Maďarský Jobbik sa štiepi!

10. august 2018, Marek Grečiar
10. august 2018
Marek Grečiar
„Vymäknutý“ Jobbik prišiel o viacerých starostov a primátorov. Tí oznámili vstup do nového a radikálnejšieho Hnutia naša domovina.
Gábor Vona, predseda strany Jobbik

Maďarskú opozičnú strana Jobbik v posledných dňoch opustilo niekoľko starostov a primátorov, ktorí sa pridali k novému Hnutiu naša domovina. Novú stranu založil bývalý predseda Jobbiku László Toroczkai. Ten tvrdí, že Jobbik „vymäkol“, a tak sa rozhodol založiť novú radikálnejšiu stranu. K tej sa zatiaľ pridalo niekoľko starostov a primátorov, ale aj poslancov miestnych a župných samospráv. László Toroczkai, ktorý bol z Jobbiku vylúčený za pokus o vytvorenie radikálnej platformy, oznámil vytvorenie novej strany koncom júna.

Hnutie naša domovina bude oficiálne zaregistrované až na jeseň, takže bývalí členovia Jobbiku budú dovtedy v samospráve pôsobiť ako nezávislí. Na výzvy Jobbiku, aby dotyční poslanci svoj mandát vrátili, nereagovali. 

Podľa predstaviteľov nového Hnutia naša domovina má predbežný záujem o vstup do strany asi 1600 ľudí. Väčšinou sa jedná o bývalých členov Jobbiku, ktorí sa nestotožnili so zmenou politického kurzu v Jobbiku, ktorý sa snaží „zjemňovať“ svoju politickú rétoriku. 

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Popredného ukrajinského historika našli s bodnými ranami…
Bolton oznámil, že Spojené štáty pozvali Putina do Washingtonu
Putin sa stretne s Erdoganom, Rúháním, Chameneím a Abem
Izrael naznačil, že by mohol zaútočiť na iránske vojenské ciele…
V Birminghame zbúrali kostol kvôli novým bytom
Colníci môžu žiadať prístupové heslá do notebookov a mobilov