piatok, 15. február 2019

USA ohlásili nové sankcie voči Venezuele

0
Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa ohlásila v piatok nové sankcie voči predstaviteľom venezuelských tajných služieb, polície a ropného sektora. Zároveň pošle na kolumbijsko-venezuelské hranice vojenské lietadlá naložené humanitárnou…

USA: Trump vyhlási stav núdze

0
Americký prezident Donald Trump v piatok oznámil, že podpíše dekrét o vyhlásení stavu núdze pre situáciu na hraniciach Spojených štátov s Mexikom.

USA minulý rok vynaložili na obranu desaťkrát viac než Rusko

0
Spojené štáty vynaložili v roku 2018 na obranu viac než desaťnásobne viac financií než Rusko. S rozpočtom 643,3 miliardy dolárov (570 miliárd eur) boli tiež výrazne pred Čínou a Saudskou Arábiou, ktoré sa na zozname zverejnenom v piatok britským…

Rusko plánuje zaviesť zákaz predaja alkoholu osobám mladším ako 21 rokov

0
Zákon o zvýšení minimálneho veku pre nákup alkoholických nápojov na 21 rokov pripravilo ruské ministerstvo zdravotníctva.

Rozhodnutie o zatvorení šiestich mešít v Rakúsku je nezákonné, vyhlásil súd

0
Krajinský správny súd vo Viedni rozhodol, že vlaňajšie zatvorenie šiestich mešít islamskej náboženskej obce (IGGÖ) rakúskymi úradmi bolo nezákonné.

Európsky súd vyzýva Maďarsko, aby zlepšilo starostlivosť o irackú utečeneckú rodinu

0
Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) v Štrasburgu vyzval Maďarsko, aby zlepšilo životné podmienky irackej rodiny s tromi deťmi, ktorá v tranzitnej zóne juhomaďarského mesta Tompa čaká na deportáciu.

Boxera útočiaceho v mene žltých viest odsúdili na rok väzenia

0
Bývalého majstra Francúzska v boxe Christopha Dettingera, ktorý počas protestov žltých viesť päsťami napadol príslušníkov poriadkovej polície, odsúdili v noci na štvrtok na ročný trest odňatia slobody za útok na verejného činiteľa.

sobota, 16. február 2019

Severné Macedónsko prekazilo hroziaci teroristický útok islamistov

0
Polícia v Severnom Macedónsku podnikla sériu razií v rámci operácie zameranej proti podozrivým radikálnym islamským teroristom. V piatok o tom informovalo ministerstvo vnútra v Skopje.

štvrtok, 14. február 2019

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro nariadil odstrániť z učebníc zmienky o homosexualite a feminizme

0
Brazílsky prezident Bolsonaro dal nariadiť úpravu školských učebníc odstránením všetkých referencií o homosexualite, feminizme a násiliu voči ženám.

Švédska ministerka kritizovala Orbánovu politiku podpory maďarských rodín

0
Švédska ministerka sociálnych vecí Annika Strandhällová na Twitteri ostro kritizovala maďarský vládny akčný program na podporu rodiny, ktorý v nedeľu avizoval premiér Viktor Orbán.

V USA chcú vytvoriť centrum boja proti ruským hybridným hrozbám

0
Americkí senátori navrhujú vytvoriť národné centrum boja proti hybridným hrozbám z Ruskej federácie a financovať „fond na odvrátenie ruského vplyvu“. Príslušný návrh zákona „o ochrane americkej bezpečnosti pred agresiou Kremľa“ bol predložený v…

Izrael nepovolil Bezpečnostnej rade OSN návštevu okupovaného Predjordánska

0
Predstavitelia Organizácie Spojených národov (OSN) oznámili, že Izrael nepovolil Bezpečnostnej rade OSN návštevu území na západnom brehu rieky Jordán, ktoré chcú Palestínčania začleniť do svojho budúceho samostatného štátu.

Danko ubezpečil Lavrova, že Slovensko chce mať s Ruskom dobré vzťahy

0
Prehlbovanie hospodárskej spolupráce, kybernetická bezpečnosť, vzájomné vzťahy, ale aj vzťahy Ruskej federácie s Ukrajinou a úloha Slovenska ako predsedníckej krajiny OBSE boli témami stredajšieho rokovania predsedu NR SR Andreja Danka s ruským…

streda, 13. február 2019

Poľsko kúpi od USA raketové systémy s cieľom zvýšiť bezpečnosť krajiny a NATO

0
Poľské ministerstvo obrany v stredu oznámilo, že krajina sa rozhodla kúpiť americké raketové systémy v hodnote viac ako 366 miliónov eur.

V Belgicku dnes kvôli štrajku zrušili takmer všetky lety

0
Belgické letiská na dnes zrušili takmer všetky lety z dôvodu celonárodného generálneho štrajku zamestnancov, ktorí chcú vybojovať lepšie platové a pracovné podmienky.

USA chcú vyslať do Poľska viac vojakov

0
Spojené štáty plánujú zvýšiť počet svojich vojakov v Poľsku, ktorých je tam v súčasnosti rozmiestnených 4000 - majú byť protiváhou voči vzmáhajúcemu sa Rusku. V stredu, pred významnou bezpečnostnou konferenciou, to vyhlásila veľvyslankyňa…

Izraelské tanky ostreľovali juhozápad Sýrie. Netanjahu útok potvrdil

0
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu potvrdil v noci na stredu zodpovednosť izraelskej armády za delostrelecký útok, ktorého terčom boli objekty v juhozápadnej časti Sýrie.

V Nemecku maskovaní páchatelia napadli členov protiimigrančnej strany AfD

0
Zdá sa, že politické násilie v Nemecku začína nápadne pripomínať tridsiate roky minulého storočia.

utorok, 12. február 2019

Komentár k návšteve M. Pompea. Nekomplikuje to len premávku, ale aj mier a stabilitu vo svete!

0
Návštevy typu Pompeo alebo Merkelová nekomplikujú len premávku v Bratislave, ale aj mier a stabilitu vo svete!

Harrison Ford kritizoval Trumpa a ďalších lídrov za urážanie vedy

0
Americký herec Harrison Ford vyzval v utorok na ochranu oceánov a zároveň skritizoval prezidenta USA Donalda Trumpa a ďalších svetových lídrov, ktorí "popierajú alebo znevažujú vedu".
Prihlásiť sa na odber Zo zahraničia