Macron podľahol tlaku protestov- zrušil zvyšovanie dane z pohonných hmôt

6. december 2018, zdroj: TASR
6. december 2018
zdroj: TASR
Francúzsky prezident Emmanuel Macron zrušil zvýšenie dane z pohonných hmôt, ktoré malo začať platiť od 1. januára. Opatrenie vyvolalo niekoľkotýždňové násilné protesty v metropole Paríž a iných francúzskych mestách.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Nemenovaný predstaviteľ Elyzejského paláca pre agentúru AP potvrdil, že prezident sa rozhodol od zvýšenia dane upustiť a v rozpočte na rok 2019 sa s ním nepočíta.
      Protesty, ktoré vo Francúzsku vypukli 17. novembra, si vyžiadali už štyri obete na životoch a niekoľko desiatok zranených. Blokáda ciest a dôležitých objektov spôsobuje tiež veľké finančné straty štátu i jednotlivým firmám.
      Francúzsky premiér Édouard Philippe oznámil v utorok pozastavenie zvyšovania daní z pohonných hmôt a ďalšie opatrenia, zamerané na upokojenie protestov proti rastúcim životným nákladom, ktoré sa v krajine zradikalizovali.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Predseda Európskeho parlamentu chce trestať krajiny V4, kvôli…
Sýrskeho tínedžera odsúdili za marcový útok nožom v supermarkete…
"Dám vás zabiť!" kričal filipínsky prezident Duterte…
11. september- dôležitý deň pre Európu
Polovicu ruských emigrantov v Londýne tvoria informátori, tvrdí…
Švédske šialenstvo: Profesorovi hrozí strata zamestnania za…