Kotlebovci zajtra idú pochodovať na migračný tábor v Humennom

8. november 2018, Július Vonkomer/zdroj: TASR
8. november 2018
Július Vonkomer/zdroj: TASR
V piatok 9. novembra 2018 sa chystajú kotlebovci na míting do Humenného po ktorom plánujú aj pochod k neďalekému imigračnému táboru.
Primátorka Vaľová upokojuje obyvateľov a aspoň v najbližšej dobe 250 migrantov do Humenného vraj nepríde.

Dôvodom protestu je prijatie ďalších 250 imigrantov ktorých majú do Humenského záchytného tábora vraj priviesť. Je dosť pravdepodobné, že týmto svojim počinom už dopredu pomohli mestu ani ešte nemuseli prísť. Keďže je pred voľbami a primátorka mesta Humenné kandiduje opäť veľmi rýchlo na celú akciu zareagovala.

Jana Vaľová ktorá je nielen primátorkou, ale aj poslankyňou Národnej rady SR za Smer- SD, sa veľmi rýchlo skontaktovala so svojimi nadriadenými: „Môžem ubezpečiť každého obyvateľa mesta, že do Humenného žiadni migranti neprídu. Mám informácie z prvej ruky, keďže ako poslankyňa NR SR som sa okamžite o to začala zaujímať a pýtala som sa na to aj pána premiéra Pellegriniho a pani ministerky vnútra Sakovej. Obaja ma ubezpečili, že vláda nemá v úmysle zaoberať sa žiadnym, opakujem žiadnym materiálom, v ktorom by sa rokovalo o prítomnosti nejakých migrantov v Humennom,“ uviedla.

Ako dodala, v tejto súvislosti považuje za bezpredmetné aj avizované zhromaždenie, ktoré na piatok zvolala jedna z opozičných parlamentných strán. „Dôrazne odmietame tvrdenia, resp. lži organizátorov zhromaždenia, že vládne strany plánujú prijať stovky migrantov do Humenného. Ako som už povedala, keďže žiadni noví migranti do Humenného neprídu, je zbytočné organizovať alebo zúčastňovať sa takéhoto mítingu v predvečer konania komunálnych volieb. Ak sa však takýto protest aj napriek uvedeným skutočnostiam uskutoční, mesto Humenné v spolupráci s Mestskou políciou a Okresným riaditeľstvom Policajného zboru urobí všetko preto, aby mal pokojný priebeh a bola zaručená bezpečnosť všetkých obyvateľov nášho mesta,“ dodala primátorka.

To znamená, že sa štátna polícia pod vedením Smeráckej ministerky v spolupráci s mestskou políciou pod vedením Smeráckej primátorky už postarajú o protestujúcich? Ak dokáže týmto vyjadrením buď zastrašiť, alebo upokojiť občanov a avizovanú akciu navštívi len málo protestujúcich, čoskoro sa možno dostane do Humenného nie 250, ale možno aj viac migrantov.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Dnes môžete opäť využiť bezplatné vstupy do múzeí a galérií
Pred centrálou SNS študenti vyzývali A. Danka na zverejnenie…
Dvojjazyčnosť na zastávkach aj v autobusoch
Norbi Lačoro sa vyhráža Kotlebovi
Začali sa pojednávania o krivých výpovediach Rómov v kauze…
Výstava slovenská krása poteší návštevníkov Bratislavského hradu