Komu vadí Kotleba?

0 6. september 2020, Milan Palffy
6. september 2020
Milan Palffy
Otázka, na ktorú je zdanlivo vcelku ľahká odpoveď – asi každému, okrem tých, čo ho volili. Nie je to však také jednoduché. Pokúsim sa na to odpovedať.
Na snímke Marian Kotleba.

Bratislava, 6.9.2020. Jeho minulosť je na slovenské pomery unikátna. Založil jedinú parlamentnú (ale aj mimoparlamentnú) stranu, ktorá je skutočne stranou ľudovou. Má reálnu členskú základňu a to členov, ktorí sú straníci z idealistických dôvodov, nakoľko z členstva nemajú žiadne výhody – skôr naopak. V momente, ako sa predstavitelia režimu na všetkých stupňoch dozvedia, že ten ktorý konkrétny človek je členom ĽSNS (stačí aj bývalý) má okamžite stop do akejkoľvek funkcie, či na ktorúkoľvek pozíciu v štátnom aj v súkromnom sektore. V štátnom je to doslova nariadené, v súkromnom je to zo strachu z potenciálnych perzekúcií firmy.

Nefascinujú ho peniaze a používa ich len, ako prostriedok na chod strany. Jeho život je mimoriadne skromný, nikdy nemal drahé a dokonca ani priemerne drahé auto a to ani vtedy, keď bol županom BBSK a ani dnes, keď je poslancom NRSR. Podobný postoj má aj ku korupcii, ktorú odmieta nie deklaratívne, ako minulí a súčasní arcizlodeji, ale reálne. Márne sa pokúšali Ficovi úradníci a kontrolóri nájsť na jeho hospodárení na kraji niečo nelegálne. Bola to až zúfalá snaha konečne niečo nájsť, ale nič sa nepodarilo.

Nakoľko sa fakt nič nenašlo a režim vnútorne vyhodnotil, že Kotleba nemôže byť prichytený ani pri korupcii, ani nejazdí opitý za volantom auta (v podstate takmer nepije alkohol vôbec) a nie je žiaden náznak nejakej trestnej činnosti, ktorú by páchal, tak sa rozhodli jeho predstavitelia, že zaútočia inak. A z nevýhody spravia výhodu.

Všetci politici, ktorí majú tú možnosť, nehorázne kradnú a to bez ohľadu na to, či sa to verejnosť dozvie, alebo nie. Nikdy nevedia, ako dlho budú „pri zdroji“ a tak sa snažia vydolovať čo najviac peňazí pre prípad, že zajtra už bude neskoro. Ak rozdávajú – tak potom zo štátnych zdrojov a ešte si z toho nechajú uliať „desiatok“, ktorý však dávno stratil matematickú podobu „desiatku“ a tie percentá sú jednoducho podstatne vyššie.

Kotleba dáva zo svojho. Peniaze, ktoré strana získala legálnym spôsobom rozdáva adresne ľuďom, ktorí ich potrebujú a pre ktorých znamenajú aspoň okno do normálneho života. Títo jednoduchí ľudia sú za to vďační a tým by to celé malo skončiť. Či si Kotleba týmto buduje nejaký image, alebo nie, je v tomto momente nepodstatné, nakoľko skutočne rozdáva legálne zarobené peniaze a to legálnym spôsobom. A veľmi adresne, nakoľko príjemca je zverejnený.

A odrazu sa našiel iniciatívny idiot, ktorého napadlo, že vlastne týmto podporuje nacionálny socializmus, či fašizmus. Toto by snáď nenapadlo nikoho na svete, ale slovenská mimovládna „scéna“ je plná podobných blbcov a tam o „tvorivosť“ podobného rázu nie je núdza. Problém, na ktorý tentoraz upozornili je údajne suma, lepšie povedané – číslo (1488), ktoré vraj (podľa udavačov) Kotleba použil, ako nejaký tajomný „neonacistický“ symbol. A prípad je pred súdom.

Nevadí, že v trestnom zákone nie je žiadna zmienka o nejakých číslach, ktoré by boli „nacistické“, či „neonacistické“, alebo snáď „fašistické“. Súd prebieha – dokonca na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. A všetci sa tvária, že je to v absolútnom poriadku a skvele zaplatení ľudia sa dohadujú o úplnej somarine a márnia tam čas a prostriedky daňových poplatníkov.

Podobný prípad nemá vo svete obdobu snáď až na susedné Rakúsko, kde bol pred ôsmimi rokmi obťažovaný jeden občan zo spolkovej krajiny Niederosterreich, keď si v rámci možností, ktoré sú v zákone o registračných značkách v Rakúsku, zvolil vlastné číslo, ktoré niekoho natoľko rozzúrilo, že na neho podal trestné oznámenie. Rakúsky súd však rozhodol, že predmetné číslo nič neznamená a čísla a ich používanie nie je v Rakúsku logicky nijako obmedzené. Vzhľadom na hystériu, ktorú primitívny udavač rozpútal však úrady zaplatili konkrétnemu vodičovi výmenu značky.

U nás však vystupujú v procese znalci. Odbor – „extrémizmus“. Dal som si prácu a hľadal u nás aj vo svete podobný študijný, či vedný odbor. Neexistuje. Dôvodov je viac. Predovšetkým tých logických. Slovo „extrémizmus“ má totiž absolútne nedefinovateľný význam. Čo pre niekoho je extrémizmom, môže pre druhého znamenať niečo úplne iné a máloktoré slovo má tak voľnú interpretáciu, ako toto. Nevadí. Súčasný slovenský režim dodal aj takého „odborníka“ a ten sa vyjadruje k tomu, čo je symbol nacizmu a fašizmu a čo nie.

Prečo celý tento cirkus? Komu teda Kotleba vadí? Skúsim to trochu inak. Čo vlastne Kotleba robí, lebo tam bude asi aj dôvod, prečo vadí.

Pomenúva veci pravým menom. Dovoláva sa zdravého rozumu, ako protikladu ku rôznym kampaniam, ktoré majú len z ľudí spraviť poslušných hlupákov. Odhaľuje štátom a režimom riadenú propagandu, zameranú na kompletné vymazanie národného a kultúrneho povedomia Slovákov a Európanov s jasným cieľom vytvoriť beztvarú masu otrokov, ktorí nebudú nad ničím rozmýšľať. Demaskuje analfabetov fušujúcich do historiografie, ktorí účelovo a podľa aktuálnych potrieb režimu prostituujú a falšujú históriu vlastného národa. Bojuje za kresťanské hodnoty v každodennom živote a za hodnoty, ktoré reprezentujú jednoduchí kňazi, ktorí sú najbližšie k ľuďom a najlepšie poznajú ich problémy. Bojuje za sociálnu spravodlivosť a rovnoprávnosť všetkých, proti diskriminácii tých, ktorí sa nemajú ako brániť.

A teraz si len doplňte, kto sú tí, čo im toto všetko vadí. To určite nebude ťažké.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Progresívka Bihariová prirovnáva Uhríka k Mussolinimu a Hitlerovi
Neklamme už ľudí - europarlament je totálne nefunkčný! A možno…
Vláda využíva paniku z COVID-19 a zavádza sledovanie ľudí
Čas na revolúciu
Bude koronavírus to, čo zničí Európsku Úniu?
Komentár: Odmietam voliť menšie zlo

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.