Pozrime sa na prácu poslancov a prečo pre nich neplatí to čo pre bežných „smrteľníkov!?“

0 21. september 2020, redakcia
21. september 2020
redakcia
Prečo je rokovacia sieň Parlamentu počas rokovania takmer prázdna? Predsa preto, že poslanci požívajú výhody imunity a neplatí pre nich zákonník práce ako pre nás ostatných
Ilustračné foto.

Bratislava 21.09.2020 –  Priniesli sme Vám množstvo článkov kde sme poukázali na chabú disciplínu mnohých poslancov NR SR. Prečo je tomu tak. Odpoveď možno nájdete v tomto článku.

V zastupiteľskej ( parlamentnej) demokracii , ktorou sa volí na Slovensku, nerozhoduje volič, ten si len zvolí niekoho, kto bude za neho rozhodovať! Moc má Národná rada, Parlament, poslanci. Sú to naši zástupcovia,  ktorých sme si zvolili v legitímnych voľbách.

Zmluvu o takomto zastupovaní predstavuje Ústava Slovenskej republiky.  V Ústave v článku 2 je napísané, že občan má moc, a keďže občan nemá čas o všetkom rozhodovať, zvolil si zástupcov, ktorí ho budú zastupovať. Poslanci  tvrdia, že budú vykonávať VÔĽU  OBČANA , pretože svoje rozhodnutia opierajú poslanci o rozhodnutia založené  na poslaneckom sľube ( článok 75 Ústavy )  podľa svojho vedomia a svedomia!

ÚSTAVA/zmluva občanovi priznáva moc , ale jej reálny výkon je v kompetencii Národnej rady Slovenska, teda zástupcov občana. Dohodnutú zmluvu /ÚSTAVU môžu zmeniť iba poslanci!  Želania občanov však nemusia rešpektovať!  Ústavu si poslanci zmenili počas 30 rokov vo svoj prospech! Ale sú presvedčení, že všetko vykonávajú v prospech občanov. Poslanci  nie sú viazaní príkazmi občanov.

Keďže sme poslancom našu moc slobodne delegovali, ich rozhodnutia majú byť demokratické. Je to demokratické len dovtedy, pokiaľ občania stále majú moc tieto rozhodnutia kedykoľvek odvolať, alebo zmeniť. V momente, keď občania stratia možnosť ZVRCHOVANE POUŽIŤ SVOJU MOC, prestávajú byť súčasťou demokratického systému. Ak občania odovzdali všetku moc poslancom a stratili možnosť akéhokoľvek zásahu do moci, ktorú predstavujú, od tohto momentu parlament užíva moc legálne aj legitímne a to úplne absolútne! VTEDY UŽ OBČANIA ŽIADNU MOC NEMAJÚ a nemajú ani prostriedky vziať si tú moc proti vôli  Parlamentu späť!  Tu sa ľudu skončila DEMOKRACIA a vláda občanov sa zmenila na DIKTATÚRU PARLAMENTU! Parlament sa stal neobmedzeným diktátorom ľudu. Ocitli sme sa opäť v totalitnom režime.

Zmluva o zastupovaní ( od roku 1992 Ústava SR )je podpísaná bez podpisu ľudu. Národná rada SR je jediným ústavodarným a zákonodarným orgánom SR. Už nepotrebujú súhlas občana a ľudu. Rozhodnutia NR SR sú legálne a legitímne. Aj Ústavu si menia podľa svojho rozhodnutia.

Pod maskou demokracie je teda nastavená diktatúra úzkej skupiny ľudí, v ktorej zopár volených zástupcov získa vo voľbách absolútnu, nekontrolovateľnú a neodňateľnú moc! Neohraničená moc volených poslancov je potvrdená Ústavou SR! Ústava vlastne zaručuje a dovoľuje poslancovi, že nie je viazaný ani príkazmi toho, koho zastupuje!

V zmysle Ústavy požívajú poslanci poslaneckú imunitu. Načo ju potrebujú? Poslanci sú zamestnancami občanov. Preto by mali byť zamestnaní v zmysle Zákonníka práce. So všetkými jeho ustanovenia. S normálnym čerpaním dovolenky, s normálnym udelením absencie , či s povinnosťou svoju neúčasť v práci ospravedlniť!

Hodnotenie článku

Nahlásiť chybu v článku

* Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané občianskym združením Alternatívne spravodajstvo, zapísaným v registri občianskych združení na Ministerstve vnútra SR s prideleným IČO: 51405784 na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.

Odporúčame

Polícia obvinila dílerov, ktorí predávali pervitín
Po obrovskom úspechu v Trenčíne sa Kotlebovci chystajú aj do…
Kotleba znovu „naložil“ vláde!
Mazurek: „Médiám vraj ide o objektivitu a nám ani nedajú šancu…
Obecné zastupiteľstvo v Dolnej Krupej je pozvané na návštevu k…
NR SR: B. Bugár otvoril schôdzu, poslanci na nej majú opäť voliť…

Diskusia k článku

Upozornenie: Pred publikovaním príspevku si prečítajte pravidlá diskusie

Vážení diskutéri, podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky, atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Prevázdkovateľ webstránky sa dištancuje od všetkých komentárov porušujúcich platnú legislatívu.