Kedy začne NAKA riešiť aj Penťácke nemocnice?

0 28. január 2020, J.Murgašová
28. január 2020
J.Murgašová
Dnes nás pán premiér informoval o zásahu NAKAy v Popradskej (štátnej) nemocnici. Roky sa v zdravotníctve kradne no nikto doteraz za to nesedel! Pán premiér Pellegríni, miesto vyčistenia si vlastného Augiášovho chlieva, lepí občanom oči divadielkom, ktorého cieľom je len zviditeľniť sa pred voľbami a byť za toho dobrého, pekného a akčného hrdinu. Keby to tento herec totiž myslel vážne, po slobode by určite nechodili osoby ako Trnka, Jankovská, Haščák, Gašpar, Kaliňák, Počiatek, Kopčová a mnoho ďalších...
foto

Zaujímalo by ma, kedy si NAKA posvieti aj na Penťácke nemocnice. Kam sa zamietla kauza ako napríklad podpísané Memorandum z roku 2006 o spoločnom postupe medzi PSK (Prešovským samosprávnym krajom) a Svetom zdravia a.s. (Penta)? PSK vložil majetok do spoločnosti Spoločné zdravotníctvo a.s. vo výške 709.700.000 SKK a získal 34% akcií. Svet zdravia a.s. sa zaviazal k preinvestovaniu finančných prostriedkov 150.000.000 SKK za 10 rokov. Nikto z PSK do dnešného dňa nie je schopný skontrolovať preinvestovanie finančných prostriedkov. V roku 2006 Spoločné zdravotníctvo a.s. zriaďuje dve neziskové org. - Nemocnica arm. Generála Ludvíka Svobodu Svidník n.o. - Nemocnica Andrea Leňa Humenné n.o. V roku 2013 bola Svetom zdravia a.s. (Penta) opätovne zastupiteľstvu predložená dôvodová správa prevodu n.o. na a.s. Zastupiteľstvo PSK odsúhlasilo založenie akciovej spoločnosti Prešovské zdravotníctvo a.s. s nepeňažným vkladom PSK a zmenu právnej formy poskytovateľov zdravotnej starostlivosti z n.o. na a.s. k tejto zmene bolo prijaté Uznesenie 520/2013, v ktorom je uvedené: bod 3. „v dôsledku zmeny subjektov poskytujúcich zdravotnú starostlivosť nedôjde k obmedzeniu rozsahu ani dostupnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti” (17.12. 2018 bolo zatvorené gynekologické oddelenie v Nemocnici vo Svidníku) V roku 2013 sú založené nové akciové spoločnosti: - Nemocnica Andrea Leňa Humenné, a.s. - Vranovská nemocnica, a.s. - Nemocnica arm. Generála Ludvíka Svobodu Svidník, a.s. V týchto troch nových akciových spoločnostiach už nie je akcionár Prešovské zdravotníctvo a.s., tak ako tomu bolo doposiaľ pri neziskových organizáciach (n.o.), ale len Svet zdravia a.s. a to aj napriek neodsúhlasenia tohto stavu zastupiteľstvom PSK (Prešovského samosprávneho kraja). Svet zdravia a.s. predložil do zastupiteľstva Dôvodovú správu ku zmene nemocníc z n.o. na a.s., ale zastupiteľstvo odsúhlasilo len zmenu nemocníc z n.o. na a.s., ale nie zmenu vlastníkov týchto nových a.s. – proti tomuto stavu boli začaté právne kroky - podané trestné oznámenie, KR PZ Prešov, mjr. Marek Ševčík, Odbor kriminálnej polície. Podľa vývoja situácie a nám dostupnej dokumentácie k problematike Nemocnice arm. Generála Ludvíka Svobodu Svidník a.s., Nemocnice Andrea Leňa Humenné a.s., Vranovská nemocnica a.s. vyplýva, že spoločnosť Svet zdravia (Penta) previedla nemocnice do svojho portfólia BEZ súhlasu zastupiteľstva PSK a predpokladáme, že dokument, ktorý bol použitý pre uskutočnenie potrebných právnych krokov nemal štatutár PSK oprávnenie podpísať. Tento dokument však záhadne nie je k dispozícii. O takomto právnom stave ohľadom jediného akcionára v novovytvorených a.s. totiž nemalo zastupiteľstvo PSK vôbec vedomosť. Tak ako pán premiér? Ideme hrať divadielko "NAKA Bu-Bu" alebo začnete už naozaj zatvárať zlodejov, ktorí si veselo rozkrádajú štát?

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Zlomí si Beblavý svojim programom väzy?
Slovexit ako jediná cesta prežitia pre Slovákov?
Policajti na dovolenke - NAKA v akcii
Matoviča majú voliči za Ježiša Krista, ktorému sa treba klaňať a…
REŽIM versus MARIAN KOTLEBA
„Lockdown“ musí byť

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.