Karel Schwarzenberg spadol v Poslaneckej snemovni, jeho stav nie je vážny

13. september 2018, zdroj: TASR
13. september 2018
zdroj: TASR
Bývalý český minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg v stredu krátko popoludní spadol v Poslaneckej snemovni parlamentu ČR a kolegovia pre neho privolali záchrannú službu. Podľa informácií od členov poslaneckého klubu jeho strany TOP 09 nejde o nič vážne. Schôdzu snemovne približne na desať minút prerušili.
Karel Schwarzenberg je známy hlavne svojimi liberálnymi názormi

K incidentu došlo krátko pred 12.30 h. Podpredseda Poslaneckej snemovne Petr Fiala prerušil rečníka a požiadal o zavolanie záchrannej služby po tom, ako sa z lavíc po jeho pravici ozvali výkriky. V tom čase sa už k 81-ročnému Schwarzenbergovi zbiehali kolegovia.
      Poslanci TOP 09 Novinkám následne povedali, že pre neho naozaj ide sanitka. Schwarzenberg, čestný predseda a poslanec strany TOP 09, asi po desiatich minútach vyšiel zo sály po svojich.
      Šéf poslancov TOP 09 Miroslav Kalousek následne poďakoval kolegom za trpezlivosť a empatiu. Dodal, že čestný predseda je už v starostlivosti lekárov.
      Približne po štvrťhodine, ktorú strávil v kancelárii, Schwarzenberg v sprievode záchranárov sám opustil budovu snemovne.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

Odporúčame

Štátny tajomník Róbert Ondrejcsák na Ukrajine rokoval o…
Európska únia sa prerátala, sankcie proti Rusku nemajú…
Neústupnosť Bruselu núti Britániu k odchodu z EÚ bez dohody
Vyhlásenie MZVaEZ SR k podpore teritoriálnej integrity Ukrajiny
Z Andreja Danka sa po návšteve Izraela smeje opäť takmer celý…
Európska sieť súdnych rád pozastavila členstvo súdnej rade Poľska