Po Kotlebovi sa do Ľuboša Blahu pustil už aj poslanec Uhrík: Je to klamár a amatér

0 7. apríl 2019, Karol Šťastný
7. apríl 2019
Karol Šťastný
Podpredseda Kotlebovej strany Milan Uhrík kritizuje smeráckeho poslanca Ľuboša Blahu. Nepáči sa mu jeho údajne politické farizejstvo a falošnosť. Označil ho za klamára a amatéra, ktorý úmyselne kryje ministra zahraničných vecí Lajčáka s cieľom nezverejniť celú pripravovanú zmluvu medzi Pentagonom a Slovenskom, ktorá by umožňovala stálu prítomnosť armády USA na Slovenskom území.
Poslanci NR SR Ľuboš Blaha a Milan  Uhrík.

Podľa Uhríka je Blaha klamár keď tvrdí, že Ministra obrany Gajdoša prinútil zverejniť zmluvy s USA. “Gajdoš nezverejní zmluvu, ale len sprievodné listy“- vysvetlil Uhrík, ktorý poslanca Blahu zároveň obvinil z amaterizmu, keďže sa ako skúsený politik uspokojil len s nejakým nejasným prísľubom ministra Lajčáka, miesto uznesenia výboru.

Uhrík svoju kritiku voči Blahovi následne uverejnil aj na sociálne sieti facebook:

MINISTER OBRANY POTVRDIL OBAVY O PLÁNOVANOM ROZMIESTNENÍ ARMÁDY USA NA SLOVENSKU!!!

Ministra obrany Gajdoša som sa ako člen výboru NR SR pýtal, či vojenská dohoda, ktorú pripravuje Lajčák s americkým Pentagonom umožňuje aj stálu prítomnosť armády USA na Slovensku. A minister to potvrdil! Čiže podľa zmluvy, ktorú Lajčák pripravuje (a ktorú odmieta zverejniť) nemá byť armáda USA umiestnená na Slovensku trvalo (nekonečne dlho), ale počíta sa "iba" s ich dlhodobou stálou prítomnosťou, t.j. na desať a viac rokov. Hanba celému SMERu na čele s Blahom, ktorý Lajčáka kryje a kvôli ktorému neprešlo uznesenie, aby Lajčák zverejnil celú pripravovanú zmluvu s Pentagonom!“ napísal Uhrík.

Luboš Blaha ako súčasť politickej alternatívy a zástanca tradičných hodnôt?

Napriek snahám Ľuboša Blahu, ktorý sa v súčasnosti prezentuje ako dôveryhodný zástanca tradičných hodnôt, kritik mediálneho meistreamu  a predstaviteľ alternatívnej politickej scény, nebolo tomu vždy tak.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Blaha pravidelne dostáva priestor v najrôznejších televíznych diskusiách, pričom sa v minulosti spoločne s Monikou Flašíkovou Beňovou opakovane zastával práv homosexuálov.

Svojou účasťou dokonca podporil aj prebiehajúcu ultraliberálnu- akciu Dúhový PRIDE v Bratislave v roku 2013, kde sa spoločne s Ľubošom Blahom objavili v dave homosexuálov aj viacerí poslanci NR SR ako napr. Jozef Viskupič (OĽaNO), Juraj Droba (SaS).

Uvedenej LGBTI akcie sa tiež zúčastnili vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák, primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, Monika Flašíková Beňová a mestský poslanec Marián Greksa.