Poľsko dočasne obnoví hraničné kontroly so susedmi zo Schengenu

7. november 2018, zdroj: TASR
7. november 2018
zdroj: TASR
Poľsko sa chystá na štátnych hraniciach s Nemeckom, ČR, SR a Litvou obnoviť dočasne hraničné kontroly, aby zaistilo nerušený priebeh Konferencie Organizácie Spojených národov o zmenách klímy, ktorej dejiskom budú Katovice v dňoch 3.-14. decembra.
ilustračný obrázok

Kontroly by sa na vnútroschengenských hraničných úsekoch mali dočasne zaviesť na obdobie od 22. novembra do 16. decembra.
      Vyplýva to z už skôr medializovaného projektu rezortu vnútra vo Varšave, ako aj informácie, ktorú s odvolaním sa na zdroje nemeckej spolkovej polície priniesol v stredu internetový server rbb24.de.
      Podľa informácií z Berlína je možné, že kontroly poľských orgánov zavinia zdržanie na hraničných priechodoch, pričom cestujúci musia rátať s kontrolami nielen na cestách a diaľniciach, ale aj v námorných prístavoch a letiskách, či v riečnych prístavoch na Odre a Nise.
      Vstup na poľské územie cez tzv. zelenú hranicu bude dočasne zakázaný.
      Cestujúci z Poľska do Nemecka sa nebudú podrobovať kontrolám.

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Český súd poslal do väzby bývalého moslimského duchovného, ktorý…
Emeritný pápež Benedikt XVI.: Treba hovoriť o probléme množenia…
Projekt Detská policajná akadémia sa venuje aj témam násilia či…
V zlom až havarijnom stave je na Slovensku tisíc cestných mostov
Angela Merkelová končí- splnila si úlohy a ide na zaslúžený…
Amatérsky dokument prináša nové pohľady na Slovenský štát