Netanjahu sa plánuje stretnúť s Putinom

7. október 2018, zdroj: TASR
7. október 2018
zdroj: TASR
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uviedol, že sa v zatiaľ neurčenom termíne stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informoval o tom na svojej internetovej stránke denník Haarec.
Ruský preziden Vladimír Putin a Izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Pôjde o prvé stretnutie oboch politikov po tom, čo sýrska protivzdušná obrana zostrelila v polovici septembra ruské prieskumné lietadlo Il-20, na ktorého palube zahynulo 15 ľudí. Rusko zo zavinenia tohto incidentu obvinilo Izrael a v reakcii naň dodalo Sýrii systém protivzdušnej obrany S-300, čo Moskva zdôvodnila potrebou posilnenia bojových spôsobilostí sýrskej armády a zvýšením bezpečnosti ruských vojakov pôsobiacich v Sýrii.
      Netanjahu uvedené rozhodnutie Moskvy kritizoval a označil ho za "nezodpovedné". Rovnaký postoj k dodaniu S-300 Sýrii zaujali aj Spojené štáty.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Francúzsko zriadi múzeum na pamiatku obetí teroristických útokov
Vyhlásenie MZVaEZ SR k podpore teritoriálnej integrity Ukrajiny
Izrael odmietol správu Ruska o zostrelení ruského lietadla v…
Majstrovstvá sveta vo futbale vyhrali- afričania
Populácia Austrálie dosiahne 25 miliónov o desaťročie skôr -…
Európska sieť súdnych rád pozastavila členstvo súdnej rade Poľska