Nech sú všetci otrokmi

0 14. október 2020, Milan Palffy
14. október 2020
Milan Palffy
To je konečným cieľom manažérov našej budúcnosti. A je potrebné dodať, že bez aktívnej pomoci ľudí by sa im to nedarilo. Lenže ľudia aktívni sú. Z rôznych pohnútok. Väčšinou úplne iracionálnych.
Ilustračné foto.

Bratislava, 14.10.2020. Najčastejšou pohnútkou, či impulzom pre človeka, aby sa stal aktivistom režimu, ktorý ho chce zotročiť je hlúposť. Nešťastník netuší, aká hra sa s nim hrá. Je naučený veriť médiám a akosi automaticky preberá ich názor a privlastňuje si ho. Popri tom potrebuje tento získaný názor prezentovať navonok a aj trochu zaň bojovať. Väčšinou operuje „vedeckým“ pohľadom na svet, to bolo veľmi spoľahlivé už za komunizmu, ktorý všetky logické nezmysly a vlastné zlyhania vysvetľoval „vedou“.

Druhým motívom, či pohnútkou môže byť nenávisť. Má to príbuzné korene s hlúposťou, nakoľko táto nenávisť bola vo väčšine prípadov vyvolaná médiami a ich mašinériou, ktorá má za hlavnú úlohu rozoštvávať ľudí a šíriť strach a nenávisť. Takto ľudia vnímajú rôzne pojmy, ako automatický stimul. V momente, keď sa magické slovo vysloví a jednotlivec je týmto slovom označený, je nenávidený bez ohľadu na fakty.

Ďalšou pohnútkou je dobrovoľný aktivizmus, ktorého koreňmi je snaha zapáčiť sa a tým sa dostať medzi privilegovaných, či len obľúbených. Jednotlivec, ktorý dlhodobo trpí nezáujmom okolia a vie, že tomu bude aj tak pretrvávať, nakoľko nič nevie a nikdy sa nebude schopný presadiť – ide robiť aktivistu – nadprácu pre skutočne privilegovanú skupinu ľudí. Verí, že svojim aktivizmom si ich získa a budú ho snáď považovať za „jedného z nich“. Netuší, že ho stihne rovnako krutý osud, ako ostatných, len si zažije chvíľu svojej smiešnej slávy.

Posledným z motívov, ktoré budem menovať je strach. Ten je sprievodcom ľudí v akomkoľvek veku a všetko závisí len od toho, ako jednotlivec spracuje informácie a aký podiel z nich v ňom vyvolá strach. Vystrašený človek sa potom jednoznačne postaví za tých, ktorí spoločnosť ovládajú, pochopiteľne v strachu z vlastného osudu. Dalo by sa bez preháňania povedať, že je to po hlúposti druhým najrozšírenejším motívom.

Toto všetko uľahčuje ovládanie spoločnosti. A hlavne v dnešnej dobe, ktorá je charakteristická všade prevládajúcim diletantizmom, falošnými informáciami, zákazmi a mediálnymi hrami.

Jednou takou hrou je snaha zjednotiť ľudí na platforme hlúposti, nevzdelanosti a kompletnej straty prehľadu o tom, čo sa v ich okolí deje. Dobrým príkladom je politika. Do dnešného dňa ľudia veria, že žijú v demokratickom systéme, nakoľko existuje všeobecné volebné právo. Veria tomu, že toto je demokracia a každý, kto sa proti nej stavia by mal byť tvrdo odsúdený.

Demokraciu už ľudia dávno nemajú. Krajinu už minimálne dvadsať rokov ovládajú ľudia, ktorých by sme mohli nazvať, ako „zárodok manažérov spoločnosti“. Vlastnia všetky politické strany a tie, ktoré nevlastnia vlastniť chcú, alebo ich potrebujú zlikvidovať. Až potom budú voľby skutočne „slobodné“, budete mať na výber z prakticky jedného subjektu. Nebudete sa môcť pomýliť. Momentálne prekáža len jeden subjekt a už sa na tom intenzívne pracuje.

Aby bolo viac strachu – je COVID-19. Ten má za úlohu spraviť zo všetkých vystrašených a potom neskôr zadĺžených otrokov, ktorí už nebudú schopní zdvihnúť hlavu. Zničiť ľudské sebavedomie a individualitu a nazývať to „budovaním sebavedomia a individuality“.

Preto dnes tí, ktorí bojujú za „kultúru života“, tj. ničia ako tak fungujúce zdravotníctvo a pripravujú ho na pandemickú vlnu, ktorá nie a nie prísť, hovoria o sebe v médiách, že zachraňujú životy. Preto zlodeji, ktorí rozkradnú celý hrubý spoločenský produkt na vlastnú potrebu prenasledujú „zlodejov“. Preto vrahovia novinárov intenzívne hľadajú „vrahov“ a „objednávateľov“. Preto „renomovaní“ historici falšujú dejiny a tí, ktorí tie dejiny vykresľujú pravdivo nazývajú „kontroverznými“. Preto tí, čo štvú proti náboženstvu (jednému konkrétnemu) sa nechajú oslavovať, ako bojovníci za náboženskú slobodu. Preto tí, čo bez dôvodu trápia ľudí „núdzovými stavmi“ tvrdia, že sú za slobodu, demokraciu a ľudské práva.

Preto ten, ktorý skutočne bojuje za slobodu, ľudskú dôstojnosť, náboženskú slobodu a ľudské práva – má ísť do väzenia.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Ako sa Sulík za pomoci médií pasuje do pozície víťaza volieb a…
Matovič by mal vypnúť seba a nie krajinu! Šíri paniku! Ľudia…
Dnes je Deň matiek
Komentár: Epidémia "slušnosti". Matovič, Sulík, Fico a…
KOMENTÁR: Protipandemické opatrenia reflektujú skôr konzumnú…
VIDEO: Aktivista Kopáč z Kotlebovej kandidátky upozornil na…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.