Mocná LGBT lobby v Bratislave? Kandidátke na starostku Ružinova odmietli vyvesiť bilbordy

3. november 2018, Karol Šťastný
3. november 2018
Karol Šťastný
Kandidátka na post starostky mestskej časti Bratislava–Ružinov Kristína Laššáková plánovala o priazeň voličov zabojovať aj prostredníctvom dvoch oficiálne objednaných bilbordov s prečiarknutým nápisom LGBT. Známa bratislavská spoločnosť, ktorá sa zaoberá poskytovaním reklamných služieb ich však odmietla vyvesiť. Laššáková netají svoje znechutenie. “Bohužiaľ s týmto nápisom to nemôžeme vyvesiť. Prosím Vás o zaslanie novej grafiky bez toho prečiarknutého nápisu.“ uviedol vo svojom odmietavom stanovisku konateľ firmy.
Kandidátka na post starostky mestskej časti Bratislava–Ružinov Kristína Laššáková

Narastajúci vplyv homosexuálnej lobby sa čoraz častejšie prejavuje už aj na Slovensku. Rozprávať by o tom určite vedela 32 ročná kandidátka na post starostky Ružinova Kristína Laššáková. Keď firme u ktorej si v súvislosti s prebiehajúcou volebnou kampaňou v Bratislave objednala dva bilbordy oznámila, že na nich bude prečiarknutý nápis LGBT, tá ich odmietla vyvesiť. “Je neprípustne aby sa v dnešnej dobe uprednostňovali zvrátenosti LGBT pred tradičnými rodinnými hodnotami.“ vysvetlila Laššáková. Tá mimo iné vo svojom volebnom programe sľubuje nekompromisnú zmenu pre Ružinov, poriadok a nulovú toleranciu korupcie.

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve v Bratislave sa každoročne koná známe verejné podujatie Dúhový PRIDE Bratislava, ktoré sa zameriava na ľudské práva lesieb, gejov, bisexuálnych a transgender ľudí a zrovnoprávnenie ich sexuálnej orientácie a rodovej identity. Uvedenej akcie sa pravidelne zúčastňujú aj viaceré politické osobnosti. V roku 2011 podujatie podporili primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, vtedajší predseda parlamentu Richard Sulík, minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál (obaja SaS) ako aj europoslankyne Ulrike Lunacek a Marije Cornelissenová. V ďalších rokoch akciu taktiež podporili viacerí z verejných predstaviteľov ako napr. Jana Dubovcová, europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD) a poslanec Martin Poliačik (SaS). Poslanec Poliačik zároveň priamo na jednom z pochodov prisľúbil, že jeho opozičná strana SaS predloží v parlamente legislatívne návrhy, ktoré by riešili niektoré otázky LGBTI komunít.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Hlohovský zámok sa po rekonštrukcii prvýkrát otvára verejnosti
Liga za ľudské práva dostane 109 786,08 eur
Blížia sa voľby – kto je proti hazardu?
ÚS odmietol návrh NS vo veci inšpekcie ministerstva vnútra
Andrej Danko chce Etický kódex podľa vzoru z Izraelského Knessetu
Nové strany rastú ako huby po daždi: Zsolt Simon predstavil v…