Karel Schwarzenberg spadol v Poslaneckej snemovni, jeho stav nie je vážny

13. september 2018, zdroj: TASR
13. september 2018
zdroj: TASR
Bývalý český minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg v stredu krátko popoludní spadol v Poslaneckej snemovni parlamentu ČR a kolegovia pre neho privolali záchrannú službu. Podľa informácií od členov poslaneckého klubu jeho strany TOP 09 nejde o nič vážne. Schôdzu snemovne približne na desať minút prerušili.
Karel Schwarzenberg je známy hlavne svojimi liberálnymi názormi

K incidentu došlo krátko pred 12.30 h. Podpredseda Poslaneckej snemovne Petr Fiala prerušil rečníka a požiadal o zavolanie záchrannej služby po tom, ako sa z lavíc po jeho pravici ozvali výkriky. V tom čase sa už k 81-ročnému Schwarzenbergovi zbiehali kolegovia.
      Poslanci TOP 09 Novinkám následne povedali, že pre neho naozaj ide sanitka. Schwarzenberg, čestný predseda a poslanec strany TOP 09, asi po desiatich minútach vyšiel zo sály po svojich.
      Šéf poslancov TOP 09 Miroslav Kalousek následne poďakoval kolegom za trpezlivosť a empatiu. Dodal, že čestný predseda je už v starostlivosti lekárov.
      Približne po štvrťhodine, ktorú strávil v kancelárii, Schwarzenberg v sprievode záchranárov sám opustil budovu snemovne.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Náboženskú netoleranciu v Pakistane si odnášajú mladé kresťanky
Pri požiari v utečeneckom centre sa zranilo deväť ľudí
V Lotyšsku sa konajú parlamentné voľby
Konvoj s humanitárnou pomocou OSN dorazil do utečeneckého tábora…
Pápežova pomsta
V Česku sa nakazil prvý človek západonílskou horúčkou