Kotlebovci včera úradovali v Trenčianskom kraji: do Ilavy si na pomoc prizvali Rusov, zatiaľ čo ich kandidát na primátora v Púchove šokoval svojim rozhodnutím

6. november 2018, Július Vonkomer
6. november 2018
Július Vonkomer
Do okresného mesta Ilava prišiel osobne Marian Kotleba na predvolebný míting kandidáta na primátora Eduarda Štencla, pozvali si na presvedčenie voličov aj trojicu Rusov. O niekoľko hodín nato iný kotlebovský kandidát na primátora, Marian Mišún, v debate regionálnej televízie doslova šokoval.
Obaja kandidáti dosť prekvapili.

Je pondelok 5. novembra 2018 krátko po šestnástej hodine, kultúrny dom v menšom okresnom meste Ilava sa začína zapĺňať. Koná sa tu predvolebný míting kandidáta na primátora za Kotlebovu ĽS Naše Slovensko, Eduarda Štencla. Lákadlom je predovšetkým avizovaná účasť samotného predsedu Mariana Kotlebu a na záver aj kultúrny program v podaní ruského tria.

Je skoro pätnásť minút po avizovanom začiatku a prichádzajú protagonisti mítingu. V skutočnosti sa predierajú dovnútra, sála je totiž na počudovanie plná. Od občanov v dôchodkovom veku, cez stredný vek k pár mladým. Nakoniec sa zdá, že celý míting je skôr predvolebná kampaň Mariana Kotlebu na prezidenta. Rozpráva snáď trištvrte hodinu. Po ukončení už nastupuje sľubované ruské trio. To však už ostávajú v sále poväčšinou len staršie ročníky.

O pár kilometrov ďalej a o hodinu neskôr v ten istý deň sa koná televízna debata kandidátov na primátora mesta Púchov. Účastníkom predvolebnej debaty je aj kontroverzný Marián Mišún z ĽS Naše Slovensko. Ten už dopredu avizoval, že oznámi  závažné politické rozhodnutie pre mesto Púchov. 

To rozhodnutie je skutočne prekvapivé, tento kotlebovec sa totižto rozhodol vzdať kandidatúry v prospech iného kandidáta Pavla Crkoňa.

Ako sa vyjadril vo vyhlásení ktoré zaslal médiám: ,,Zdravý rozum a svedomie mi jednoznačne hovoria, že si nemôžeme dovoliť riskovať, aby sily zla opätovne na ďalšie 4 roky ovládli naše krásne mesto."

 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Termín procesu s Ivanom L. po zrušení Mečiarových amnestií…
Vietor vyvrátil ďalších 7500 stromov na území ŠL TANAP-u,…
Arcibiskup Babjak vyhlásil bl. Pavla Gojdiča za patróna mesta…
Pred 1020 rokmi opát z Cluny zaviedol spomienku na všetkých…
Danko opäť rozpráva za všetkých Slovákov
Do komunálnych volieb idú kandidáti Ľudovej strany Pevnosť…