Marocké námorné sily spustili streľbu do lode s migrantmi, zranili tínedžera

11. október 2018, zdroj: TASR
11. október 2018
zdroj: TASR
Príslušníci marockých námorných síl postrelili do ramena 16-ročného chlapca, keď spustili streľbu do lode s ilegálnymi migrantmi smerujúcej do Európy. S odvolaním sa na tamojšieho nemenovaného predstaviteľa o tom v stredu informovala agentúra AP.
ilustračný obrázok

Marockého tínedžera podľa tohto zdroja previezli s ľahkým zranením do nemocnice v meste Tanger.
      Príslušníci námorných síl začali strieľať na podozrivý čln v utorok večer. Plavidlo odmietalo zastaviť a podniklo nepriateľský manéver. Incident sa stal pri pobreží Atlantického oceánu neďaleko severomarockého prístavného mesta Larache, približne 90 kilometrov južne od Tangeru.
      Išlo o ďalší prípad za uplynulé týždne, keď marocké kráľovské námorníctvo zasiahlo s cieľom zastaviť plavidlo podozrivé z prevážania migrantov. Paľbu na plavidlo s ilegálnymi migrantmi spustilo aj pred dvoma týždňami. O život vtedy prišla 20-ročná Maročanka, štyria ďalší ľudia sa zranili.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

AfD v Nemecku stále naberá na popularite
Socialisti v EP obviňujú Európsku ľudovú stranu, vraj kráča v…
Nemecko má problémy pre obchodnú vojnu, o pár mesiacov ich…
Čínski vedci úspešne skúmajú nové antibiotiká
Bezpečnostná rada OSN vyzvala na dôveryhodné prešetrenie náletu…
Boko Haram sme porazili, vyhlásil kamerunský prezident