Pellegrini: Ukrajina môže rátať s podporou SR v rámci OBSE i dodávok plynu

4. december 2018, zdroj: TASR
4. december 2018
zdroj: TASR
Slovensko bude v rámci svojho predsedníctva v OBSE hľadať riešenie ukrajinského konfliktu s ohľadom na minské dohody a zachovanie územnej celistvosti Ukrajiny. Je tiež pripravené aj naďalej pokračovať v zásobovaní Ukrajiny plynom prostredníctvom reverzného toku. Po utorkovom rokovaní s podpredsedníčkou ukrajinskej vlády Ivannou Klympušovou-Cyncadzeovou v rámci summitu Stredoeurópskej iniciatívy (SEI) v chorvátskom Záhrebe to povedal slovenský premiér Peter Pellegrini.
Slovenský premiér Peter Pellegrini.

Vicepremiérka ocenila jasný postoj Slovenska k územnej celistvosti a suverenite Ukrajiny. Priblížila tiež súčasnú situáciu ohľadom incidentu v Kerčskom prielive. 
      "Veľmi nás trápi, že naše lode nám ešte nevrátili, naši námorníci boli zajatí a držia ich v Ruskej federácii. Nezaobchádzajú s nimi ako s vojnovými zajatcami, ako by mali. Väznia ich na základe porušenia ruského práva," priblížila Klympušová-Cyncadzeová. Verí, že medzinárodné spoločenstvo odsúdi ruské činy a pomôže Ukrajine získať svojich ľudí späť.
      Pellegrini v rozhovore s ukrajinskou vicepremiérkou ocenil aj reformné úsilie Ukrajiny. "Je to správna cesta, pretože Ukrajina vyslala jasný signál, že chce smerovať do euroatlantických štruktúr. V tejto snahe nesmú poľaviť," povedal Pellegrini dodajúc, že Slovensko je pripravené svojmu susedovi v tomto procese pomáhať. 
      Okrem toho podpredsedníčku vlády ubezpečil o dobrom postavení ukrajinských pracovníkov na Slovensku. "Pracovníci z Ukrajiny u nás majú rovnaké pracovné aj platobné podmienky ako Slováci," povedal s tým, že zákon bráni sociálnemu dampingu.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Pomoc pre vytúžený kláštor
Sedem zranených pri prestrelke medzi členmi motorkárskeho gangu
Sme my, občania Slovenska historickými dlžníkmi Izraela? Podľa…
PROGRAM SLÁVNOSTI BLAHOREČENIA ANNY KOLESÁROVEJ
Ombudsmanka M. Patakyová chce zmapovať systém adopcií na…
Prezident PZ nariadil kontrolu pre nezrovnalosti v informáciách…