Nicholsonová statusom o Uhríkovi porušila Kódex vhodného správania poslancov EP

0 6. júl 2019, J. Murgašová, foto: TASR
6. júl 2019
J. Murgašová, foto: TASR
Ešte len nastúpila a už stihla porušiť Kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu, ktorý je súčasťou Rokovacieho poriadku. Aj táto skutočnosť svedčí o samozvanej „slušnej“ poslankyni Lucii Nicholsonovej.
Na snímke poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, 24. februára 2019 v Bratislave.

Ešte len nastúpila a už stihla porušiť Kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu, ktorý je súčasťou Rokovacieho poriadku. Aj táto skutočnosť svedčí o samozvanej „slušnej“ poslankyni Lucii Nicholsonovej.

Kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu pri výkone ich funkcií poslanci podpisujú ešte pred zvolením do funkcií v rámci Parlamentu.

Bez jeho podpísania nemôžu byť zvolení do funkcií Parlamentu, ani do žiadneho z jeho orgánov, vymenovaní ako spravodajcovia, ani sa nemôžu stať členmi oficiálnej delegácie, ani sa zúčastniť medziinštitucionálnych rokovaní.

Nicholsonová prečítaniu tohto krátkeho, no o to dôležitejšieho textu, zrejme nevenovala žiadnu pozornosť. Keby si ho totiž prečítala a porozumela mu, isto by sa vyhla statusu o europoslancovi Uhríkovi.

Kódex vhodného správania poslancov Európskeho parlamentu pri výkone ich funkcií hovorí:

1. Pri výkone svojich funkcií sa poslanci Európskeho parlamentu správajú voči všetkým osobám pracujúcim v Európskom parlamente s dôstojnosťou, rešpektom, zdvorilo a bez predsudkov a diskriminácie.

2. Pri výkone svojich úloh poslanci sa správajú profesionálne a vo svojich vzťahoch so zamestnancami sa vyhýbajú ponižujúcim, urážlivým alebo útočným či diskriminačným verbálnym prejavom alebo akýmkoľvek iným neetickým, nedôstojným či protiprávnym postojom.

3. Poslanci Európskeho parlamentu nemôžu svojim konaním podnecovať ani podporovať pracovníkov, aby porušovali, obchádzali alebo zanedbávali platné právne predpisy, vnútorné predpisy Európskeho parlamentu alebo tento kódex, ani tolerovať takéto konanie v prípade zamestnancov, ktorí sú pod ich vedením.

Lucia Nicholsonová tento kódex porušila hneď v prvých troch bodoch. Komentovala na sociálnej sieti priradenie Milana Uhríka do Výboru pre ľudské slobody, spravodlivosť a domáce vzťahy slovami: „Poslanec Uhrík, ktorý sa nedokáže vyjadriť jasne k holokaustu...človek, ktorý je členom strany, ktorá sofistikovane šíri fašistickú propagandu, sa má stať členom Výboru pre ľudské slobody, spravodlivosť a domáce vzťahy.”

Ďalej „tolerantne“ pokračuje: „Nemôžem to rešpektovať a aj preto som už začala podnikať kroky na jeho politickú izoláciu a verím, že sa ku mne pridajú aj ostatní kolegovia.“

Na základe toho, že sa Uhrík odmietol vyjadriť k holokaustu, ktorý je mimochodom používaný opozíciou ako „držhubný“ argument pomaly na všetko, Nicholsonová usúdila pochybenie v priradení Uhríka do tohto výboru a začala konať.

Ako napísala, chce europoslanca izolovať, čiže diskriminovať, a to len preto, lebo sa odmieta vyjadriť k pracovnému nástroju liberálov a síce vytváraniu jediných správnych definícií.

Toto majú byť tie jediné správne a slušné riešenia? Skutky lásky, porozumenia a tolerancie?

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Do Iraku Slovensko vyšle do 42 príslušníkov ozbrojených síl…
Smrť M. R. Štefánika bola ako dopad meteoru na zem, tvrdí…
Hliník nad Hronom: Veľkonočný strom zdobia stovky maľovaných…
Snaží si Smer stopnutím dotácií LGBT komunite udržať…
Od leta bude potrebné znovu naladiť televízne programy
Rozhovor s poslancom Mizíkom po vyhratom súde: Bol to od…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.