štátu. „Zopakujem ešte raz, že pokiaľ budem prezidentom, u nás nebude žiadny rodič č.1 a rodič č.2. Budú otec a mama, „…

štvrtok, 13. február 2020

Švédsko tento rok očakáva desaťtisíce nových migrantov z Afriky

0
Švédska migračná komisia predpovedala, že počet žiadateľov o azyl, ktorí do krajiny vstúpia, tento rok vzrastie, a to s nárastom sýrskych a juhoamerických migrantov.

Turistku na Maledivách napadli kvôli plavkám. Prosila o pomoc (Video)

0
Mladá žena bola pred niekoľkými dňami zatknutá po tom, čo bola obvinená z nevhodného obliekania, na pláž si totiž vzala bikiny. Celý incident sa stal na ostrove Maafushi, v celej oblasti je pritom niekoľko hotelov a letovísk, kde sú pravidlá pre…

streda, 12. február 2020

Migrant sa chystal zaútočiť autom na Dúhový pochod v Londýne

0
Moslimský migrant Mohiussunnath Chowdhury (28) sa chystal v Londýne zaútočiť na pochod LGBTI komunity. Pripravené mal auto na vrazenie do davu, nôž a strelné zbrane.

utorok, 11. február 2020

Muž bránil dve deti pred pedofilom, ktorého nešťastne zabil. Hrozí mu 15 rokov

0
Vladimirovi Sankinovi (33) hrozí až 15 rokov väzenia za vraždu, ktorú spáchal pri obrane štrnásťročného mladíka. Toho údajne ohrozoval deviant. Verejnosť sa stavia za stíhaného muža: Je to podľa nich hrdina!

Na letisku vo Viedni sú tri modlitebni pre moslimov. Nestačí im to, chcú ešte jednu väčšiu

0
Letisko Schwechat vo Viedni má tri islamské modlitebné miestnosti. Moslimom to ale nestačí.

pondelok, 10. február 2020

Cestujúci natočil veľmi tvrdé pristátie lietadla v Rusku (Video)

0
Na internete sa objavilo video tvrdého pristátia Вoeingu 737-500 spoločnosti UTair v ruskom Usinsku (Komijsko). Lietadlo narazilo pri pristátí chvostom na pristávaciu dráhu.
Prihlásiť sa na odber Zo zahraničia