Podvodníci mali podviesť dôchodkyňu pod zámienkou, že rozdávajú peniaze a jablká

7. november 2018, zdroj: TASR
7. november 2018
zdroj: TASR
Polícia pátra po neznámych páchateľoch, ktorí mali v utorok 6. novembra pod vymyslenou zámienkou podviesť a okradnúť 86-ročnú dôchodkyňu v mestskej časti Andice v Liptovskom Mikuláši. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.
ilustračný obrázok

Dvaja neznámi muži oslovili dôchodkyňu s tým, že pracujú pre Červený kríž a v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom rozdávajú dôchodcom debničku jabĺk a 200 eur na prilepšenie. Spolu s ňou vošli do rodinného domu a požiadali ju o 300 eur, vraj majú len 500-eurovú bankovku. Žena vošla do spálne a vybrala hotovosť 300 eur. „Jeden z páchateľov odišiel do vozidla, v ktorom si mal zabudnúť peňaženku a druhý požiadal dôchodkyňu o občiansky preukaz, z ktorého si mal odpisovať údaje. Následne z domu odišiel aj druhý z páchateľov s tým, že ide po peniaze a už sa nevrátil," priblížila.
      Vzápätí dôchodkyňa zistila, že zo skrine v spálni, odkiaľ predtým vyberala peniaze, jej chýba obálka s hotovosťou 1400 eur a tiež mobilný telefón z kuchyne. Páchatelia celkovo spôsobili dôchodkyni škodu za 1450 eur.
      „Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže," uzavrela Balogová.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Pred 170 rokmi vznikla Prvá Slovenská národná rada
Bude pokračovať súd s Gejzom K., obžalovaným zo zastrelenia…
Čo je to ten Neomarxizmus čo už zhruba 20 rokov vládne na západe?
EÚ poskytne 138 miliónov eur pre región Čadského jazera
Policajti zadržali podozrivých z vraždy J. Kuciaka a M.…
Jaguar Land Rover spustí výrobu v závode v Nitre 25. októbra