Malá Arabka predpovedala Francúzsku skazu

0 17. jún 2019, Július Vonkomer/zdroj: zivotopisysvatych.sk, modlitba.sk
17. jún 2019
Július Vonkomer/zdroj: zivotopisysvatych.sk, modlitba.sk
Malá Arabka bola prezývka sv. Miriam Baouardy- kresťanskej mystičky a rehoľníčky pochádzajúcej z Palestíny.
Malá Arabka, rehoľným menom Mária od Ukrižovaného Ježiša.

Miriam sa narodila v kresťanskej palestínskej rodine v roku 1846. Rodičia jej zomreli keď bola ešte dieťa a ťažký život ju priviedol až do Francúzska. Tam v roku 1865 požiadala o vstup k Sestrám sv. Jozefa no jej mystické zážitky sestry nechápali. Okrem toho ochorela. Jej novicmajsterka sr. Veronika od Umučenia ju v roku v júni 1867 odprevadila do karmelitánskeho kláštora v Pau (v južnom Francúzsku na úpätí Pyrenejí), kde o nej vydala svedectvo ako o „poslušnej malej Arabke“. Miriam mala vtedy dvadsaťjeden rokov a dostala pred viac ako 140 rokmi prorocké poznanie pre niektoré krajiny. Okrem iných krajinách rozprávala aj o Francúzsku.

Miriam prirovnáva Francúzsko k ružovému kru v Pánovej záhrade. Ježiš jej o tomto ružovom kríku veľa rozprával. Miriam hovorí, že tento krík bude rozdelený troma nožnicami. Zostane z neho len jeden konár a práve cezeň urobí Boh veľké veci. Hovorí, že Francúzsko sa musí veľmi očistiť.
Hovorila slová, ktoré jej dal do úst Boh: „Francúzsko, pros o odpustenie, pros o odpustenie!“ Pokračuje“ Francúzsko urobilo veľa dobra na misiách, aby na neho Boh zabudol. Bude sväté, ale ešte si to nezaslúži. Ak sa budú ľudia modliť a obrátia sa, skúška bude malá. Ak sa tak nestane, pôjdu od pádu k pádu. Miriam povedala o Ježišovi: „Urobí svoje potešenie vo Francúzsku.“ No Ježiš ešte dodal: „Je treba prejsť cez sito. Francúzsko sa musí stať zrazu ničím, aby som bol na čele vojsk, aby si všetky národy mohli povedať: Naozaj, Najvyšší je hlavou Francúzska! Všetci to budú jednými ústami volať, jedným hlasom, jedným tónom, dokonca aj hriešnici.“
Na záchranu Francúzska Boh očakáva, že bude k nemu volať celým svojím srdcom. Miriam vlastne vyjadruje podobné proroctvá o Francúzsku ako ďalší mystici. Napríklad Marthe Robinová, veľká francúzska mystička (1902-1981) zverila svojmu duchovnému otcovi Finetovi, že Francúzsko padne veľmi hlboko, hlbšie ako iné národy. Až keď bude po krk v prachu, bude volať k Bohu a Svätá Panna ho príde zachrániť. Znovu nájde svoje poslanie prvorodenej dcéry Cirkvi a znova rozpošle misionárov do celého sveta.

Ak sa pozrieme na dnešné dianie vo Francúzsku, zdá sa, že sa jej proroctvo napĺňa. Miriam zomrela ako tridsaťdva ročná vo svojej domovine v Palestíne v roku 1978. Hneď po smrti si ju uctievali ako svätú tak kresťania ako aj mohamedáni. V roku 1983 ju pápež, dnes už svätý, Ján Pavol II. vyhlásil za blahoslavenú. Za svätú ju vyhlásil pápež František dňa 17. mája 2015. Viac o jej živote sa môžete dočítať na stránkach životopisy svätých či modlitba.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Mayová zvažuje odloženie odchodu Británie z EÚ
M. R. Štefánik je najviac zobrazovanou osobnosťou na našich…
Kandidát na ukrajinského prezidenta Volodymyr Zelenskyj je…
Príbeh lásky medzi Nemkou a utečencom: Odmietla konvertovať, tak…
Skupiny migrantov terorizujú nemecké kúpaliská
Facebook zrušil účty odkazujúce na Irán, ktoré šírili falošné…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.