Kotlebovci sa aj po deviatich rokoch vracajú do Šarišských Michalian

8. august 2018, Július Vonkomer
8. august 2018
Július Vonkomer
Na webovej stránke naseslovensko.net je pozvánka na ,,Spomienku na krvavý zásah polície proti slušným ľudom a na všetky obete asociálov". stretnutie sa má konať v piatok 10. augusta o 18:00 pred obecným úradom v Šarišských Michaľanoch.
Pripravené policajné jednotky na útok proti občanom Slovenska.

8. august 2009 by sa dal nazvať aj politickým štartom Mariana Kotlebu. Je pravda, že bol verejne aktívny už od roku 2003, avšak až účasť na akcii v Šarišských Michaľanoch ho dostala do širšieho povedomia obyvateľstva.

Celá akcia bola odozvou na dlhodobé  násilné správanie asociálnych občanov z neďalekej osady. Ako aj neriešenie rómskeho problému na celom Slovensku. Pod toto stretnutie sa podpísali rôzne nacionalistické združenia zo Slovenska a dokonca aj z Čiech. 

Výzva na podporu a ochranu slušných obyvateľov bola tak úspešná akú nečakal asi ani vtedajší minister vnútra Róbert Kaliňák. Polícia už vtedy veľmi podrobne sledovala aktivity nacionalistov no nečakala, že 95% účastníkov nebudú nejakí extrémisti, ale občania od detí až po starých rodičov. 

Od tajných policajtov roztrúsených v dave, ktorí psychologicky pôsobili na občanov, až po nasadenie ťažkoodencov proti bezbranným ľudom za pomoci vodných diel. Toto všetko pripomínalo skôr hlbokú totalitu ako rok 2009.

V niektorých prípadoch mohol útok policajtov dopadnúť tragicky:

 

 

 

Marian Kotleba bol, krátko po príchode a po spustení policajnej akcie, zadržaný a spolu s ďalšími osobami predvedený na ,,podanie vysvetlenia". Za skutočne krvavý útok polície nebol nikto nikdy potrestaný, nikto nechcel odvolávať vládu.  Slovenská národná strana, ktorá na svojej internetovej stránke ústami svojho podpredsedu  Jozefa Pučíka vysoko pozitívne zhodnotila a ocenila policajný zásah v Šarišských Michaľanoch. Podobne sa vyjadrili Fico, Kaliňak... Práve toto je dôvod prečo Kotleba sedí v parlamente a naháňa strach tým čo ho nechali byť a zatvárať.

Hodnotenie článku

Odporúčame

Novinky v sadzobníku pokút za priestupky, za 33 priestupkov…
Rómsku hudbu, spev i tanec prinesie do Bratislavy Cigánsky…
Bezpečnosť státisícov účtov podnikateľov je ohrozená
NDS upozorňuje na úplnú uzáveru tunela Horelica v Čadci
Šéf NDS tvrdí, že križovatka Triblavina uľahčí dopravu a život…
Vláda schválila Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania